Genel İnternet - Teknoloji

Zaman bulursam değerlenecek projelerim!

Yazar: Çağrı

Soma ile ilgili yazmak isterdim ama hayatını kaybeden ve onların yanında umudunu kaybeden insanların anısına saygısızlık yapmış olmaktan korkuyorum. Zira o acıyı ifade edebilecek cümleleri ben kuramam. Benim kurduğum cümleler yavan kalır. Sadece Allah’tan rahmet, geride kalanlara sabır dilemekten başka elimden bir şey gelmiyor…

Ne yazı yazmaya dair bir istek var içimde ne de yazmamak için geçerli sebeplerim. İşten arta kalan zamanlarda işte bu şekilde bir şeyler yapıyorum, çalakalem yazıyorum sadece. Şimdi de aklıma geldi, benim hangi domainlerim var ve zaman bulursam onlara ne gibi bir proje ile giriş yapabilirim diye düşündüm. Tabi ki neredeyse hepsi hayal olarak kalacak ama ben yine de elimde neler olduğunu görmek için bir not oluşturmuş olurum kendime…

Acilis.net

Uzun süre satmaya çalıştım ama olmadı. Ben de bu işte bir kısmet vardır diyerek “Acil iş” aramasına uygun olarak iş fikirleri vs. üzerine bir site olarak kurdum. Bundan sonra da iş ilanları ve iş fikirleri üzerine elimden geldiğince paylaşım yaparak kullanıcıyı bilgilendirmeye çalışacağım.

Hanimkiz.com

Kadınlara yönelik olarak kurmaya çalıştığım, az da olsa yazı girdiğim bir sitedir kendileri ama ne yazık ki zamansızlık ve yazma konusundaki isteksizlik dolayısıyla ilerletemedim. İnşallah bundan sonra zamanım olur da sağlam ve adam akıllı bir atılım yaparım.

Kredihemen.net

Banka kredilerinin çok arandığı günümüz şartlarında tıklama başına gelir modeli denemek üzere açmıştım ama ne yazık ki ona da zamanım olmadı. Şimdilerde atıl halde duruyor. Zamanım olursa yazı gireceğim, olmazsa satın alacağım ve proje yürüyecek ama ne zaman bilinmez…

Pembe.biz

Bu domaini bugün aldım. Geçmişinde pek iyi işlerde kullanılmamış ama benim yeni bir projem var buna. Aslında iki projem var.

 • Kadınlara yönelik bir forum projesi
 • Sadece pembenin yer aldığı bir site (Pembe sevenlerin sitesi gibi düşünün) Pembe kıyafet modelleri, pembe otomobil, pembe telefon kapakları vs. gibi.

İşte hâl böyle dostlar. Eğer sizin bir fikriniz varsa bu domainlerle ilgili duymaktan acayip memnun olurum. Şimdilik sağlıcakla kalın.

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

12 yorum

 • Keşke daha önce rastlamış olsaydım. İçlerinden satın almak isteyeceklerim yaa da fikir vereceklerim olabilirdi.

 • Pembe eşyalarla ilgili fikrin fena değil hocam aslında. Uğraşırken keyif alabilirsin. Ama aradığın popülariteyi yakalayabilirmisin bilmiyorum. Bu arada diğer domainlerinde çok iyi. Projelendirilebilrse hepside birer marka olabilir.

  • Valla marka olabilecek domainler ama zaman, maddiyat vs. bunların önüne geçiyor. Ayrıca pembe eşyalara çok giren olmasa da spesifik olacağı için değerli olur sanırım kullanıcı gözünde.

 • Acilis.neti ilk olarak açılış olarak gördüm ve pek bi anlam ifade etmedi bana. Sonra dedigin gibi birşey olabilir. Ama iş ilanlarının da yer aldığı. Geniş çaplı bi reklam çalışması gerek ama.

  Kredihemeni benimle ilk paylaştığında da çok süper gelmişti. Hala da öyle (:

  Pembe.biz için forumdan ziyade ikinci seçenek çok daha iyi olur gibi.

  • İş ilanları falan değil de Mustafa daha çok iş fikirleri üzerine olsun istiyorum. Büyük bir reklam pastası var bu sektörde.
   Kredihemen için sadece kanalize olmam lazım. O kolay aslında zor değil ama 🙂
   Bence de pembe’de ikinci seçenek daha mantıklı 🙂
   Bu arada İngilizce yazmaya devam ediyorsun sanırım? Bir projeye geçiş yapalım mı seninle?