Çağ, teknoloji çağı ve internetteki varlığınız çok önemli. İster bireysel bir web siteniz olsun isterse profesyonelce hazırlanmış bir şirket web siteniz; ziyaretçi çekmek ilk hedeftir. Çünkü ne kadar ziyaretçi web sitenizi ziyaret ederse, bilinirliğiniz ve ulaşılabilirliğiniz o kadar artar. Bu da web sitenizin amacına hizmet eder ve satış hacmini yükseltir. Bu yüzden bu varlığınızı güçlendirmeniz gerekir ve SEO çalışmaları yani arama motorlarındaki durumunuzu güçlendirmek de en etkili çözümdür. Sitem kaçıncı sırada diye sürekli olarak takip etmeniz ise yaptığınız bu çalışmaların verimliliğinde etkin adımlar atmanızı sağlarken, yön tayininizde etkin anahtar kelimeleri seçmenize yardımcı olur.

Google’da Kaçıncı Sırada Olduğunu Öğren! 

Bir düşünün! Şayet nerede olduğunuzu bilmiyorsanız, ulaşmak istediğiniz yeri bulabilir misiniz? İşte internetteki varlığınız olan web sitelerinde de durum aynı böyledir. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru olan Google’da nerede olduğunuzu; yani kaçıncı sıralarda olduğunuzu bilmiyorsanız, hedefinizin ne olduğunu bilemezsiniz. O yüzden öncelikle Google ben neredeyim diye sorgulamalı ve hali hazırda kaçıncı sıralarda olduğunuzu öğrenmelisiniz. Öğrenmelisiniz ki, ilk sıralara gelmek için nasıl bir strateji uygulayacağınız konusunda başarılı hamleler yapın. Üstelik rakiplerinizin ne konumda olduğunuzu görerek, rekabet stratejilerini netleştirin. Onları yakından takip edin, daha verimli anahtar kelimeleri tespit edin.

Bugün Sitem Kaçıncı

Eğer bir web sitesi sahibiyseniz, günlük ziyaretçi sayınız sizin için en önemli rakamlar haline gelmiş demektir. Ziyaretçi sayınız web sitenizin başarısını ve dolayısıyla satmak istediğiniz hizmet ve ürünün satış veya paylaşım hacmini yükseltir. Ve en kritik soru olan bugün sitem kaçıncı sırada diye sorgulamanız, hayati öneme sahiptir. Sıra bulucu araçlar sayesinde günlük olarak sitenizin Google arama motorlarındaki sıralamasını öğrenebilir, web sitenizde kullandığınız anahtar kelimelerin verimliliğini ölçebilirsiniz. Ve kafanızda bunu büyütmenize hiç gerek yok, çünkü otomatik takip sistemleri sayesinde günlük olarak sizin adınıza takip eden SEO sıra bulucu araçlar var. Pratik birkaç adımla bunu sağlayabilir hatta cüzi fiyatlara premium üyelik alarak, siteniz için en değerli başlangıç adımlarını atabilirsiniz.

Global çerçevede birçok sıra takip etme sitesi olsa da fiyatlarının yüksekliği dolayısıyla pek tercih edilebilecek düzeyde değiller. Şimdi size iyi bir haberim var! SerpTakip adlı site tamamen yerli bir girişim ve fiyatları da deyim yerindeyse “Yerli” Hemen denemenizi öneririm. Alt kısımda panelden görüntülere erişebilirsiniz.