Lidyalıların parayı bulduğu varsayımına koşulsuz, şartsız inanıyoruz ama para iadesini Türklerin bulduğuna ya da paranın saadet getirmeyeceğine inanmak epey zor. Aslında ufak bir noktaya temas etmeden geçemeyeceğim. Parayla her şeyi satın alamasanız da neredeyse tüm kilitleri açabilirsiniz. Kusura bakmayın, romantik olamayacağım.

Malum, hayat şartları artık epey zor ve neredeyse, ayakkabı almak için kredi çekecek duruma geleceğiz yakında. Peki bu durumda ne yapsak bize faydası olur? Öncelikle bütçeniz doğrultusunda kaliteden ödün vermemek birincil adım. Bu adımı es geçerseniz hayat size hiç de iyi davranmayacaktır. Eğer gücünüz yetiyorsa, ucuza yönelmek gibi bir hataya düşmeyin. Kimi kaynaklarda İngilizlere, kimisinde İskoçlara, kimisinde ise Yahudilere ithaf edilen bir söz var:
Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.
Ucuza aldığınızda yakın zamanda büyük ihtimalle bir daha almak zorunda kalacaksınız. Uzun vadeli düşündüğünüzde ise alacağınız pahalı eşyanın ya da hizmetin tutarını çoktan geçmiş olduğunu göreceksiniz. Dolayısıyla mümkün olduğu kadar kaliteli bir ürün almaya özen gösterin.
“Peki, iyi diyorsun da bunlar çok pahalı be kardeşim!” diyenlere iyi haber: Alışverişlerinizde iade alabilirsiniz.

Alışverişte İade Nasıl Olur?

Çok basit. Alışveriş yaptığınız sitelerde yaptığınız harcamanın belirlenen tutarı kadar geri iade almanız mümkün. Alışverişlerinize iade yapan birçok farklı internet sitesi var ancak gerek uzun bekleme süreleri, gerekse kısıtlı marka seçenekleri ile çok da mantıklı durmuyorlar. Bu sitelerin altını üstüne getirmiş arkadaşlarım var. Kendileri bu işin ustası olmuş durumda ama isimlerini de açıklamak istemiyorlar çünkü “Cimri” damgası yemek gibi bir niyetleri yokmuş.  Onlardan edindiğim bilgilere göre size önerebileceğim en mantıklı alışveriş iadesi sitesi: https://www.iade.com

Kendi ifadelerine göre: Harcarken kazanmanız ve alışverişlerinizi daha ucuza getirmeniz için kuruldu. Sloganının hakkını verdiğini de söylemek gerek.

Rakiplerinden Farkı Ne?

Şahsi tecrübelerim olmasa da yakın ve cimri damgası yemekten korkan arkadaşlarımın incelemesine göre şu maddelerle rakiplerinden farkını görebilirsiniz:

  • Türkiye’de bu tip iade sitelerinde iade süreçleri 2-3 aya kadar uzayabiliyor ancak iade.com’da ertesi gün iadenizi alabiliyorsunuz.
  • Rakiplerine oranla daha fazla marka ve alışveriş sitesi mevcut.
  • Sadece iade.com’da yer alan birçok marka için belirtilen oranda para iadesi yapılabiliyor.

Nasıl İade Alırım?

Bunun için yapmanız gereken iade.com’a girmek ve sağ üst köşeden “Ücretsiz Üye Ol” butonuna tıklamak. Ardından işlem şu şekilde ilerliyor:

  • Sizden istenen bilgileri doldurun.
  • Üyeliğinizin onaylandığına dair bir SMS alacaksınız.
  • Bilgilerinizle giriş yapın.
  • IBAN bilgilerinizi de içeren bazı alanları doldurmanız gerekiyor. Bu alanları da doldurduktan sonra kazanmaya hazırsınız.

Ayrıca sadece alışveriş değil, yeni üyeler getirerek de iade almanız mümkün. Getirdiğiniz her yeni üyenin, ilk ay içerisinde bir alışveriş yapması durumunda 10 TL  iade alabiliyorsunuz. Mesela benim için özel oluşturulan şu linkten üye olursanız ve alışveriş yaparsanız ikimiz birden kazanabiliriz:

Artık üye olduğunuza göre, sıra kazanmakta!

  • Site üzerindeki dilediğin markayı ziyaret et ve alışveriş yap.
  • Profilindeki ad – soyad ve IBAN bilgilerinin doğruluğunu kontrol et.
  • Paran ertesi gün hesabında.

İşte, alışverişlerden iade almak bu kadar basit.

Neden Bize Para Veriyor iade.com?

Aslında sistem çok basit. Herkesin alışveriş yaptığı büyük markaların iade.com ile bir anlaşması var. Bu anlaşmaya göre iade.com, yönlendirdiği her kullanıcı başına bir ödeme alıyor ve aldığı ödemenin belirli bir kısmını da kullanıcılarına dağıtıyor. Üstelik herhangi bir sınır yok. Ne kadar alışveriş yaparsanız o kadar iade alma şansınız var.

Zaten normalde de alışveriş için bir tutar ayırdıysanız, bunun bir kısmını neden iade almayasınız ki? Haydi, hemen yukarıdaki yeşil linkten üye olun ve iade almaya başlayın.