prodizayn logo Son yıllarda dekoratif ev döşemelerinde temizliğe önem veren hanımların birincil yer döşeme tercihleri arasında yer alan laminant parke, sağlıklı olması sebebiyle de hem şık ofislerin hem de çocukların sağlığını ön planda tutan anaokulu ve kreşlerin vazgeçilmezi konumundadır.

Yeni bir ev ya da ofise taşınanların yanında nispeten daha küçük bütçelerle evlerinde ya da ofislerinde değişiklik yapmak isteyenler de parke değiştirerek bir yenilenme sağlayabilirler. Öte yandan söz konusu mekânın ışık alma düzeyi, büyüklüğü gibi etmenler göz önünde bulundurularak seçilecek parke, mekâna bambaşka bir hava katacaktır.  Burada dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili olarak birkaç söz söylemek gerekirse;

  • Açık renk parkeler koyu renklere göre daha az toz tutar.
  • Koyu renkler ise ortamdaki ışık miktarı ve mobilyaların dizilimine de bağlı olarak sıcak bir atmosfer yaratabilirler.
  • Açık renk parkeler, az ışık alan ya da küçük ortamların daha aydınlık ve ferah gözükmesine de olanak sağlarlar.
  • Banyo ve mutfak gibi suyla temasa müsait olan yerlerde mutlak surette su geçirmez parke kullanımına da özen gösterilmelidir.

Evlerinde ya da ofislerinde sağlıktan ödün vermeden ama daha düşük bütçelerle şıklık yaratmak isteyenlerin ise birincil tercihi pvc zemin döşemesi oluyor. Sayısız ahşap ve taş deseni ile de seçim şansı veren bu yer döşemesi türü, son yıllarda bir hayli revaçta.

laminat-parke-004

Her şeyin ötesinde bu tür bir hizmet almak isteyen ama nereden başlayacağına karar veremeyen, bütçesini de düşünerek hareket etmek zorunda olanlara önereceğim bir firma var. Yılların tecrübesi, kaliteli malzeme, usta işçilik ve müşterisini önemseyen profili ile sayısız ünlü markaya hizmet veren Prodizayn her bir müşteriye aynı memnuniyeti sağlamak adına çalışıyor.