2021’in En Çok Öne Çıkan Mutfak Gereçleri: Kavanoz ve Fincan Trendleri

Mutfak gereçlerinin, hem işlevsel hem de şık, dekoratif olmasını isteriz. Mutfağınızda gıdaları kolay bir şekilde saklama ve depolama için kullanılan kavanozlar, çay içerken iyi bir sunum yapmanızı sağlayan çay fincan takımı modelleri ve mutfak dekorasyonunun önemli tamamlayıcısı mutfak halısı, bunların içinde. Peki hem genel ev dekorasyonunuzla uyumlu, hem de mutfakta size harika bir yardımcı olacak işlevsellik sunan bu ürünler nasıl seçilmeli? Kaliteli cam kavanozlar, yeni trendlere hitap eden çay fincanı takımı modelleri ve birbirinden güzel mutfak halısı alternatifleri, evinize harika bir hava katacak. Şimdi öne çıkan alternatiflere göz atalım.

Cam Kavanozlarla Mutfağınızı Organize Edin

Evin en önemli kısmı olan mutfak, ne yazık ki aynı zamanda çok karışık bir alana dönüşebiliyor. Peki mutfakta düzenli ve organize bir hava yaratmak için nasıl hareket etmeli? Birçok kişi bunun için, saklama kapları ve kavanozları tercih ediyor. Hem geniş saklama alanı hem de dekoratif yönü ile kavanozlar, bu anlamda en çok tercih edilen ürünler. 1000 ml ya da ihtiyacınıza göre 1800 ml gibi kapasiteler sunan kavanozlar, dilerseniz ahşap kapaklı formları, dilerseniz de cam kapaklı ya da ip kapaklı modelleri ile öne çıkıyor. Bakliyat, kuruyemiş ya da makarna saklamak için tercih edebileceğiniz kavanoz modellerinde, modern tasarımların öne çıktığını belirtelim. Klasik cam kavanozlardan, yeni nesil kavanozlara kadar birçok model, iddialı mutfaklarda yer alıyor.

Çay Fincanı Takımında Modern Çizgiler

Çay, Türk yemek kültürünün olmazsa olmazlarından. Hem geleneksel hem de yeni nesil modern mutfaklarda çay fincan takımları popüler. Bununla birlikte, çay bardağı setleri yerine çay fincanı takımı almayı düşünüyor ancak nasıl bir tasarıma karar vereceğinizi bilmiyorsanız, modern çizgilerin öne çıktığını belirtelim. İster cam ister porselen çay fincanı takımı alın, hem renk hem de konsept skalası geniş. Antrasit çay fincanı modelleri, özel işlemeli modeller, düz beyaz fincan takımları bu anlamda popüler. Kulplu çay fincanı takımı modelleri ile, aradığınız dekoratif deneyimi bulabilirsiniz.

Mutfak Halısı Seçiminde Uyumlu Modeli Bulmak

Mutfak dekorasyonunda şık bir konsept ortaya koymak adına, mutfak halısı modelleri tam anlamıyla uyumlu olmalı. Örnek vermek gerekirse mutfak halısı renklerinde nasıl bir seçim yapmak gerekir derseniz, beyaz tonları ağırlıklı olan mutfaklarda kahve tonlarını düşünebilirsiniz. Mutfak dolaplarınızın rengi ya da perde renginiz de, mutfak halısı rengi ile uyumlu olmalı. Mutfak halısının kalitesi, olası su damlamaları ya da kazalarına karşı sizi korumalı. Mutfak kazalarına karşı mutfak halınız ideal kaliteli forma sahip olmalı.

 

Mutfak dekorasyonunun olmazsa olmazı içinde yer alan saklama kapları, yani kavanozlar, çay fincan takımı ya da mutfak halısı modellerinde uygun fiyata en iyi kaliteyi keşfetmek istiyorsanız, English Home modellerine göz atabilirsiniz. Bu ürünlere black friday indirimleri ile sahip olmak için English Home’dan online alışveriş yapabilirsiniz!