Yazma disiplinini bir türlü edinememiş bir adam olarak ne yaptım? Gittim, tema değiştirdim. Yeni temayla daha fazla ve disiplinli olarak yazabilecek miyim? Bence hayır… Yine de daha güzel bir görünümün daha disiplinli yazmaya olanak sağlayacağı inancından yola çıktığımı söylemek isterim.

Bu biraz da yapılacaklar listesi hazırlayıp yapmamak gibi bir şey. Aslına bakarsanız liste hazırlamak çekici geliyor. Hepimiz hayatımıza tatbik etmek üzere bir sürü liste yapıyor, günlük ya da haftalık planlar belirliyor ama buna uyum sağlayamıyoruz. Sanırım liste yapmak ya da daha geniş bir tabirle yapılması gereken işe yönelik bir ön hazırlık yapmak o işi yapmış olmak kadar haz verdiğinden yapacaklarımızı listelere kaydetmekle yetiniyoruz. Bu durumda yapılacaklar listemiz bir hayli kabarıyor. Sadeleşmeye ihtiyacımız var ve ben bununla ilgili bir yazı da yazmıştım: Haydi hayatımızı sadeleştirelim!

 Rebox nasıl bir tema? 

Öncelikle uzun uzun çeşitli Türkçe ve yabancı temalara baktım, bir çok güzel tema da buldum ancak hem Türk yapımı olması hem ücretinin diğerlerine göre daha uygun olması hem de her sayfayı ve kategoriyi ve hatta yazı sayfalarını bile özelleştirebiliyor olmasından dolayı Rebox temasında karar kıldım.

Temada bir çok özellik mevcut. Bütün sayfaları ve kategorileri özelleştirebiliyor, o sayfa ya da kategoriye özel şablon oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca bunların tümünü yazı içeriklerine de uyarlamak mümkün.

Bunların yanında görünüm olarak da özelleştirilmeye çok müsait ve benim fikrime göre güzel bir arayüz ile karşılanabiliyor okuyucular.

Ben temayı Renklitema.com üzerinden direkt olarak tema yapımcısından aldım. Her soruma hiç bıkmadan cevap verdi ve vermeye de devam ediyor. Bu temayla ilgili neredeyse bütün detayları öğrendim. Öğrenmek istediğim sadece 2 detay var ve onları da soracağım. Eminim en kısa zamanda cevap da alacağım. Ayrıca diğer temaları da son derece güzel, onlara da göz atmanızı öneririm.

Özetle ben yeni temamla mutluyum. En azından beni bir 6 ay kadar daha götürür. Kimbilir belki daha uzun bir süre bile bu temada kalabilirim çünkü şu anda hiçbir sorunum yok. Ciddi sorunlar çıkmadığı sürece de değiştirmek gibi bir düşüncem şu sıralar yok.

Şimdilik sağlıcakla. Bazı güzel insanları sevmeyi unutmayın.