İnternet her geçen gün gelişme gösteriyor. İnternetin bu hızlı gelişmesinin nedenlerinin başında internet hızlarının gelişmesi ve artık neredeyse her evde internet bağlantısı bulunması yer alıyor. Her evde internet bulunması sonucu, internet ağı daha fala kişiye ulaşabiliyor ve bu nedenle internet pazarı da o denli büyümüş oluyor. İnsanların günlük yaşantıları içerisinde en çok ziyaret ettiği sitelerin başında oyun siteleri yer alıyor. Oyun sitelerinin bu kadar çok ziyaret ediliyor olmasının nedeni, çocukların oyunlara düşkün olması yatıyor. Bir çok çocuk oyun sitelerinde büyük oranda vakit geçiriyor.

Oyun oynamak için oyun sitelerini tercih eden çocukların en çok ilgi gösterdiği oyunların başında ise yemek oyunları geliyor. Yemek oyunları bildiğiniz üzere yemeklerle ilgili oyunlar. Çok farklı konulara sahip yemek oyunları bulunmaktadır. fakat bu oyunlardan en çok oynananları arasında yemek hazırlama oyunları yer alıyor. Oyun sitelerinde çok farklı konulara sahip yemek oyunları yer alıyor. Bu oyunlardan istediği oyunları anında oynayabilen çocuklar, boş vakitlerinde bu sitelerde zaman geçiriyorlar.

Çocukların yemek oyunları oynaması bir çok açıdan çocuklara avantaj sağlıyor. Oyunların hepsi aynı derecede çocuklara yarar sağlayan şeyler olmamasına rağmen yemek oyunları çocukların zeka gelişimine büyük oranda katkı sağlayan oyunlar konumunda. Yemek oyunları, çocukların sorunlarla baş edebilme yeteneklerini geliştirmesinin yanı sıra çocukların pratik düşünme yeteneklerini de geliştiriyor. Ama dediğimiz gibi her oyun bu kadar masum değildir. Bu nedenle çocukların oynadığı oyunların seçimine biraz dikkatli olmakta fayda var.