Zürih, 26 kanton ve eyaletten oluşan İsviçre’nin Zürih kantonun ve İsviçre’nin kültürel başkentidir. İsviçre’nin asıl başkenti Bern’dir. Birçok insan Zürih sanmaktadır. İsviçre’nin finans ve kültür merkezi olan Zürih, kendisinin adını taşıyan Zürih gölünden almıştır. Gölün kuzey batısında bulunmaktadır. Alp dağları ve gölün güzel manzaralarının yüksekten izlenebileceği birçok tepeler bulunmaktadır. Zürih tarihi M.S. 2. Yüzyıl Roma dönemine kadar uzanmaktadır. Şehrin adının Turus kelimesinden türediği bilinmekte ve söylenmektedir. Bu tarihi canlı görmek isterseniz Zürih Uçak Biletinizi alın ve burayı keşfetmeye başlayın.

alo-bilet

Zürih’te Dil olarak Almanca kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra Fransızca, İtalyanca ve İngilizcede bilenler mevcuttur. İngilizce veya Almanca biliyorsanız iletişimde sıkıntı çekmezsiniz. Zürih’e gelmek için, İstanbul Zürih Uçak Biletinizi almadan önce vize alınması ve pasaport geçerlilik süresinin en az 3 ay olması gereklidir. Alışverişe gelince Zürih oldukça güzel bir alışveriş kentidir. Dünyaca ünlü markaların birçok şubesi olan, Birçok mağaza ve alışveriş merkezleri bulunduran bir kenttir. İlk olarak burada açılmış olan, ipek ve kaşmir mağazaları buradadır. Zürih’te bulunan Strasse Caddesi bankalarıyla ün yaptığı kadar alış veriş mağazaları da aynı şekilde ün yapmışlardır. Saatleriyle ün yapmış, insanlar için önemli olan zaman kavramı, hediye olarak saat almak çok yaygındır.

2003 yılında tamamlanan kapsamlı bir büyüme projesi sonrasında Zürih Havalimanı yeni bir otoparka, orta büyüklükte bir terminale ve bu yeni terminalle eskiden var olan terminal arasında yolcu taşıyan bir metro sistemine sahip olmuş. Zürih’ten evinize dönerken ulaşımda zorluk çekmeyeceksiniz yapmanız gereken sadece Zürih İstanbul Uçak Biletinizi satın alıp, Zürih Şehir istasyonundan 15 dakikada bir gelen tren ile havalimanına giderek uçuşunuzu beklemek.