Dünyaya yalnızca 1 kere geliyoruz ve ortalama olarak 75-80 yıl kadar yaşayıp gidiyoruz. Dolayısıyla dünyada geçirdiğimiz süreyi iyi kullanmak ve bu süreden keyif almak belki de en önemli kıstaslardan biri. Kim ne derse desin, iyi bir hayat için çoğu zaman biraz da olsa paraya ihtiyaç var. Para kazanmak için ise, harıl harıl çalışıyoruz. Peki, daha iyi bir yaşam için daha fazla para kazanma gereksinimini düşündüğünde neler yapıyorsun mesela? Çevremden gördüğüm kadarıyla insanlar, işlerini büyütüyorlar. Evet, bu doğru bir hamle ancak fiziksel işlerin ve dükkanların yakın gelecekte tarih olacağına yönelik öngörülerden haberin var mı? Bu noktada sana tek ve çok anlamlı bir önerim var: Site kur!

Teknoloji, son düzlükte hızını artıran bir at gibi dörtnala koşarken siz halen internette yok musunuz? O halde açık yüreklilikle belirtmem gerek: Büyük bir hata yapıyorsunuz. Yine de halen geç kalmadığınızı söyleyebilirim ama elinizi çabuk tutmanızı öneririm.

İnternet Sitesi Sahibi Olmanın Önemi

Bunu bir örnekle açıklarsam, herkesin daha kolay anlayabileceğine inanıyorum. Diyelim ki şirin bir yerde ufak bir pastane açtınız ve işleriniz de fena değil. Yine de daha fazlasını istiyorsunuz, daha çok insan sizin yaptığınız enfes pastaları satın alsın istiyorsunuz. Bu durumda internette görünür olmanız son derece önemlidir. Bunun için de en kurumsal ve güven verici seçenek, bir internet sitesine sahip olmaktır.

İnternet sitesi denilince fahiş fiyatlar ve anlaşılması zor kodlar arasında boğulma hissi yaşıyorsanız endişe etmeyin. Bu işi, son derece uygun fiyatlara ve hatta kimi zaman bedavaya halledebilirsiniz. Kod bilmeseniz de problem değil. Artık teknoloji çok gelişti ve birkaç dakika içerisinde sitenin ana hatlarını kurabilirsin.

Site Nasıl Kurulur?

İnternet dünyasında statik ve dinamik olmak üzere 2 farklı web sitesi türü mevcut. Aylarca ya da yıllarca sabit duracak ve hiçbir şeyini değiştirmeyeceğiniz bir site istiyorsanız statik siteler sizin için uygundur ancak ürün eklediğiniz, çeşitli bilgi ya da resimlerle desteklediğiniz bir siteniz olacaksa mutlaka dinamik ve yönetim panelli bir site kurmanız gerekir. Günümüzde sitelerin büyük bir çoğunluğu zaten dinamiktir.

Program ya da Kod Bilmeden Kurabilir miyim?

Elbette kurabilirsin. Bunun için birkaç basit tıklama ile internet siteni kurabileceğin bedava-sitem.com adlı siteyi öneririm. Adından da anlaşılabileceği gibi siteni bedava kurabilirsin ancak eğer bir işyeri için kuruyorsan mutlaka premium paketi öneririm.

Premium paketi aldığında avantajların şu şekilde olur: 

 • Aylık yalnızca 19.90 TL ödersin. Ek bir masraf ya da sürpriz ödeme yoktur.
 • Kendine ait domaini (alan adını) kullanabilirsin. Mesela damlapastanesi.com gibi…
 • Sitende herhangi bir istenmeyen reklam çıkmaz.
 • Müşteri hizmetlerine ücretsiz ulaşabilir ve sorunları çözebilirsin.
 • 2 gb resim ya da 1 gb dosya yükleme alanın olur.
 • Şirketine özel 50 tane mail adresi açabilirsin. Mesela ahmet@damlapastanesi.com gibi…
 • Güvenli şifreleme olarak bilinen HTTPS özelliğine sahip olursun.
 • Kurulumu ücretsiz biçimde kendin yapabilirsin.

Bedava-Sitem’in Avantajları

 • Programlama ya da kod bilgin olmadan siteni tasarlayabilirsin.
 • Sitenin altyapısı ve eklenen resimler ya da bilgiler her zaman Google ve diğer arama motorlarına uyumludur. Böylelikle üst sıralara çıkman kolaylaşır.
 • Çok sayıda tasarım şablonu arasından dilediğini seçebilir ve üzerinde yapacağın değişikliklerle dakikalar içerisinde tamamen sana özgü bir internet sitesine sahip olabilirsin. Renkleri, şekilleri ya da desenleri tamamen kendi beğenilerine göre düzenleyebilirsin.
 • İnternet siten her zaman Web 2.0 standartlarına uygundur. Böylelikle Facebook, Instagram ya da Twitter gibi birçok sosyal paylaşım sitesine de entegre olmuş olursun.
 • İnternet sitene hangi cihazdan girilirse girilsin, o cihaza göre yeniden boyutlanan bir görünüm çıkar. Böylelikle telefondan girilince bozuk bir görüntü ile karşılaşılmaz. İster telefon, ister tablet, isterseniz bilgisayardan girilsin; hep düzenli bir site tasarımı mevcuttur.

Sadece birkaç dakika içerisinde internetteki varlığınızı görünür hale getirmek ve yaşam standartlarınızı yükseltmek elinizdeyken, neden çekimser davranıyorsunuz? Üstelik sadece birkaç tıklama ve birkaç dakikada sitenizi yayına açabiliyorken…

Korkmayın ve hemen şimdi başlayın!