Dışarıda giydiğim kıyafetle uyuduğum geceleri saysak çok kısa sürer çünkü sadece 1 kez oldu. Onda da uyumak pek mümkün olmadı.

Uyumak için ayrı bir kıyafet giyilmesi gerektiği fikrini kim ortaya attıysa çok iyi yapmış. Sadece uyurken giyilen bir kıyafet yani pijama verimli bir uykunun da anahtarlarından biridir bence.

Bu konuda eşimin fikrini alacak olursak şöyle der:

Dışarıda giyilen kıyafet farklıdır.

Evde giyilen kıyafet farklıdır.

Yatarken giyilen kıyafet farklıdır.

Yani bir günde 3 farklı kıyafet giymeniz gerekir.

İlk zamanlar evde giyilen kıyafet ile yatağa da girilir diye düşünüyor ve onun bu fikrini fazla radikal buluyordum ama sonra haklı olduğuna kanaat getirdim çünkü uyumadan önce, uyku ritüeline verdiğiniz değeri de gösteriyor bu seçim. Zira pijama ile dalınan bir uykunun çoğunlukla daha iyi bir dinlenme sağladığını deneyimledim.

Erkek ve Kadın Pijama Seçimleri

Kadınların bu konuya erkeklerden daha ayrıntılı ve özenli yaklaştığını söylesem sanırım kimse şaşırmaz. Yaradılışları sebebiyle çoğu zaman biz erkeklerden daha doğru kararlar verdiğini de söyleyebilirim. Erkek için pijama seçimi çoğunlukla bir kadının yardımıyla olur. Yani eş, sevgili, anne gibi rolleri bulunan kadınlar; erkeğin pijama seçimlerinde karar verici mekanizma olarak göze çarparlar. Erkek için pijama seçmek nispeten kolay olsa da kadın pijama seçimlerinde ince elenip sık dokunur çünkü onlarca stil ve model arasından seçim yapmak epey zordur.

Kadın Pijama Takımı Seçmek

Bazen bir mağazaya girdiğimde bir erkek olarak çok üzülüyorum çünkü kadınlar için çok sayıda seçenek varken erkekler için 8-10 seçenekten fazlası olmuyor. Evet, biliyorum; kadınlar alışverişte daha aktifler ama erkekler de biraz düşünülmeli. Bu handikap pijama seçimlerinde de kendini gösteriyor. Erkekler için düz çizgili, yan çizgili, sade pijama takımları arasından seçim yapma zorunluluğu varken Kadınlarda durum değişiyor: Çiçeklisinden böceklisine, güllüsünden dallısına, sadesinden alacalı bulacalısına derken belki yüzlerce kadın pijama takımı karşımıza çıkıyor.

Mesela aşağıdaki örneklere bir bakarsanız ne demek istediğimi az çok anlayacaksınız.

 

 

 

Sizin de rahatça görebildiğiniz gibi kadınlar için inanılmaz sayıda fazla pijama takımı modeli var ama erkekler için üreticiler aynı özeni göstermiyor.

Bu arada yukarıda gördüğünüz kadın pijama takımı modelleri Suwen etiketine sahip. Markanın erkekler için de pijama takımları var ama yine de kadınlara özel üretilen pijamalarla karşılaştırıldığında epey zayıf kaldığını söyleyebilirim. Suwen’in resmi sitesine girdiğinizde birçok farklı pijama takımı ile karşılaşacağınızdan emin olun ama mutlaka aralarında size özel bir tanesi göz kırpacaktır.

Hislerinizi takip edin, sizi doğru yola çıkaracaktır.