Sinema tutkunlarının en sevdiği günlerden biri de Cumadır. Yeni filmlerin genellikle Cuma günü vizyona girişiyle tüm planlar yapılır ve beklenen ya da merak edilen filmler için koltuklar seçilir. İsteyenler haftanın son iş gününü sinema salonlarında değerlendirerek tüm yorgunluklarını bir kenara bırakır ya da hafta sonunu sevdiği film ile değerlendirir.

Geleceği Epikse İle Görün

epikse

epikse

epikse logo

epikse logo

Karar vermeye çalışırken hangi filmin ne zaman vizyona gireceğine ve konusuna dikkat ederiz. Fragman, oyuncular ya da türünü inceleyerek tercihimizi gerçekleştirirken de özellikle gözümüz hep internette olur. Nerede daha detaylı bilgi bulabilirim ya da sadece bu cuma değil diğer haftalarda da vizyona ne gireceğini öğrenmek isteyenler için yeni adres Epikse oluyor. Gelecek filmleri merak edenler ve buna göre tüm planlarını yapacak olanların, rahatlıkla yararlanabileceği Epikse’de, vizyon tarihi belirlenmiş tüm filmleri bulabilirsiniz.

Bunların yanı sıra merakla beklediğiniz filmleri de; siteye üye olarak kolaylıkla takip etme şansı yakalayabilirsiniz. Böylece yeni vizyona giren filmlerin; puanlardan, yorumlardan ve tüm gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Sınırları Kaldırın

Sinema salonlarında vizyona yeni giren filmleri seyretmenin yanı sıra evde film izlemenin keyfi de bir başkadır. Bu konuda da tercihlerimizi ise genellikle verilen genel puanlar belirler. Kült olmuş filmler ya da en çok konuşulan filmler arasından karar vermek ve tek bir liste ile işinizi kolaylaştırmak istiyorsanız da Epikse’nin Top 100 listesini inceleyebilirsiniz.

Arayıp da Bulamadığınız Kitap Listeleri

Epikse’nin diğer sitelerden farkı sadece film ya da dizilerle sınırlı kalmamasında ortaya çıkıyor. Sinemanın yanı sıra kitapseverlerin de aradığı her şey Epikse’de mevcut. Epikse ile siz de üyelerin kitap yorumları ya da alıntıları, kategorilerle ayrılmış listeleri, Top 100’ü ve yeni çıkan kitapları tek bir yerden takip ederek kitap alışveriş listenizi oluşturabilirsiniz.

epikse kitap

epikse kitap

Sitede en çok cezbeden köşe ise “Listeler” kısmı oluyor. Dram, gerilim ya da psikoloji vb. kategorilerin yanı sıra Türk edebiyatından filmleri çekilmiş romanlar, okurken ağlatan kitaplar, kadın yazarlardan mutlaka okunması gereken kitaplar gibi listeler ile aradığınız şeye ulaşabilirsiniz.

Yıldızlar Köşesi

Sanata dair daha başka ne olabilir ki diye düşünenlere ilginç bir bölüm daha var. Epikse’nin “Kişi” başlığı altında dünyaca ünlü yıldızlara ulaşabilirsiniz. Sinema tarihinin en iyi yönetmenleri, kitapları en çok okunan Türk yazarlar, henüz çocukluk yıllarında yıldız olan oyuncular gibi ince düşünülerek hazırlanmış bölümlerde; dünyaca ünlü isimlerin hangi listelerde yer aldığını rahatlıkla görebilirsiniz. Sanata yeni bir soluk getirerek özellikle kitap, film ve sinema takipçilerini kendisine çeken Epikse’nin sunduğu bu deneyimi siz de yaşayın ve zamanınızı en iyi şekilde değerlendirin.