Bodrum hem ülke içerisinden hem de yurt dışından pek çok turistin sıklıkla ziyaret ettiği alanlardan biridir. Burada kalınabilecek pek çok otel ve pek çok plajın bulunması sebebiyle tatil seçeneği oldukça geniş kapsamlıdır. Bu yüzden Bodrum’da yer alan en güzel plajları tercih ederek iyi bir şekilde vakit geçirip tatil yapmak mümkün oluyor.

Bodrum’a rahat bir şekilde gidebilmek ve burada iyi bir tatil yapabilmek için uçak bileti alarak ulaşım sağlanabilir. Bir yandan şehirler arası daha rahat bir yolculuk yapmak isteyen kişiler araç kiralama seçeneklerini de tercih edebilir. İstenilen tarzda bir araç kiraladıktan sonra bu araçla rahat bir şekilde yolculuk yaparak Bodrum’a ulaşım sağlamak da mümkün oluyor. Araç kiralama ya da uçak hizmetlerine tercih etmek istemeyen ve daha ekonomik hizmetleri tercih eden kişiler otobüs bileti alabilir. Otobüs biletlerinde de pek çok seçenek bulunduğu için istenilen günde ve istenilen saatte Bodrum’a giriş yapılabilir. Otobüslerde de yolculuk konforlu olduğu için tercih edilebilir.

En Güzel Bodrum Plajları

Bodrum’da yer alan plajlar ve masmavi deniz ile burada güzel bir tercih yaparak tatil yapıp dinlenmek mümkün oluyor. Plaj seçenekleri fazla olduğu için herkesin zevkine hitap eden pek çok plajlar bulunuyor.

Yalıkavak Halk Plajı

Bodrum’da yer alan Yalıkavak Halk Plajı girişinin ücretsiz olması ve temizliği ile sık tercih edilen alanlardan biridir. Rüzgar oranı biraz daha fazla olduğu için genelde sörf yapmak isteyen kişiler tarafından daha sık tercih ediliyor. Ücretsiz olması ve bol rüzgarlı olmasının yanı sıra tamamen temiz bir plaja sahiptir. Şezlong seçenekleri olmasıyla rahatlıkla tercih edilebilir. 5 metre genişliği ve 200 metreden uzun uzunluğa sahip olan plaj yürüyüş yapmak ve dalgalı denizin kenarında yürümek için de oldukça elverişli.

Karaincir Plajı

Karaincir Plajı Bodrum’da deniz sıcaklığı en düşük olan plajlardan biridir. Bodrum’da Deniz sıcaklığının yüksek bir seviyeye sahip olmasına rağmen Karaincir Plajı’nda bu durum geçerli olmuyor. Serin bir ortam olduğu için genellikle sık tercih edilen plajlardan biridir. Temiz ve berrak bir alan olduğu için plajı ve denizi oldukça berraktır. Mavi denizi ve şezlong ile tatil yapmak için oldukça uygundur. Giriş ücretlidir. Şemsiye ve şezlong fiyatları da giriş ücretine dahildir. Özel bir işletme olduğu için plajın düzenli şekilde temizliği yapılıyor.

Torba Sahili

Rüzgara açık bir konumda yer alan Torba Sahili, Bodrum’da tercih edilen plajlardan biridir. Berrak ve temiz bir denize sahip olan bu alan, oldukça dinlendirici bir sahildir. Plajda suyun sıcaklığı genelde ılık düzeydedir. Plajın çevresinde kafe ve restoranlar yer alıyor. Küçük bir bütçeyle plaja giriş yapmak mümkün oluyor. Sahil temiz havası ve berrak suyu ile ön plana çıkıyor. Şezlonglar ve şemsiyeler hem hijyeni ile hem de işlevliği ile ön plana çıkıyor. Sahilde tuvalet ve soyunma kabinleri de bulunduğu için rahatlıkla buradan mayo- bikini giymek ya da lavaboya gitmek mümkün oluyor. Ekonomik olması sebebiyle pek çok turist tarafından tercih edilen sahillerden biridir.

Gümüşlük Halk Plajı

Genişliği 10 metreye uzunluğu ile 120 metre civarında olan Gümüşlük halk Plajı ücretsiz olan ve sık tercih edilen plajlardan biridir. Bodrum’da yer alan bu plaj, şezlongları ve şemsiyeleri ile rahatlıkla tercih edilebilir. Dalgalı bir plaj olduğu için genelde dalgayı seven ve rüzgarı seven kişiler tarafından daha sık tercih ediliyor. Gümüşlük halk plajına yürüyerek gidilebilen Tavşan Adası sayesinde bu adayı da görmek mümkün oluyor. Bakımlı ve temiz bir plaj olması ve berrak denizi ile birlikte tatil esnasında tercih edilebilir. Araç kiralama hizmeti sayesinde Gümüşlükten gelerek özel araçla birlikte plaja yakın bir yere araç park ederek ulaşım sağlanabilir.

Bitez Plajı

Özellikle temmuz ve ağustos aylarında Bodrum’un en kalabalık plajlarından biridir. Bu yüzden genelde eylül aylarında ya da mayıs, haziran gibi aylarda gidilmesi tavsiye edilir. Berrak denizi ve temiz sahili ile rahatlıkla tercih edilebilecek bir plajdır. Hijyenik olması şezlong ve şemsiyeleri ile her zaman burada tatil yapılabilir. Dalgasız olması ile birlikte denizi oldukça berrak ve temizdir. Genelde daha az dalga tercih eden kişiler bu plajı tercih ediyor. Plajda yer alan şezlonglar ve şemsiyeler sayesinde gölge altında daha rahat ve konforlu bir tatil yapmak mümkün oluyor.

Aspat Koyu

Doğa ile iç içe olan ve tertemiz denizi ile dikkat çeken Aspat koyu özellikle sakin ve huzurlu tatil isteyen kişilerin tercih ettiği bir alandır. Burada yer alan masmavi deniz ve temiz kumsal sayesinde daha rahat ve huzurlu bir tatil yapmak mümkün oluyor. Girişlerin ücretli olmasından dolayı genelde Bodrum’da kalabalık olmayan plaj seçeneklerinden biridir. Sezon ortalarında ve yıllık bayram tatillerinde bile sakin olduğu bilinen bir koydur. Koy da 1 derecede sit alanı bulunduğu için doğal güzelliğini her zaman muhafaza edebilmiştir. Uzun yıllardır bu doğal güzelliğini korumaya devam eden koydaki plajın temiz olması ve özel bir işletmeye ait olmasından dolayı mekan rahattır. Her zaman tercih edilebilecek olan bu koy özellikle doğal güzelliği ve plajı bir arada seven kişilerin tercih edebileceği bir alandır.

Bahsedilen tüm bu plajları görebilmek için öncelikle elbette bir otobüs bileti ya da uçak bileti almak gerekmektedir. Birkaç ay öncesinden planlanabileceği gibi anlık planlarla da görülebilecek bu mekanlar, Bodrum’un en güzel plajları arasında yer almaktadır.