şimdi değilse ne zamanKendime kızıyorum bu aralar hep. Hep kızıyorum da bir işe yaramıyor kızmalarım. Hayatımın diğer yarısı, her şeyimi paylaştığım sevgilim de bu konuda sık sık bana kızsa da ben her seferinde beni suçladığını zannederek ona tepki gösteriyorum. Aslında hiç öyle olmadığına dair inancım taze ancak ne oluyorsa oluyor ben anlayamadan yapmak zorunda olduklarımı erteliyorum, üşeniyorum ve akabinde vazgeçiyorum. İnternete çok fazla takıldığımı da düşünmüyor değilim. İşte yapmak istediklerime daha fazla geç kalmamak ya da hiç yapamamaktansa şimdiden biraz olsun fedakarlık yapıp hayatıma düzen getirmeyi amaçlıyorum. Kendime not olarak yazdığım bu yazının devamında da yakın gelecekte yapmak zorunda olduklarıma ve yapmazsam neleri kaybedeceğime değineceğim.

Bu aralar yapmak zorunda olduklarım:

  • AÖF Sınavları’nı geçemezsem mecburen askere gitmek ve uzun dönem olarak tamamlamak zorunda kalacağım. Böyle olursa da evlilik, sinema, tiyatro ve diğer istediklerimi çok fazla ertelemiş olacağım, belki de bazılarını hiç yapamayacağım. Bunun için de bir an önce hazır önümde 1 ay varken çalışmam gerek. 
  • Haluk’la birlikte hazırladığımız “Hayvanat Bahçesi Öyküsü” adlı oyuna iyice asılmamız gerek ki ortaya absürdlüğün sınırlarını zorlarken düşündüren bir oyun ortaya çıksın. Bu oyunun oyunculuğundan tutun da rejisine, dekoruna, kostümüne, müziğine, ışığına kadar her şeyi halletmemiz lazım. Ayrıca sonrasında afiş, broşür ve bilet tasarımı, sahne ayarlanması, Lösev öncelikli olmak üzere bir öncü vakıf seçilmesi ve oyundan elde edilecek gelirin oraya aktarılması için görüşmeler yapılması, sponsor bulunması, sahne için izin alınması da gerekiyor.
  • Onur Ünlü’ye ulaşmak için kısa film, tiyatroya şiirlerinin eklenmesi münasebetiyle görüşme şansı elde edilmesi, Eflatun Film’in aranıp Onur Ünlü ile röportaj talep edilmesi ya da en son ihtimal olarak bir web sitesi açılıp arama motorlarında hedeflenen kelimede üst sıralarda çıkartılması için çalışılması… Seo için Oğuzhan ve Talha Turan yardımcı olacaklarına dair söz vermişlerdi ^^
  • Makale yazarak para kazanmam lazım ki hem faturalarımı ödeyeyim hem de diğer yapım şirketleri ile görüşmek için İstanbul’a gidebileyim. Tabi öncesinde adres ve telefonlarını iyice belirlemem lazım. Hem gitmişken bir kaç tane de tiyatro oyunu izlerim. Bu arada aklıma gelen yapım şirketleri: Eflatun Film, Ay Yapım, Adam Film, Böcek Yapım, Erler Film, Özen Film, Fida Film, Avşar Film, Galata Film, Aksoy Film, Arzu Film, BKM Film, Boyut Film, BSK Yapım, Limon Yapım, Mint, Tükenmez Kalem Film…
  • Erken yatıp erken kalkmak zorundayım. Sabah kuşlar bile gün ağarırken uyanıyor biz insanoğlu öğleden sonra başlıyoruz yaşamaya… Kuşların bildiği bir şeyler olmalı. Allah tüm tabiatı gün ağarırken uyandırıyor ama biz insanoğlu öğleden sonra uyanmayı huy edinmişiz. Bu gece ilk defa 00.00-01.00 arası uyuyacağım uzun zamandan sonra.