Garip

Düşük bel pantolonların hikayesi

Yazar: Çağrı

düşük bel pantolonGünümüzde yoğunlukla gençler tarafından giyilen düşük bel pantolonların hikayesi dünyanın kapitalisti Amerika’nın hapishanelerinde ortaya çıkmış.  Amerika Birleşik Devletleri’ndeki hapishanelerde zaman içerisinde intihar oranları hayli yüksek seviyelere ulaşmış. Mahkumların intihar etmek için genelde pantolon kemerlerini kullanmaları sebebiyle de kemer kullanımı yasaklanmış. Bu yasaklamayla birlikte pantolon belleri de düşük olunca iç çamaşırı gözükmeye başlamış.

Bu durumu, hiç beklenmedik bir sonucu doğurmuş: Cinsel istismar ve zorlamalar ortaya çıkmış. Bir başka deyişle düşük bel pantolon giyenlerin homoseksüel ilişkilere sıcak baktığı inancı doğmuş. Yani pantolonun beli ne kadar düşükse o kadar istekli olarak adlandırılmış düşük bel pantolon giyenler. Bu aslında yanlış bir inanç olsa da böylece devam etmiş.

Bir başka söylenceye göre ise Amerika Birleşik Devletleri’nde zencilere karşı uygulanan baskıların ve ırkçılığın sonucunda ortaya çıkmıştır. Siyahi suçluların gözaltı ve sonrasındaki süreçte üzerlerinde bulunan metaller ve kemerlere el konulmaya başlanmış. Bu durum pantolonlarının düşmesiyle sonuçlanmış. Aslında bu durumun bir gözdağı verme, aşağılama olarak görülmesi, siyahi mahkumların utanç duyması istenmiş. Bir nevi psikolojik işkence yöntemi yani. 

Gözaltı ve sonrasında zencilere yapılan bu aşağılayıcı hareketten sonra diğer zenci erkeklerin de destek olmak amacıyla ve özellikle protesto olarak bellerindeki kemerleri çıkarttıkları söyleniyor. Bu şekildeki protestoları ile durumu kamuoyuna duyurma görevini edinmişler de diyebiliriz.

Düşük bel pantolon sağlıklı mı?

Uzmanların görüşüne göre düşük bel pantolonlar sağlık açısından pek çok risk teşkil ediyor. Öte yandan pantolonun bel çevresinden en fazla 7 ile 8 cm dar olması gerekiyor. Düşük bel pantolon giyenlerin karşı karşıya kaldığı belirgin risklerden bir tanesi bel bölgesindeki aşırı yağlanmaya zemin hazırlıyor olması. Ayrıca yine düşük bel pantolonların sinir sıkışması olarak tabir edilen ve kasıkta uyuşma ile kendini gösteren bir rahatsızlığa da yol açtığı belirtiliyor.

 

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

8 yorum

 • Düşük bel pantolon lut kavmini temsil eder.Lut kavmi eşcinsel bir kavimdir.Gerisini siz anladınız zaten.

  Amerika daha doğrusu yahudiler ,bu düşük bel pantolonları piyasaya moda adı altında sürüyor.Amaçları gençliğin daha doğrusu müslüman geçliğin bozulmasını sağlamak.

  Gördüğümüz gibi ne yazık ki başarıya ulaştılar…

 • Dusuk bel pantolon giyme modasi abd hapsanelerinde top larin gizli mesaji iken birden modaya donusmus.
  Bana dusuk bel giyen erkeklerde sikinti oldugunu cagristiriyor.
  Yaw erkek adama kalca gostermek yakisirmi yaw .ah ceddin dedem neslin babam turk erkeklerinin halini gorseniz ne derdiniz.
  Erkek adam delikanli adam adam gibi giyinir

 • Düşük bel pantolonda yürünmesi gerçekten zor oluyor ya, ben dar paça giyiyorum genelde, daha rahat hissediyorum kendimi 🙂 düşük belde ördek gibi yürüyor insan 😀

 • Yabancı ülkerde hapishanelerde böle yaparak bir şeyi ima etmeye çalışıyorlarmış. Şimdi söylemeyeyim. Bildiğim kadarıyla oradan gelen bir tarz.

 • Bunu ilk çıkaran kişiyi de merak ettim şimdi. Hapisane çalışanının; “Abi hapishanede bir adam gördüm. Pantalonu düşürmüş böyle. Ne yakışmıştı varya. Bak bak izle :)” sözleri eşliğinde arkadaşlarına anlatması neticesinde yayılmış olabilir mesela 🙂