Eylül 2017’den bu yana aktif bir elektronik sigara kullanıcısıyım. Elektronik sigara likit rehberi adlı bu yazımda ise hangi likitleri kullandığımı ve memnun kalıp kalmadığımı yazacağım. Şimdiye kadar 100+ farklı likit kullanmışım. Şimdi gelin o likitlerin hangileri olduğuna ve memnuniyet düzeyime bakalım.

Bu yazı en son 24 Haziran 2022’de güncellendi.

BU YAZIDA NELER VAR?

Elektronik sigara likit rehberi | En güzel likitler

Bu kadar fazla likit denemiş ve her birini tek tek not almış biri olarak takdir edersiniz ki bu alanda birçok insandan daha fazla bilgi sahibiyim. Mütevazi olamayacağım, çünkü bu kadar deneme yapan insan sayısı çok azdır. Her şeyi bildiğimi iddia etmiyorum ama yine de bu yazının size katabileceği çok fazla şey var. Zamanı kısıtlı olanlar ve 100+ likitin tek tek incelemesini okumaya üşenenler için bana göre en iyi likitleri verdiğim listem şöyle:

1. Manhattan Secret Garden ⭐⭐⭐⭐⭐
2. Dinner Lady Orange Tart ⭐⭐⭐⭐⭐
3. One Hit Wonder Island Man ⭐⭐⭐⭐⭐
4. Dinner Lady Lemon Sherbets ⭐⭐⭐⭐
5. Dinner Lady Lemon Tart ⭐⭐⭐⭐
6. One Hit Wonder Magic Man ⭐⭐⭐⭐
7. Cold Cloud Blonde Blood ⭐⭐⭐⭐
8. ANML Unleashed Reaver ⭐⭐⭐
9. Dark Horse Vape Summer Love ⭐⭐⭐
10. Dark Horse Vape Balerion ⭐⭐⭐

Tedarikçiler dikkat; Eğer elektronik sigara ürünleri ya da likit satıcısıysanız denemem için ürün göndermeniz durumunda tamamen tarafsız olarak Elektronik sigara likit rehberi içerisinde yer verebilirim.

 Kullandığım en iyi likitler 

Kullandığım likitler arasında çok beğendiklerim de oldu, “ÇÖP” olarak nitelendirdiklerim de… İşte bu yazıda kullandığım 100+ farklı likitin kısa kısa değerlendirmelerini yapacağım. İleride kullandığım farklı likitler olursa onları da bu yazıya eklerim. Elektronik sigara likit rehberi başlıyor.

 Faste Water Melon 

Faste likit yorumları

Faste likit yorumları

Karpuz aromalı olan bu arkadaşımız kullandığım ilk likitti. Dolayısıyla o zamanlar bu işlerden pek anlamadığım için tadı güzel gelmişti ama sonradan farklı likitler deneyince anladım ki pek de tavsiye edebileceğim bir likit değil. Karpuz tadı pek gelmiyor, yapay bir tadı var. Likit rehberi için ilk deneyimimdi.

 Efkâr Cezve 

efkar likit yorumları

efkar likit yorumları

Orta sertlikte 3 çeşit kahve ve karamelin birleşiminden oluşan bu likitimiz Türk yapımı bir likitti. Burak Göç kardeşimin hediyesiydi ve gerçekten hoşuma giden, en iyi likitlerden bir tanesiydi. Ben hafif sertlikte bir kahve; hatta belki de cappuccino tadı aldım ama bayağı güzeldi. Sanırım sonradan üretimi falan durdurdular. En iyi likitler yazısını yazarken pek bulunmuyordu. Yine de bulursanız bir yerlerde bir kere de olsa şans verin derim.

 Efkâr 216 

efkar 216 likit yorumu

efkar 216 likit yorumu

Yine Burak’ın hediyesi olan bir likitti. Yine Efkâr markasının bir ürünüydü. Tütün ve baharat aromalı bir likit kendisi. Ben tütün tatlarını pek sevmediğimden mi yoksa ağzımın tadı olmadığından mı bilmem çok ısınamadım kendisine. Ben böyle daha çok meyve ve pasta aromalı likitleri tercih ediyorum galiba. Yine de damağı yoran bir tadı olmadığını söylemem gerek. Galiba tamamen kendi damak zevkimden dolayı anlaşamadık. Siz bulabilirseniz bir deneyin derim. Kullananların çoğu memnun.

 Heisenberg Ice Cigar 

Bir Burak Göç hediyesi daha… Heisenberg de tamamen yerli üretim bir likit markası. Tanıtımı Kent Switch tadında olduğunu yazıyordu ama ben tütün tadını pek alamadım. Çok yoğun olarak mentol tadı aldım. Naneli sakızlarla falan da aram pek iyi değil, dolayısıyla aramız hiç iyi olmadı. Siz bu tür mentollü tatları seviyorsanız deneyebilirsiniz.

 Heisenberg Blue Waffle 

Görsel kaynağı: Burak Göç

Görsel kaynağı: Burak Göç

Yaban mersini, vanilyalı dondurma ve waffle aromalı olduğu belirtiliyor tanıtım metninde ama ben hiçbirinin tadını alamadım. Belki benden kaynaklanan bir sorundur çünkü Burak, Heisenberg Likit Yorumları yazısında çok beğendiğini ifade etmiş. Yine de insan en azından birinin tadını alır değil mi ama? Bende hiçbir tat yoktu, ağzıma acı bir tat geliyordu sadece.

 One Hit Wonder Muffin Man 

one hit wonder muffin man likit yorumları

one hit wonder muffin man likit yorumları

Elektronik sigara likit rehberi adlı bir yazıda OHW olmazsa olmazlardan biri. Kendisi elmalı tarçınlı kek tadında. İlk denediğim 3-4 ay boyunca enfes bir lezzetti. Sonrasında başka likitler de denemek istedim ve almamaya başladım ama gerçekten harika bir tat. Zaten OHW’nin en beğenilen likitlerinden biri, hatta en beğenileni. Benim en beğendiğim OHW likiti değil ama mutlaka bir şans vermelisiniz. Çok uzun süre kullanırsanız tat alamamaya başlıyorsunuz. Arada ödül niyetine elde bulundurmak gerek.

 One Hit Wonder The Man 

one hit wonder The Man likit yorumları

one hit wonder The Man likit yorumları

Çilekli ve süt kremalı güzel bir likit. Çok beğenilenlerden ama benim için çok da aman aman bir esprisi yok. Olsa içerim, olmasa kolay kolay aramam. Yine de tadının güzel olduğunu ve hafif bir tat olduğunu ifade etmem gerek. Özellikle sıcak yaz akşamlarında işe yarar. Balkonda otururken pöfür pöfür tüttürmelik. Kokusu da cezbedici olduğundan denemeye değer. Belki bağımlısı bile olabilirsiniz. Mutlaka deneyip çok beğenenler olacaktır.

 One Hit Wonder Magic Man 

one hit wonder Magic Man likit yorumları

one hit wonder Magic Man likit yorumları

One Hit Wonder’ın en beğendiğim 2 likitinden biri. Çok net söylemem gerekirse; hani şu jelibonlar var ya işte onun tadında. Kışın da gayet güzel ama özellikle bu sıcak zamanlarda harika bir seçim olacaktır. Yemeklerden sonra meyve yemiş gibi bir his veriyor. Gerçekten jelibonları avuçla yiyor gibi hissediyorsunuz. Meyveli tatları sevmiyorsanız bile bu likiti yine de denemelisiniz.Belki jelibon seviyorsunuz ve marketler kapalı? O zaman çare Magic Man 🙂

 One Hit Wonder My Man 

one hit wonder My Man likit yorumları

one hit wonder My Man likit yorumları

Milk Man ve My Man şimdiye kadar One Hit Wonder’ın en az beğendiğim likiti oldu. Yanlış anlamayın, tadı kötü değil; sadece bu markanın likitleri arasında en az beğendiğim. (Aşağıda Army Man var, onu daha az beğendim) Kendisi vanilyalı dondurma, çilek ve çikolata aromalı ama ben çok net bir tat alamadım. Bütün tatlar birbirine girmiş gibi. Oysa ben her bir tadı ayrı ayrı alırım diye düşünüyordum. Yine de kullandığım en iyi likitler arasında kaydadeğer bir yeri olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim. Gönül rahatlığı ile alıp deneyebilirsiniz.

 One Hit Wonder Island Man 

one hit wonder Island Man likit yorumları

one hit wonder Island Man likit yorumları

Magic Man, OHW’nin en beğendiğim 2 likitinden biriydi ya, işte diğeri de bu; yani Island Man. Tropikal meyvelerin yanı sıra karpuz, çilek, kivi, portakal, kiraz gibi bilindik meyve tatlarını da içeriyor. Bunu içtiğinizde koca bir bardak karışık meyve suyu içmiş gibi hissediyorsunuz ama meyve tatları sanki ayrı ayrı geliyor. Kullandığım tüm likitler arasında en beğendiğim birkaç likitten biri Magic Man diğeri bu ve diğerlerini de yazacağım az aşağıda. Bu arada ben bayıldım diye sizin de seveceğinizin garantisi yok. Bu şahsi fikrimdir.

 One Hit Wonder Army Man 

one hit wonder Army Man likit yorumları

one hit wonder Army Man likit yorumları

OHW likitleri arasında en az beğendiğim likit oldu. Hatta bildiğin; beğenmediğim tek likit oldu. Dinner Lady’nin Lemon Tart’ına benzer diye, belki bir alternatif olur diye aldım ama hiç alakası yok. Siz böyle bir hataya düşmeyin. Army Man’de tahmin ettiğiniz gibi hafif tatlı bir limon aroması ve turta ya da pasta tadı yok. Misket limonu ya da lime dediğimiz minik ve daha farklı bir aroması olan bir limon türü var bu likitte. Bunun yanında ben bir de zencefil – tarçın arası bir tat aldım. Hiç de sevmem zencefili, belki de ondan dolayı bu likit bana pek uymadı. Eğer bir daha denersem ve fikrim değişirse en güzel likitler yazımda güncelleme yaparım.

 One Hit Wonder Mini Muffin Man 

one hit wonder mini muffin Man likit yorumları

one hit wonder mini muffin Man likit yorumları

Kendisini biraz merak biraz da tedirginlikle aldım. Süt, çilek, muffin ve tarçının pek de iyi bir birleşim olacağına inanmıyordum ama gerçekten beni yanılttı. Muffin Man’i biliyorsunuz; ona az daha süt ve biraz da çilek eklendiğini düşünün: İşte karşınızda Mini Muffin Man. Harika diyebileceğim, aşık olduğum bir tadı yok ama ortalamanın epey üstünde bir likit. Muffin Man’i sevdiyseniz ve çilek de size iyi geliyorsa bu likite bir şans vermelisiniz.

 One Hit Wonder Fire Man 

one hit wonder fireman likit yorum

one hit wonder fireman likit yorum

Aroması, pembe limonata olarak geçiyor. Okuduğum Türkçe ve global kaynaklarda sadece limon aromasından bahsedilmiş. Ben ana aroma olarak tarçın ve limon aldım. Bunun yanında portakal ve çilek gibi alt tatlar da mevcut. İlk tankı doldurduğumda baskın tarçın tadı alıyordum ve bu beni rahatsız ediyordu ama şu anda severek tüketiyorum. Tarçın tadının baskınlığı azaldı, yerine portakal ve limonun hafif karışımı geldi.

 Dinner Lady Lemon Tart 

Dinner Lady Lemon Tart likit yorumları

Dinner Lady Lemon Tart likit yorumları

Dinner Lady benim çok geç tanıştığım likitlerden ama bir anda gözdelerimden biri oldu. İlk denediğim Dinner Lady likiti Lemon Tart’tı ve beni tam anlamıyla mest etti. Lemon Tart, adı üstünde limonlu tart tadında ve gerçekten bu tadı veriyor. Günboyu içsem sıkılmam, o derece yani. Şimdiye kadar tattığım en iyi 4 likitten ikisi OHW markalıydı, kalan ikisi de Dinner Lady markalı ve onlardan biri de Lemon Tart. Hatta net olarak söyleyebilirim ki Limonlu bir turta yenmeden tadı nasıl alınır sorusunun cevabı bu likit. Kesinlikle denemelisiniz.

 Dinner Lady Strawberry Custard 

Dinner Lady - Strawberry Custard yorumum

Dinner Lady – Strawberry Custard yorumum

Dinner Lady’nin denediğim likitleri arasında beğenmediğim tek likiti. Beğenmemekten kastım, tadı benim pek damak tadıma uymadı. Kendisi çilekli muhallebi ve karamel tadında olduğunu söylüyor. Ben açıkçası pek karamel ya da çilek tadı almadım ama muhallebimsi bir tat vardı gerçekten. Ben normalde de muhallebi çok sevmediğim için bana güzel gelmedi bu likit. Yine de deneyip çok sevecek olanlar vardır. Bir yerlerde bulursanız en azından denemenizi öneririm.

 Dinner Lady Orange Tart 

Dinner Lady - Orange Tart likit yorumum

Dinner Lady – Orange Tart likit yorumum

Dinner Lady’nin güzel likitlerinden biri. Elektronik sigara likit rehberi yazısı yazıp da Orange Tart eklememek haksızlık olurdu. Buram buram portakal ve tart tadı alıyorsunuz. Bir süre sonra çocukluğumuzdaki oraletler gibi bir tat da bırakıyor damakta. Önyargıyla yaklaşıp da bu kadar keyif aldığım az sayıdaki likitten biri. Gerçekten gün boyu içilebilecek kıvamda. Yaz-kış demeden her mevsim mest edecek bir likit. Mutlaka denemelisiniz. Ayrıca hafiften bir Eti Cin tadı aldığımı da söylemem gerek.

 Dinner Lady Apple Sours 

dinner lady apple sours yorum

Dinner Lady Apple Sours yorum

Daha önce deneyip memnun kaldığım Dinner Lady likitlerinin güveni ile aldım. Ekşi elma tadını alacağıma inanıyordum. Beni tatmin etmedi. Çok iyi bir yeşil elma tadı alıyor olsam da ekşilikten eser yok. Tatlı mı derseniz, tatlı da değil. Bayan bir şekerlilik yok ama tadının da yavan kaldığını üstüne basa basa söyleyebilirim. Saf bir yeşil elma tadı olsun, ekşilik çok da gerekli değil diyorsanız deneyin.

 Dinner Lady Lemon Sherbets 

Dinner Lady Lemon Sherbets yorum

Dinner Lady Lemon Sherbets yorum

İlk olarak kokusuna baktım, yapay bir tat alacağım hissiyatına kapıldım. Kokusu, ucuz ve içine limon katmadan karışım tozlarla yapılan limonatalara benziyordu. Vazgeçmeyi de düşündüm ama bir denemek istedim. İlk 10 pufa kadar yapay bir tat alıyordum; aynı yapay limonatalar gibi ama 10 puftan sonra coile oturdu likit ve ortaya muazzam diyebileceğim bir tat çıktı. Bildiğin limonata tadı alıyorsun ve tamamen doğal bir limonata gibi. Uzun süreli kullanımda bayma ihtimali var çünkü bir süre sonra aşırı şekerli ve limonlu şeker gibi bir tat almaya başlıyorsunuz ama günde 2-3 ml içilirse çok iyi hissettiriyor aromasını. Likitte mentol sevmeyen ben, ilginç bir ihtiyaç hissettim: Bu likite çok az mentollü bir aroma katılsaymış, yaz günlerinde buz gibi limonata tadı da verirmiş sanki. Mutlaka denemenizi öneririm.

 Dinner Lady Berry Blast 

Dinner Lady Berry Blast likit yorum

Dinner Lady Berry Blast likit yorum

İçeriğinde vişne ve ahududu olduğundan bahsediliyor. Ben ahududu tadını çok alamasam da vişne tadı aldığımı söyleyebilirim ama bu vişne tadı da neredeyse berbattı. Hiçbir şekilde damak tadıma uymadı. RDA, RTA, MTL ve hazır sarım coillerle kullandım, belki benden kaynaklı bir sorun vardır diye düşünüp, ara verip yeniden denedim ama ne yazık ki benlik bir likit olmadığına kanaat getirdim. Yapay bir aroma tadı ve ucuz vişne suları gibi bir alt tadı var. Yine de belirtiyorum: Belki benden kaynaklı, damak tadıma bağlı bir şeydir.

 Dinner Lady Purple Rain 

Dinner Lady Purple Rain yorum inceleme

Dinner Lady Purple Rain yorum inceleme

Almanya’da yaşayan kuzenimin hediyesi olarak geldi. İlk denememde pek bir tat alamadım fakat sonrasında ciddi ciddi, “Ben de en iyiler arasına girerim” dedi bu likit. Dediğini de yaptı. İçeriği limon, yaban mersini ve ahudududan oluşuyor. Bütün tatları ayrı ayrı alamadım ama özellikle ahududu, kendini hissettiriyor. Sonrasında da sırasıyla yaban mersini ve limon geliyor. Her ne kadar geliyor desem de limon, neredeyse yok gibi. Ben görselinde ve orijinal açıklamasında limon görünce, biraz ekşi bir tat alırım diye düşünmüştüm ama eser miktarda limon var. Aslında var ile yok arasında. Hafif ve yazlık bir likit olarak öneririm. Ben keyifle buharlıyorum. Ha, bu arada unutmadan; likitin tadı, Şıpsevdi’nin turuncu paketli olanına da benziyor.

 Dinner Lady Bubble Trouble 

Dinner Lady Bubble Trouble likit yorumu

Dinner Lady Bubble Trouble likit yorumu

Net olarak söyleyebilirim ki, bu duman çıkartan bir meyveli sakız. Hatta duman çıkartan bir Big Babol sakızı. Zaten, sakız aromalı olduğu belirtiliyor ve belirttiğini de ispatlamadan veda etmiyor bize. İlk denediğimde çok seveceğimi düşünmemiştim.Zaman içerisinde Turbo, Big Babol ve Şıpsevdi mavi paketin tatları arasında bir yerde konumlanıyordu. Sonra sonra tadı iyice Big Babol’a döndü. Biraz fazla şekerli olduğundan, uzun süreli kullanımda bayabilir ama tam bir keyifçi likiti olduğunu söyleyebilirim. Sanki biraz da boğaz tahrişi yapıyor gibi, diğer Dinner Lady likitlerine oranla daha sert sanırım.

 Nasty Juice Slow Blow 

Nasty juice slow blow likit yorum

Nasty juice slow blow likit yorum – likit rehberi

Bir anlık gazla ve kokusunu beğenerek aldım ve kullanmaya başladım ama içinde mentol mü nane mi ne varmış bunun. Ben mentol ya da nane türü serinlik veren şeyleri likitte sevemiyorum pek. Şimdi nane var dediysem öyle çok yoğun ve keskin bir nane tadı geliyor diye düşünmeyin. İçeriğinde bulunan ananas ve limonata tatları da kendini hissettiriyor. Belki de sıcak yaz aylarında o nane serinliği iyi gelecek, bilemiyorum. Bir süre daha bekletip yeniden denemekte fayda var.

 Hyperion Frozen Fruits 

Hyperion - Frozen Fruits likit yorumum

Hyperion – Frozen Fruits likit yorumum

Donmuş meyveler olarak geçiyor ama donmuş kelimesi ile ne anlatmak istediğini çözemedim. Tat olarak içimi keyifli bir likit. Özellikle ahududu, yaban mersini ve böğürtlen gibi yabani ve kırmızı meyvelerin tadı mevcut. Yormayan ve günboyu dahi içilebilecek bir likit olduğunu da belirtmem gerek.

 Hyperion Energy Blast 

Hyperion - Energy Blast likit yorumum

Hyperion – Energy Blast likit yorumum

Bu markanın tüm likitlerini severek tükettim ama ucuz değil, OHW ve Dinner Lady ile yarışır durumda fiyatları. Onun için farklı alternatiflere yöneldim. Yine de acil durumlarda almaya devam ediyorum. Energy Blast isimli bu likit çeşidi adı üstünde enerji içeceği Redbull tadında. Öyle çok yoğun bir tat olmasa da kendisinden beklenileni veriyor. Denemeye değer ama olmasa da olur.

 Hyperion Cookie 

Hyperion -Cookie likit yorumum

Hyperion -Cookie likit yorumum

Denediğim kurabiye aromalı tek likit budur. Kendisinden gerçekten özellikle üflerken kurabiye tadı alınıyor. Şu Hanımeller’in damla çikolatalı bisküvisi var ya; tam olarak ona benziyor. Kurabiye aromalı bir likit arıyorsanız gönül rahatlığı ile önerebilirim. Hem hafif hem de tat yoğunluğu ortalamanın üzerinde. En azından bir şans verin.

 Hyperion Vanilla Bean & Ice Cream 

İçeriğinde vanilya taneleri ve dondurma olduğu yazıyor. Doğru mu? Evet sonuna kadar doğru. Gerçekten vanilya tadı alıyorsunuz, dondurma tadı var mı yok mu ondan emin değilim ama güzel bir tat geliyor soft olarak. Vanilya aromalı bir şey arıyorsanız bu likiti çok net tavsiye ederim. Günboyu içilmez belki, bayar ama tatlı niyetine akşamları pöfür pöfür gider.

 Hyperion Forest Fruits 

Hyperion - Forest Fruits likit yorumum

Hyperion – Forest Fruits likit yorumum

Bu likitimizde kırmızı orman meyveleri mevcut. Yukarıdaki #Frozen Fruits adlı likitle aynı meyveler. Donmuş meyveler demiyor ama bu sefer. Tadı da çok farklı değil, kendisini de tavsiye edebilirim. Tadı güzel, böyle meyveli meyveli pöfür pöfür gidiyor. Çok aramasam da zaman zaman ihtiyaç hissediliyor.

 Hyperion Big Babol Mango 

Hyperion’un denediğim son likiti ama gayet güzel bir likit. Kavun ve mango aromalı olduğundan tropikal bir hava estiriyor içtiğim zaman. Tatları gayet yerinde iki meyvenin de tadı geliyor. Öyle yoran bir tat yok ama her zaman da içeceğim bir likit değil. Yine de meyve yiyormuş gibi hissettirdiğini söyleyebilirim. Denemenizi de öneririm. Belki de en beğendiğiniz tatlardan biri olacak.

 Hyperion Raspberry 

Hyperion’un denediğim 7. likiti Raspberry. Kesinlikle net bir ahududu tadı alıyorsunuz. Ardında başka bir tat alamadım ben ama zaten başka bir tadı da yok. İçimi yormayan, zor zamanlarda kurtaracak bir likit olduğunu söyleyebilirim. Her zaman alır mıyım bilmiyorum ama kenarda durmasında fayda var çünkü ahududunun ya da bir diğer adıyla frambuazın tadını net olarak almak keyifli oluyor.

 Hyperion Ice Candy 

Zor zamanlarımdan birinde edindiğim bu likit benim damak tadıma pek uymadı. Koklayıp, kokusunu beğenip aldım ama nereden bilirdim “Ice” ibaresinin mentol ve buz içereceğini. Ben likitte mentol tadını pek sevmiyorum. Dolayısıyla bana pek hitap etmedi. Kokusu ve tadında şekerli meyveler mevcut olsa da içeriğinde bulunan o serinletici etki nedeniyle bir daha alacağım bir likit değil. Likitte meyveyi de mentolü de seviyorsanız beğenebilirsiniz. Bu tip, az bilinen ama kaliteli olan markaları özellikle denemeye çalışıyorum.

 Hyperion Blackberry 

Hyperion - Blackberry likit yorum

Hyperion – Blackberry likit yorum

Bu likit, tek meyveden oluşuyor. Adından da anlaşılabileceği gibi böğürtlen fakat burada ciddi bir problem var. Resmi sitesinde bu likitin karadut aromalı olduğundan bahsedilmiş. Ben ne tadından ne de kokusundan tam bir karara varamadım. Sanki böyle böğürtlen ve karadut arası bir tadı var ama galiba böğürtlene biraz daha yakın. Yine de tadı gayet güzel. Çok fazla bana hitap etmediği için bir daha almam ama bir yerlerde bulursam kullanırım.

 Hyperion Green Apple 

hyperion green apple likit yorumu

hyperion green apple likit yorumu

Bu likitimizin çok büyük bir iddiası yok. Yeşil elmayım ben kardeşim diyor ve doğru da söylüyor. Size vaadettiği tek şey yeşil elma tadı vermek. O tadı da sonuna kadar veriyor. Eğer elmalı nargile seviyorsanız tam size göre. Yok elmalı nargile sevmem ama elma severim diyorsanız da mutlaka yanınızda bulundurun. Zor zamanlarda; mesela likitiniz bittiğinde kurtarıcı olarak bu likiti kullanın ve gün boyu keyifli keyifli buharlayın.

 Hyperion Lemonade 

Çok net söyleyebilirim ki acayip tırt. Aşırı yapay bir tat mevcut. Limona hiç benzemiyor. Daha çok limonlu bulaşık deterjanı içmişsiniz gibi bir tadı var. Yani bu likitte limon var ama nasıl var; likitin şişesinin yanında limon resmi duruyormuş ve bu likite limonlu demişler. O kadar var. Şişe, limona bakıp iç geçirmiş kadar limonlu.

 Hyperion Big Babol Strawberry 

Kötü diyemem ama iyi dersem de taş olurum. Ben, taş olmaktan korkarım. Tamam, hafif hafif çilekli tofita gibi bir tadı var. Yine de şekerli değil, çok az aroma hissettiriyor. Çok acil durumlarda değerlendirilebilir ama keyif almak için yeterli değil. Bu likiti keyif için tüketmeye kalkarsanız, topu inşaata kaçmış çocuk gibi hissedebilirsiniz. Onun için, likit likit diye ölmüyorsanız uzak durun derim.

 Hipster’s Father’s Milk 

Süt, çilek, kurabiye ve krema içeriğinden oluştuğu belirtiliyor ama ben inanın hiçbir tat alamadım. İlk denediğim zaman çilek ve az da olsa kurabiye tadı alıyordum ama sonrasında tat hepten gitti. Saf buhar çekiyormuş gibi hissettim. Belki aroma yoğunluğunun yeterli olmamasından belki benim ağzımın tadının bozuk olmasından ama çok ahım şahım bir likit olduğunu söyleyemeyeceğim. Yine de o zaman fiyatı uygun olduğu için almıştım. Şimdilerde sanırım üretimi yok.

 Hipster’s Cream Melon 

Hipster’s markasının denediğim ikinci likiti olan Cream Melon adı üstünde kavun ve kremadan oluşan bir likit. Çok yoğun olmasa da tadı fena değil. Zor zamanlarda hayat kurtarır ama ömrü uzatmaz. Normal zamanlarda çok da tercih etmek isteyeceğim bir likit değil. Tester olarak hediye gelmişti ve fiyatları da uygundu ama artık üretilmiyor bildiğim kadarıyla. Çağrı’nın likit rehberi olmasa da olur diyor.

 Cosmic Fog Sonrise 

Cosmic Fog Sonrise likit yorumum

Cosmic Fog Sonrise likit yorumum

Elektronik sigara likit rehberi yazımızda gömme aşamasında sanırım en gömülecek likit bu. Bakın tattığım bütün likitleri saygı sevgi çerçevesinde çok da gömmeden anlatmaya çalıştım ama bu likit düzgün lafla anlatılabilecek bir likit değil. Muhteviyatında çarkıfelek meyvesi, (passion fruit) tropik meyvelerin yanı sıra kivi ve ananas da olduğu belirtiliyor. Tropik tatları sevdiğim için bunu da bir hevesle aldım ama “Aman Allah’ım” o nasıl bir rezilliktir! Bildiğin Hint baharatları tadı alıyordum. Bakın, baharat diyorum. Baharatlı bir likit hiç damak tadıma uygun değil ve zannediyorum kimsenin de uygun değildir. Bende mi bir sorun var diye uzun zamandır elektronik sigara kullanan 2 farklı arkadaşıma denettim ama onlar da benimle aynı fikirdeydi. Net olarak söylüyorum açık ara denediğim en kötü likit.

 Cold Cloud Brown Shit 

cold cloud likit yorumları

cold cloud likit yorumları

Efkar’ın Cezve adlı kahveli likitinden bir tık daha iyi. Net ve buharcıyı yormayan aynı zamanda da soft bir kahve tadı alıyorsunuz. Hani cappuccino, filtre kahve ya da Türk kahvesine göre biraz daha soft bir tada sahiptir ya Brown Shit likit de öyle. Türk kahvesi tadı alıyorsunuz ama sertliği çok yoğun değil. Belki de ben nikotinsiz içtiğim için böyle soft bir içim deneyimi yaşadım ama kahve sevenlere kesinlikle tavsiye ederim. Sanki içerisinde az da olsa karamel ve süt tadı da var fakat tanıtım metninde böyle bir ibare yok. Benim mutlaka bir daha alacağım likitler arasında.

 Cold Cloud Lemon Tart 

Biliyorsunuz en sevdiğim likitler arasında Dinner Lady Lemon Tart kafada neredeyse. Ben de çeşitli markaların limonlu turta içerikli likitlerini deneyerek bu tadı daha ucuza alabilir miyim düşüncesi ile hareket ediyorum. Birçok farklı limonlu turta likiti denedim çeşitli markalardan ama aradığım tadı bulamadım. Yani Dinner Lady’nin aynı tadını yakalayamadım. Cold Cloud Lemon Tart da Dinner Lady gibi değil ama bana çok lezzetli farklı bir tat sundu. Sanki böyle çocukluğumuzun limonlu ama tatlı şekerleri gibi, limonlu şekerlemeler gibi… Lezzeti tam bir harika, kokusu desen zaten anlatmaya gerek yok.

 Cold Cloud White Gold 

Kivi, çilek, ahududu, yaban mersini ve tam kararında yoğurt ile desteklenen bu likit, meyveli tatları sevenler için biçilmiş kaftan. Bazı buharcılara yoğurt ve meyve anlamsız gelebilir ve akıllarında bir önyargı oluşabilir. Kesinlikle yoğurdun tadı baskın değil ve içeriğindeki meyvelerle birlikte harika bir harmanlama olmuş. Açık konuşmak gerekirse ben zaman zaman değişik meyve tatları da aldım ama içeriğinde yazmıyordu. Belki de likitteki meyvelerin harmanlanması bu güzel tadı oluşturdu. Meyveli likit sevenlerin mutlaka denemesi gereken bir likit.

 Cold Cloud Glory 

Portakal, şeftali ve kremadan oluşan bu güzel likitte her tadı ayrı ayrı alıyorsunuz. Gün boyu içilebilecek efsane bir likit olduğunu kendim de kullandığım için rahatlıkla söyleyebilirim. Şeftalinin; portakal ve kremaya göre biraz daha baskın geliyor. Portakal ve krema ise arkadan gelerek neredeyse şeftaliye yetişiyor. Hafif ve içimi çok kolay bir likit. Bu likitte benim gibi çocukluğu 90’lı yıllara denk gelenlere de güzel bir sürpriz var. Belki benim tat almamdan kaynaklıdır ama yine de söyleyeyim: Bu likitte özellikle üflerken Eti Cin ev bebe aspirini tadı alıyorsunuz. Bebe aspirinini sevmeyen çocuk herhalde yoktur. İşte çocukluğa dönmek için bir kısa yol 🙂

 Cold Cloud Blue Thing 

Cold Cloud Blue Thing likit yorumum

Cold Cloud Blue Thing likit yorumum

Bu likit markasını yanılmıyorsam ilk kez Temmuz 2018’de satın aldım ve denemeye başladım. Gerçekten fiyat/performans açısından cuk oturan bir marka. Blue Thing adını verdikleri likitleri; yaban mersinli ve ahududulu pasta tadında. Hem tanıtım metninde hem de damaklarda aynı tadı bırakıyor. Daha çok meyve tadı gelse de özellikle burundan üflerken pasta tadını da kullanıcıdan esirgemiyor. Üstelik fiyatı da son derece uygun. Bu sanırım yaz kampanyası ama fiyatlar çok da artmaz diye tahmin ediyorum. Likitlerin tek sıkıntısı çeşidin az olması.

 Cold Cloud Soft Weed 

Cold Cloud Soft Weed likit yorumum

Cold Cloud Soft Weed likit yorumum

İçeriğinde tütün ve karamel olan bu likitte tütün tadını çok fazla alamadım ama karamel tadı gayet yerindeydi. Öyle bayan ve yoğun gelen bir karamel tadı da yok. Sanırım az miktardaki tütün aroması ile dengelendiğinden dolayı ama sanki tütün aroması biraz daha fazla olabilirdi. Yine de bu haliyle bile günboyu içilebilecek bir likit olduğuna bahse girerim. Herkesin damak zevkine hitap etmeyebilir fakat bir şans verilmeli diye düşünüyorum. Efkar 216’yla karşılaştıracak olursak Soft Weed’de daha soft bir tat mevcut.

 Cold Cloud Blonde Blood 

Cold Cloud Blonde Blood likit yorumum

Cold Cloud Blonde Blood likit yorumum

Cold Cloud’ın çok sayıda farklı likitini denedim ve denediklerim arasında en iyisi bu. Tabi tamamen şahsi beğenilerim doğrultusunda yazıyorum bunu. Yoksa bir başkasına benim çok da beğenmediğim bir likit harikulade gelebilir. Elektronik sigara likit rehberi içinde bu kaliteli likite yer verebildiğim ve onu deneyimleyebildiğim için şanslı hissediyorum. İçeriğinde muz, çilek ve krema var. Her bir meyvenin tadı tam olarak geliyor. Ben tadını Şıpsevdi isimli sakızın mavi olanına benzettim. Kokusu ise bayağı benziyor. Bana içimi çok keyifli geldi. Hafif ve özellikle sıcak yaz aylarında oldukça keyifli. Cold Cloud’dan likit alacaksanız mutlaka Blonde Blood’a şans verin derim.

 Cold Cloud Feverish 

Cold Cloud Feverish likit yorumum

Cold Cloud Feverish likit yorumum

Kendisi efsaneler arasına giremese de kapısından dönecek kadar iyi. Ejder meyvesi,(dragon fruit)çilek ve kremadan oluşan içeriğinde gerçekten tüm tatları alıyorsunuz ve tatlar birbirini bastırmıyor. Ayrıca boğazı asla yormayan bir likit olduğunu ifade etmem gerek. Ejder meyvesinin tadını bilmiyordum, ondan dolayı çekincem vardı fakat gerçekten hiç gerek yokmuş. Bu likit ile birlikte bu çekincemi çok kolay aştım. Meyveli tatlar seviyorsanız bunu da seversiniz.

 Cold Cloud Brain Pie 

Pastane tarzında likitler konusunda hep bir ön yargım var ama Cold Cloud sağolsun, hiçbir likitiyle beni yanıltmadı. Brain Pie; turta, ceviz, süt kaymağı ve tereyağlı pasta sosundan oluşuyor. Turta, süt kaymağı ve tereyağlı sosun tadı hem çekerken hem üflerken çok net geliyor. Ceviztadı ise ara ara kendini hissettiriyor. Bence böylesi daha iyi, zira ceviz baskın olsa bence çok da yakışmazdı. Çok rahat tavsiye edebileceğim bir likit. Pöfür pöfür turta tadı için doğru bir seçim olur. Ha bir de ben hafif bir karamel tadı aldım ama içeriğinde böyle bir şey olduğu yazmıyor.

 Cold Cloud Black Hole 

Şekerli pastane lezzetleri size göreyse Black Hole da tam size göre. Hiçbir şekilde buharlayan adamı yormayan ve hem MTL hem de DL’de çok güzel akıp giden bir likit. Mis gibi bir donut “Ben bu likitin en önemli parçasıyım” derken arkasından yetişen çerez ve çikolata tadı ile birlikte lezzet tamamlanıyor. Efsane kadar efsane bir likit ki birçok farklı lezzetin pabucunu dama attıracak, premium denilen likitleri bile ezip geçebilecek bir tat.

 The One Blueberry Donut 

The One - Blueberry Donut likit yorumum

The One – Blueberry Donut likit yorumum

Aslında tadının pek de iyi olmayacağına dair ciddi bir önyargı ile yaklaştım kendisine ama akıllara durgunluk verecek bir tat ile karşılaştım. Bu yakışıklı likitimiz The One isimli markanın bir ürünü olmakla beraber premium likit olarak kabul görüyor. İçerisinde yaban mersini ve donut aroması mevcut ama gerçekten mevcut. Hafif şekerli bir tadı var, efektör kullanılıyor olabilir. O kadar güzel bir tadı var ki bitmesin diye az az içiyorum. Yeni siparişlerimde mutlaka almak isteyeceğim bir likit. Elektronik sigara likit rehberi yazımı buraya kadar okuduysanız mutlaka kendisine bir şans verin.

 The One Lemon Crumble Donut 

bir limonlu kek

The One – Lemon Crumble Donut

Bir üstte The One’ın Blueberry Donut isimli likitini çok beğendiğimi belirtmiştim. The One bu likitte de beni yanıltmadı. Dinner Lady Lemon Tart benzeri bir ürünle karşılaşmayı umuyordum ve açıkçası biraz endişeliydim ama boşunaymış. İçeriğinde limon ve süt kremalı kek var. Ben böyle hafif tatlı bir limon (hatta portakala da benziyor hafiften) ve kek tadını çok net aldım. Mutlaka ama mutlaka bir daha alırım. Tadını gerçekten çok beğendim. Elektronik sigara likit rehberi bunu öneriyor 🙂

 Loaded Apple Fritter 

Loaded - Apple Fritter likit yorumum

Loaded – Apple Fritter likit yorumum

Şimdi bak dostum, öncelikle söylemeliyim ki gerçekten iyi bir likit. Hani şu meşhur One Hit Wonder’ın Muffin Man likiti vardı ya tadı aşağı yukarı aynı ama sanki bunda tatlar biraz daha baskın, özellikle elma ve hamurişi tadı bayağı bayağı hissediliyor. Muffin Man’den en büyük farklı bence biraz daha şekerli ya da bir başka deyişle tatlı olması. Eminim ki bazıları için en vazgeçilmez likitler sıralamasında başı çekecektir. Benim buna puanım Muffin Man’den biraz daha fazla olur.

 Loaded Raspberry Eclair  

Loaded Raspberry Eclair likit

Loaded Raspberry Eclair likit

İçeriğinde ahududu, tatlı çörek, çikolata ve krema olduğu belirtiliyor. Ben de bir umut aldım ama beklediğim tadı bulamadım açıkçası. Net olmasa da fena sayılamayacak bir ahududu tadı aldım. Tatlı çörek tadı yapay gibi geldi bana. Çikolata ve krema tadı ise ya yoktu ya da nadiren çok az hissettim. Klasik Loaded likitleri gibi aşırı şekerli değil, bunu net olarak söyleyebilirim. Meyveli tatları sevdiğiniz için bu likiti denemek istiyorsanız yine de deneyin ama denemeyenler de bence çok bir şey kaybetmez.

 Turkish Delight Strawberry Cream 

Turkish Delight Strawberry Cream likit yorumum

Turkish Delight Strawberry Cream likit yorumum

Kendisi uzun zamandır denemek istediğim bir Türk markasına aitti. Bu markanın methini bayağı duymuş ama deneyimleme şansına erişememiştim. Elektronik sigara likit rehberi için Turkish Delight likit yerli olması bakımından da ayrıcalıklı. Yaklaşık 1 hafta önce (10 Eylül 2018) denedim ve gerçekten iyi bir likit olduğuna kanaat getirdim. Adı üstünde çilek ve kremadan müteşekkil bu likit pastane tarzı likitler sevenler için harikaya yakın. Gerçi kendi sitesinde çilek, 3 çeşit krema yazıyor ama benim dilim o 3 çeşit kremayı ayırdedebilecek kadar iyi değil 🙂 Netice itibariyle premium bir tat aldığınızı belirtmem gerek. Ben sürekli olarak kullanmam ama dediğim gibi pastane likitleri sevenler için güzel bir seçenek. 10 Ekim’de şişenin dibinde kalanı bir daha denedim de efsane olmuş dura dura.

 Chill Banana Gum 

chill likit yorumları

Chill likit yorumları

Fiyatının bir hayli uygun olması sebebiyle bu markayı denemek istedim. Harika tatları yok ama fiyatına göre güzel sayılabilecek ürünler. Aşağıda 5 farklı Chill likitinin incelemesi de sizi bekliyor. Şimdi gelelim Chill Banana Gum adlı likite. Adı üstünde muz ve sakız aromalarının birleşmesinden oluşuyor fakat ben daha çok sakızımsı bir tat aldım. Bakın sakız da demiyorum, sakızımsı… Pek damak tadıma uygun değil.

 Chill Dinner Lady 

Bir şekilde Dinner Lady Lemon Tart’ın o eşsiz tadını daha ucuza bulabilir miyim diye heveslenmiştim ancak durum istediğim gibi gelişmedi. Bu likit kötü demiyorum ama tadının Dinner Lady ile alakası pek yok. Daha çok OHW Army Man’e benziyor. Daha keskin bir limon aroması var ve tart tadı neredeyse hiç gelmiyor. OHW Army Man’i sevenler bunu da sevebilir.

 Chill Boss Reserve 

Gayet güzel olduğunu söylemem gerek. Boğazdan akıp gidiyor. Buharı, aroması tatminkar. Muzlu pasta, karamel graham krakeri, fıstık ezmesi, vanilyalı muhallebi ve patlamış mısır tatları içerdiği söylense de ben bunlardan sadece muzlu pasta ve vanilya tadını alabildim. Dediğim gibi gayet güzel bir likit ama tahminimce orijinal Boss Reserve ile pek ilgisi yok.

 Chill Grape Voyage 

Siyah üzüm, portakal ve graham krakeri içerdiği söyleniyor. Ben bunlardan hiçbirini alamadım. Bazı tatlar aldım ama aldığım tatların neye benzediğini bir türlü anlayamadım. Yalnız şunu söylemeden geçemeyeceğim; o aldığım ve ne olduğunu anlayamadığım tatlar da pek güzel değillerdi. Elektronik sigara likit rehberi için gömülmeye yakın likitlerden biri de bu.

 Chill Melon Man 

Açık ara Chill’in en beğendiğim likiti oldu. Adı üstünde kavun aromalı bir likit ama nasıl bir kavun biliyor musunuz? Böyle buram buram kokan, hafif de sanki üstüne limon sıkılmış bir dilim kavun gibi. Yani hafif bir ekşilik var ve bu daha keyifli bir içim sağlıyor bence. Chill’den likit alacaksanız mutlaka bir adet de Melon Man alın.

 ANML Unleashed Reaver 

anml reaver likit

anml reaver likit

Ta ta ta taaam: Elektronik sigara likit rehberi için en iyi likitlerden biri diyebilirim. Of diyorum. Bu likit denediğim likitler arasında çok rahat ilk 5’e girer. Hatta ilk 3’e bile girer. Hindistan cevizi, krema, ananas ve çilek içeren bu likitin aromaları arasında en belirgini ananas ve gerçekten dopdolu, çok lezzetli bir ananas. İlk denediğimde aklım gitti. Genelde kokusu çok iyi olan likitlerin tatları o kadar da yoğun değildir ama bunun tadı ef-sa-ne! Benden size tavsiye; mutlaka en azından bir kere deneyin!

 ANML Unleashed Thrasher 

ANML Thrasher likit

ANML Thrasher likit

ANML Likit’in denediğim ikinci likiti Thrasher. İçerisinde şeftali, şekerleme (jelibon gibi) ve krema bulunduğu yazıyor. Doğru mu? Evet. Bütün tatları içerisinde hissediyorsunuz. Hatırladığım kadarıyla daha önce şeftali içerikli bir likit denememiştim. Bu ilk denediğim şeftalili likit oldu. Kendisi hem şeftali hem jelibon hem de az da olsa krema tadını tam anlamıyla veriyor. Yine de damak tadıma çok fazla hitap ettiğini söyleyemeyeceğim. Bu tamamen benim damak zevkimle alakalı bir durum. Yoksa likit kötü değil, aksine vaadettiği bütün tatları tam anlamıyla veriyor. Böyle ucuz şeftali suları değil de gerçekten Tropicana şeftali suyu gibi premium bir tat alıyorsunuz.

 ANML Unleashed Grizzly 

anml unleashed grizlly likit yorumu

ANML Unleashed grizlly likit yorumu

Net olarak çikolatalı süt tadı mevcut. Ayrıca böyle şekersiz bir kakao, bir çikolatalı Hanımeller Bisküvisi tadı da geliyor. Deneme amaçlı almıştım ve tadını da kokusunu da çok aşırı beğendiğimi söyleyemem. Benim damak tadıma pek uymadığı için bu yorumu yapıyorum çünkü büyük ihtimalle bu likiti çok severek tüketecek bir sürü buharcı vardır. Soft, kakao ağırlıklı tatları seviyor ve yanına süt de olsa tadından yenmez diyorsanız bir şans verin.

 Coil Glaze Berry Bluez 

coil glaze berry bluez likit yorumu

coil glaze berry bluez likit yorumu

Coil Glaze’in denediğim ilk likiti. Yaban mersini , krem şanti ve çok hafif oranda pudra şekeri içeriğinde olduğu belirtilmiş tanıtım metninde. Pudra şekeri ve krem şantiyi çok net alamasam da yaban mersini bayağı netti. Yani şekerli bir tat değil anlayacağınız. Daha önce buna benzer Heisenberg Blue Waffle’ı denemiş ama beğenememiştim. Bunda ise yaban mersinli likitlere karşı düşüncem olumlu yönde az da olsa değişti. Yine de bir dahaki alışverişimde yer verir miyim bilemiyorum.

 Wild Town CannonBall Big Blood 

Öncelikle bu likiti hiçbir yerde ne gördüm ne de duydum. İlk defa denedim ve tadı fena değil. Bir arkadaşımdan hediye geldi. Ona da hediye geldiği için nerenin ürünü olduğunu öğrenemedim. İnternet aramalarından da sonuç çıkmadı. Dediğim gibi güzele yakın bir tadı var. Kırmızı orman meyvelerini andıran bir aromaya sahip ve bulabilirseniz denemenizi öneririm.

 Wild West likit yorumlarım⏬ 

Wild West daha önce de duyduğum ama deneyimlemediğim bir likit markasıydı. Bana ulaşarak tester likit göndermek istediklerini belirttiler sağolsunlar. Ben de kabul ettim. Son derece şık biçimde ve kutusuyla likitlerim geldi. 11 farklı likit gönderdiler. Şişe tasarımından ambalajlamaya ve hatta likitlerin bana ulaştırılmasına kadar her şey sorunsuzdu. Bir an içimde likitlerin kötü olabileceğine dair bir inanç belirdi ama beni yanılttılar. Likitlerin tamamı kaliteli ve tadları da iyi. Şimdi Wild West likit yorumlarıma geçelim.

Wild West likit yorumları

Wild West likit yorumları

 Wild West Curly Bill 

Limon, beze, misket limonu, cheescake ve kraker aromalarının bir karışımı olduğu belirtilmiş içeriğinde. Baskın olmayan cheescake, kraker ve beze ile birlikte limon ve daha çok misket limonu tadı aldım. Dinner Lady Lemon Tart ile karşılaştırmak isteyenler olacaktır. Tadı onun gibi değil ama gerçekten kaydadeğer. Ekşi ya da tatlı olmayan bir tat. Nötr limon yorumu tam da bu olsa gerek.

 Wild West Sam Bass 

Muz, karışık meyve, karamel, cheescake, fıstık ve çeşitli kremalardan müteşekkil bu likitimizde sanki böyle bir bisküvi ve muz; hatta muzlu bisküvi tadı geliyor. Yanında fıstık, karamel ve vanilya da hissediliyor ama karışık meyve tadını ben pek alamadım. Aslında bence karışık meyve tadına da gerek yok çünkü zaten bu haliyle bile gerçekten iyi.

 Wild West Black Jack 

Tatlı ve baharatlı tütün aroması içeren bu likit için şunu söyleyebilirim: Şimdiye kadar denediğim en iyi tütünlü likit. Ben tütünlü likitleri çok sevmem ve aramam ama aromatik bir tütünle bu likit gerçekten olmuş diyebilirim. Farklı tütün deneyimi yaşamak isteyenlere öneririm. En azından bir kere de olsa şans verin.

 Wild West Johnny Ringo 

Kavun, mango ve papaya içeren bu likitte 3 farklı meyvenin de tadını alabiliyorsunuz. Hem de her biri ayrı ayrı geliyor. Bu her likitte karşımıza çıkmayan bir şey. Takdir edilesi. Tropikal ve fresh hissettirecek bir likit arıyorsanız bu likitle ciddi düşünebilirsiniz. Hafif şekerli ve kendine bağlayan bir tadı var. Elektronik sigara likit rehberi yazımda bu likite de yer verebildiğim için şanslı olduğumu söylemem gerek.

 Wild West Wesley Hardin 

Kraker, tatlı kavun ve vanilyalı dondurmayla taçlanan likitte şöyle bir şey var: Kokusu mis gibi bir kavun ama tadı enfes vanilyalı dondurma. Yani vanilya tadı daha baskın. Bu sizi korkutmasın, içimi çok keyifli. Kavun da alttan alta kendini hissettirip, “Ben buradayım” diyor. Kraker tadını çok alabildiğimi söyleyemem ama deneyen bir arkadaşım krakerin de geldiğini söyledi. Kavun ve vanilya sevenleri piste davet edecek kadar iyi bir likit. Elektronik sigara likit rehberi için iyi likitlerden biri.

 Wild West Doc Holliday 

Fuji elma, koalado, şeftali ve çilek gibi aromalardan oluştuğu belirtiliyor. Meyvemsi ve güzel bir tadı olduğunu söyleyebilirim ancak net olarak şu meyvenin tadını aldım diyemem. Koalado ne demek bilmiyorum ama zannediyorum bu likitte aldığım güzel boğaz vurumu hissi koaladodan kaynaklanıyor. Meyveli ama boğaz vurumu tatmin edici bir likit arıyorsanız Doc Holliday iyi bir seçenek olabilir.

 Wild West Butch Cassidy 

İçerisinde ejder meyvesi olarak bilinen dragon fruit, cheescake ve Fransız vanilyası var deniliyor tanıtım görselinde. Ben daha çok ejder meyvesi tadı aldım ama genel skalada harika olduğunu söyleyemeyeceğim. Bir vanilya rayihası da geliyor fakat cheescake tadına rastlayamadım. Likit kötü değil ama yana yakıla arayacağım bir likit de değil. Bu tamamen damak zevki meselesi çünkü belki de siz harika olduğuna kanaat getireceksiniz. Bu likitten sonra anladım ki ben daha çok meyvemsi tatları seviyorum. Elektronik sigara likit rehberi için çok içime sinen bir tat olmadı.

 Wild West Clay Allison 

Muz, karamel, fındık ve vanilyadan müteşekkil bu likitte en başta soft bir muz aroması alıyorsunuz ve alttan alta vanilya da kendini gösteriyor. Burundan üflediğinizde ise kendini daha çok hissettiren bir fındık ve karamel aroması var. Yani aromalar size kendini hissettirmek için nazlanmıyor. Rahatlıkla ADV (All day vape) (Tüm gün içilebilir) denilebilecek bir likit. Soft tatları seviyorsanız bu likit tam size göre.

 Wild West Cheroke Bill 

Kraker, RY4 adlı tütün karışımı (tütün, karamel, vanilya) ve karışık çerezden oluşan bu likitimiz bana çok da hitap eden bir likit olmadı. Daha çok tütün aromalı likit içmek ama aynı zamanda biraz da soft tat almak isteyenlere yönelik bir likit. Ben daha önce de dediğim gibi tütün aromalı likitleri pek sevmiyorum. Onun yerine meyvemsi ve pastane tarzı likitleri daha çok seviyorum. Tütün aromalı ve soft bir likit arıyorsanız bu likiti önerebilirim. 5 ml kadar kullandım ve tadının kötü, bayan bir yanı olmadığını ifade etmem gerek. Sadece benim damak zevkime uymadı.

 Wild West John Dillinger 

Türk tütünü, RY4 adlı tütün karışımı (tütün, karamel, vanilya), kraker, karamel ve sweet cream içeren bu likit de yine tütünlü olması sebebiyle beni cezbetmedi ama tütünle birlikte değişik tatlar arayanları memnun edecektir. Özellikle tütün, karamel ve kraker aromalarını rahatça alabiliyorsunuz. Benim beğenmeme sebebim tamamen damak zevki. Tütünlü likit seviyorsanız buna da bir şans verin derim.

 Wild West Jesse James 

Hindistan cevizi, kavrulmuş badem, esmer şeker, Kentucky Bourbon ve vanilya çeşitlerinden müteşekkil bu likitte daha çok bourbon adı verilen viski tadı alıyorsunuz. Ben viskiyi de çok sevmediğimden bana hitap eden bir likit olmadı fakat içerisinde badem ve vanilya ile az da olsa Hindistan cevizi tadı da aldığınızı belirtmek isterim. Dolayısıyla belki damak zevkinize uygun bir lezzet yakalayabilirsiniz. Rahatsız eden bir likit değil ama çok da aramam.

 Big Boss Double Apple 

Big Boss Double Apple likit yorum

Big Boss Double Apple likit yorum

Bir arkadaşımın dememem için verdiği bu likit markasını ilk defa kullandım. Net olarak söylemem gerekirse, bana hitap etmedi. Tamam, elma aroması geliyor ama sanki aroma oranı çok düşük. Dilimin tat alma bölgelerine misafir olarak gelmiyor, aksine zillere basıp kaçıyor. Yine de zor zamanda günü kurtarır. Bu markanın diğer likitlerini denemedim, belki onlar daha iyidir.

 Manhattan likit yorumları⏬ 

Manhattan likit yorumları için kısa bir araştırma yaptığımda çoğunlukla övgü dolu ifadeler görüyordum ama çekincelerim de vardı. Deneme amaçlı olarak tester set aldım 5’er ml olarak. Her ne kadar Yurtiçi Kargo sebebiyle likitlerime ulaşmam biraz gecikse de lezzetleri ile beni dumura uğrattılar. Bu kadar lezzetli olacağını beklemiyordum. Hediye olarak 2 farklı likit de göndermişler. Çoğunlukla da böyle minik hediyeler gönderiyorlarmış sanırım. Diğer alanlarda da aynı güzel muameleye şahit oldum. Fiyatları da fena değil, ucuz diyemem ama pahalı hiç değil. Yerli likitler arasında en tercih edilesi Manhattan bence. Yani özetle; en iyi yerli likit: Manhattan

 Manhattan The Maldives 

Manhattan The Maldives likit yorum

Manhattan The Maldives likit yorum

Manhattan likitin en iyi likitlerinden biri. İçinde fıstık ezmesi, yer fıstığı, süt, Bavyera kremasının yanı sıra vanilya ve çeşitli kremalar varmış. Net olarak şunu söyleyebilirim: Baskın tat, fıstık ve fıstık ezmesi. Ardından ağzınızda gezine gezine kremalar dolanıyor. Ben daha çok meyveli ya da pastane tarzı likitler ile anlaşabiliyorum ancak bu likit de benim için üst sıralarda yer aldı.

 Manhattan Perfect Harmony 

Manhattan Perfect Harmony likit yorum

Manhattan Perfect Harmony likit yorum

OHW’ın Muffin Man likitine oldukça benzer özellikler taşıyor. Tadı aynısı olmasa da % 90 oranında yakın. Elma ve tarçın tadı içinize çektiğiniz buharla birlikte mis gibi kayıyor. Altından ise vanilya ve çok az da krema yumuşak yumuşak geliyor. Bir daha alabileceğim bir likit. Eğer OHW’ın coilinizi ya da pamuğunuzu yakmasından muzdaripseniz Perfect Harmony’i denemenizi öneririm. Üstelik fiyatı da da daha uygun.

 Manhattan After Party 

Manhattan After Party likit yorum

Manhattan After Party likit yorum

Çilek ağırlıklı olsa da karışık meyveli bir tadı usulca damağınıza bırakan bu likit, meyveli tatlar sevenler için tam isabet. Ayrıca içerisinde dondurma tadı belirtilmiş ama ben öyle bir tat almadım. Ağırlıklı olarak çilek, ardından karışık bir meyve şöleni ve azıcık süt ve krema geliyor. Gün boyunca içilebilecek likit diye tabir edilen AVD (All Day Vape) kavramına da tam olarak uygun. Özellikle yaz aylarında, balkonda ya da deniz kenarında bir başka oluyor.

 Manhattan Secret Garden 

Manhattan Secret Garden likit yorum

Manhattan Secret Garden likit yorum

Ve, işte bence Manhattan’ın en güzel likiti! Verdiğim siparişte çok da merak etmediğim bir likitti. Deneyince gözlerim yuvalarından fırladı. Dilim, ağzımın içinden kaçıp likit şişesine girmek istedi. Her ne kadar çok aşırı bir benzerlik olmasa da tadı OHW Magic Man’i andırıyor. İçinde tatlı ve sulu karpuz, çeşitli çilek türleri, tropikal meyveler, vanilya ve krema mevcutmuş. Diğer kullanıcıları bilmem ama ben tüm meyvelerin harmanını dibine kadar hissettim. Böyle, hafif ekşili jelibonlar gibi çocukça bir tat bıraktı dimağımda.

Yeni edindiğim pod modum ile Manhattan Secret Garden Salt Likit’i de denedim ve fikirlerim hiç değişmedi. Bu likit bir efsane dostum.

 Manhattan Paradise 

Manhattan Paradise likit yorum

Manhattan Paradise likit yorum

Çilek, marshmallow, krema, cupcake ve vanilyadan oluşan bu likit çok ilgimi çekmedi. Seveceğimi düşünerek denedim. Tadının biraz yavan kaldığını, aroma hissiyatının da çok yoğun olmadığını belirtmem gerek. Çilek ve kurabiyemsi tatları alıyorsunuz ama yine de tatmin etmiyor. Manhattan’ın diğer likitlerine göre biraz düşük kalsa da piyasadaki birçok likit markasını geride bırakır.

 Manhattan Casablanca Night 

Manhattan Casablanca Night yorum

Manhattan Casablanca Night yorum

Manhattan’ın en az beğendiğim likiti Casablanca Night oldu. Tadı kötü mü? Hayır! Aroma mı az? Hayır! Peki, öyleyse neden en az beğendiğim likit bu: Bourbon aromasını sevmiyorum. Siz bu tür aromaları seviyorsanız buram buram hissedebilir ve büyük ihtimalle de seversiniz. İçerisinde ayrıca kavrulmuş badem, Hindistan cevizi, Mmadagaskar vanilya, Kkentucky bourbon, vanilya bourbon ve karamelize esmer şeker varmış. Böyle keskin bir tat mevcut ve ben pek hoşlanamadım.

 Manhattan Happy Sunday 

Manhattan Happy Sunday likit yorum

Manhattan Happy Sunday likit yorum

Dinner Lady Lemon Tart’a fiyat olarak alternatif likit bulma maceram hız kesmeden devam ediyor. Happy Sunday’i de bu amaçla aldım ama ne yazık ki aynı tadı yakalayamadım. Yine de denediğim benzerleri arasında en benzeyenin bu olduğunu açık açık söyleyebilirim. Bence % 75 oranında benziyor. Yine de tam tadını veremiyor. Limon, kek ve kurabiyenin yanında az az krema ve vanilya geliyor. Güzel bir limonlu kek likiti içmek istiyorsanız denenebilir ama Dinner Lady tadı beklemeyin.

 Manhattan Magic Moonlight 

Manhattan Magic Moonlight

Manhattan Magic Moonlight

En iyi yerli likit olarak nitelediğim Manhattan’ın yeni tatlarını denemeye devam ediyorum. Bu kez radarımda Magic Moonlight var. Yaban mersini, elma ve kendini hissettiren bir tarçın aroması. Yaban mersini tabanlı likitleri tutturmak çok zor ama Magic Moonlight bunu başarmış. Tarçın tadı ile hafiften OHW Muffin Man’i de andırıyor. Ayrıca lezzetli bir şişe şurup gibi tadı olduğundan çocukluğumuza da döndürüyor. Mutlaka yeniden alırım çünkü Manhattan beni hiç yanıltmıyor.

 Manhattan City Night 

Manhattan City Night

Manhattan City Night

Tropik rüzgarların taşıdığı ananas ve hindistan cevizi kokularını yemek ya da lezzetli bir kadeh malibu içmek isterseniz bu likit tam size göre. Ben, tropik tatları sevsem de hindistan cevizi ile pek aram yok. Buna rağmen, benim için “cuk oturan” bir likit oldu. Az önce de yazdığım gibi; ananas, hindistan cevizi, bu cevizin sütü ve biraz da çilekle harmanlanan bu likit, meyve sevenlere şişeyi yedirtecek cinsten. Ananasın baskın tat olduğunu ve hafif ekşi bir aroma ile damakta gezindiğini belirtebilirim. Tabii hindistan cevizi ve belli belirsiz hissedilen çilek bu likitin efsane olmasını sağlıyor. Meyveli likit sevenlere şiddetle tavsiye edebileceğim bir seçenek City Night!

 Manhattan Flamingo Lake 

Manhattan Flamingo Lake Likit

Manhattan Flamingo Lake Likit

Çocukluğumuzdaki naneli şekerleri hatırlıyor musunuz? Peki, Misbon isimli tereyağlı şekerleri hatırlıyor musunuz? Eğer ikisine de cevabınız evet ise gözlerinizi kapatıp şunu hayal edin: Tereyağlı ve naneli şeker… Özellikle yaz günlerinde ferahlık veren bir nane aroması var. Mentol değil bakın, bir daha söyleyeyim: Mentol değil nane gibi nane aroması geliyor damağınıza. Naneli ya da mentollü likitler bana göre değil ama bir tane seçecek olsam mutlaka bunu seçerdim.

 Amsterdam Watermelon Slice 

Manhattan Amsterdam Watermelon Slice

Manhattan Amsterdam Watermelon Slice

Manhattan çatısı altında olan Amsterdam likit serisi daha az ve saf aroma arayanları hedefliyor. Watermelon Slice adlı likit, karpuz esintisi taşıyor. Uzun süreli içtikten sonra ne kadar keyifli bir likit olduğunu hemen kavrayabiliyorsunuz. Bununla birlikte tatlı bir dilim karpuz yemek isteyen ama mevsim nedeniyle yiyemeyenler bu likiti denemeli.  Nefis bir meyve tadı ile kendinizden geçmeniz olası.

 Amsterdam Cookie Cream  

Amsterdam Cookie Cream

Amsterdam Cookie Cream

Yine Amsterdam likit serisinin güzide örneklerinden biri ile 💨  puffluyoruz. Meyveli tatları sevmeyen ama bisküvi olsun, kurabiye olsun her zaman kapım açık diyenler için üretilmiş bir likit bu. Bisküvi ve krema olarak lanse edilse de bence daha çok buram buram Hanımeller tadı geliyor. Çayın, kahvenin yanına keyifli bir içim deneyimi arayanlara gönül rahatlığıyla önerebilirim. Hem salt likit hem de normal likit şeklinde tercih edebilirsiniz ve inanın pişman olmayacaksınız. Yerli premium likit denilince benim aklıma artık Manhattan likit ve alt serisi olan Amsterdam likit geliyor.

 Bambam’s Cannoli 

bambam's cannoli likit yorum

bambam’s cannoli likit yorum

İtalyanlara özgü cannoli adındaki bir tatlıdan esinlenilerek üretilmiş. Üreten firma ise dünyanın da kabul ettiği OHW. (One Hit Wonder) Şekerli olduğu belirtilmiş ama bana aşırı şekerli, tatlı gelmedi. Daha tatlı likitler denemiştim, mesela; TheOne Böğürtlen ya da Loaded Apple Fritter gibi… Tanıtımlarına göre içinde krema, meyveli tahıllar ve çerez var. Bana göre ise; evet krema var ama diğer tatlar yok. Uzun süre denediğimde karamelimsi, bisküvimsi bir tat baskın olmaya başladı. Bir daha deneyeceğimi zannetmiyorum ama bisküvimsi tatları beğenenler deneyebilir.

 Dark Horse Vape likit yorumlarım⏬ 

Dark Horse Vape likitleri, ürünün tedarikçisi tarafından bana ulaştırıldı. 8 farklı likit geldi ve hepsini deneyip yorumumu tamamen tarafsız olarak yazacağım. Hepsini deneyimleme şansım oldu ve kişisel yorumlarım aşağıdaki gibi:

dark horse vape likit yorumları

Dark Horse Vape likit yorumları

 Dark Horse Vape Pink Lady 

Dark Horse Pink Lady Likit

Dark Horse Vape Pink Lady Likit

Greyfurt, portakal, vişne, kiraz, kivi, çilek ve kremadan oluşan bu likitte bütün tatları ayrı ayrı değil ama bütünsel olarak alıyorsunuz. Özellikle ekşili bir tat arıyorsanız mükemmel bir seçim olabilir. Bana turuncu Şıpsevdi tadı verdi. Bütün gün içilebilecek bir likit olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. Yani bu likit ADV (All Day Vape) olarak kabul edilebilir.

 Dark Horse Vape Lemon Days 

Dark Horse Lemon Days Likit

Dark Horse Vape Lemon Days Likit

Size, buram buram damağınıza yapışan bir limonata lezzeti sunuyor. One Hit Wonder’ın efsane lezzeti Lemon Sherbets ile her türlü yarışır. Hatta daha az şekerli ve daha çok limonlu olması sebebiyle bazıları için tercih nedeni bile olabilir. Bu likiti denediğinizde buzlu bir limonata içiyormuşsunuz gibi geliyor. Limon sevenlere tavsiye ederim.

 Dark Horse Vape Seven Days 

Dark Horse Seven Days Likit

Dark Horse Vape Seven Days Likit

Mandalina, portakal ve buz! Özellikle sıcak yaz günlerinde hayat kurtaracak bir likit ama kışın da denemenizi öneririm çünkü kendini özletir. Bu likitin tadını tanımlamak için şunu söyleyebilirim: Boğazınızı üşüttüğünüzde kullandığınız boğaz pastillerinin portakallı olanı var ya; işte tam olarak o tat.

 Dark Horse Vape Balerion 

Dark Horse Balerion Likit

Dark Horse Vape Balerion Likit

Kokusu çok net olarak Petit Beurre (Petibör) bisküvilerini akla getiriyor ama dumanını ağzınızda şöyle bir gezdirdiğinizde efsane tatlar alıyorsunuz. Fındık, krema ve süt, kurabiye ile birleşip dans ederek boğazınızda ve burun deliklerinizde geziniyor. Bu tür bisküvi aromalı likitler arasında en beğendiğim Balerion oldu çünkü baymıyor ve gerçekten çayla harika ikili oluyor.

 Dark Horse Vape Summer Love 

Dark Horse Vape Summer Love Likit

Dark Horse Vape Summer Love Likit

Ürün açıklamasında mango, kavun ve ananas yazıyor ama ben muz tadı da aldığımı iddia ediyorum. Mango ve ananas tadı çok hafif geliyor. Kavun ve ilginç bir şekilde muz tadı buram buram boğazdan kayıyor. Aşırı şekerli bir likit değil. Karlı bir kış gününde kendinizi egzotik bir adada hissetmek isterseniz gözlerinizi kapatın, tankınızı doldurun ve birkaç nefes alın bu likitten.

 Dark Horse Vape Eragon 

Dark Horse Vape Eragon yorum

Dark Horse Vape Eragon yorum

Tütünlü olsun ama çok da buram buram gelmesin; biraz da meyveli tatlarla harmanlanmış olsun diyenlere özel bir likit. Ben, tütünlü likitleri pek sevmem. Oysa bu likiti epey sevdim. Captain Black tütünü ana hatları çiziyor, içindeki muazzam tat ise vişne ve az miktarda bourbondan geliyor. Belirgin tütün, yanına ekşili vişne ve eser miktarda bourbon aroması ile epey beğenilecek bir likit olabilir.

 Dark Horse Vape Dragon 

Dark Horse Vape Dragon Likit Yorumum

Dark Horse Vape Dragon Likit Yorumum

“Kahve ya da çayla flört edip, ikisiyle de muhtemeşem partner olabilecek bir likit öner” deseler Dragon’u önerirdim. İçinde 3 farklı tütün barındırıp kuru yemiş ile desteklerken hiç ağırlık yapmayan başka bir likit daha yok. Eğer MTL (sigara içimi) bir cihaz kullanıyorsanız sizin için efsaneler efsanesi olabilir. Eğer DL (Ciğer çekim) bir cihaz kullanıyorsanız endişelenmeyin; hayatınızda tattığınız en güzel tütünlü likit olabilir.

 Dark Horse Vape King 

Dark Horse Vape King Likit Yorumum

Dark Horse Vape King Likit Yorumum

Tütünlü likitlerle pek aram yoktur ama zor zamanlarda kullanabilirim. Sanırım hayatım boyunca tattığım en güzel tütün aromalı likitleri Dark Horse Vape’te bulduğum için zor zamanlarda da bu markayı kullanırım. Bu markanın son kullandığım likiti King adlı arkadaşımızdı. Kokusu bisküviyi andırırken tadı kavrulmuş kuru yemişlerin ve özellikle fıstık ezmesi gibi bir tadın, tütünle harmanlanmış haliydi. En iyi tütün aromalı likitler Dark Horse Vape’te ama onların arasında da en oturaklısı bu.

 

 Dragon Queen Likit 

Dragon Queen Likit

Dragon Queen Likit

Pod modu aldığım yerden hediye olarak göndermişlerdi. Her ne kadar büyük beklentilerim olmasa da beni çok şaşırttı. Çilek, karpuz, krema ve hafif hafif kendini hissettiren bir mentol aroması ile karşılıyor sizi bu likit. Bütün aromaları alıyorsunuz ama sanırım çilek ve mentol biraz daha baskın geliyor çünkü ben içerken ilk zamanlar çilekli süt gibi geliyordu. Sonradan ise fark ettim ki alttan gelen ve üşümeme yol açan şey bir mentol aromasıymış. Ben pencereyi açık bıraktım sanmıştım. 🙂 Yani özetle, likit alırken sepetime eklemem ama bir yerde denk gelirsem kullanırım.

 

Likitleri denemek için kullandığım elektronik sigara modları:

 • Drag X Plus
 • Eleaf iStick Pico
 • Smok Qbox
 • Vaporesso Revenger
 • Vaporesso Target Mini
 • Justfog C601 Pod
Likitleri denemek için kullandığım elektronik sigara atomizer modelleri:

 • Drop RDA
 • Melo 3 Mini (Pico’nun dahili atomizer’ı – hazır coil – ciğer çekim)
 • Smok TVF 8 Baby Beast (Smok Qbox ve birçok Smok modun dahili atomizer’ı – hazır coil – ciğer çekim)
 • Vaporesso NRG (Revenger’ın dahili atomizer’ı – hazır coil – ciğer çekim)
 • Guardian (Target Mini’nin dahili atomizer’ı – hazır coil – ciğer çekim)
 • Geekvape Blitzen RTA – Sarılabilir tanklı atomizer – ciğer çekim
 • Geekvape Peerless RDA – Sarılabilir damlatmalı (tanksız) atomizer – ciğer çekim
 • Siren V2 RTA – Sarılabilir tanklı atomizer – sigara içimi
 • Yosta IGVI RTA – Sarılabilir damlatmalı (tanksız) atomizer – ciğer çekim
 • Zeus Dual RTA – Sarılabilir tanklı atomizer – ciğer çekim
 • Voopoo TTP

Likit yorumları sona eriyor!

Evet, işte bu yazının sonuna geldik şimdilik. Kullandığım 100+ farklı likitin incelemesini kısa kısa yapıp kendimce bir likit rehberi hazırladm ve likit yorumlarını yazdım. Bundan sonra da farklı likitler denersem bu yazıya ekleyeceğim.

Buharınız bol olsun 🚭  💨