Yabancı dil öğrenmenin önemini bilmeyen yok. Herkes bir şekilde yabancı dil öğrenmek için uğraşıyor. Küresel dil olarak kullanılan İngilizce ise en fazla aranan dil. Okullardaki İngilizce eğitiminin yetersiz olması sebebiyle maalesef insanlarımız mezun olduklarında bu dili öğrenmemiş oluyor. Dolayısıyla kurs arayışına giriyorlar. Artan talebi karşılamak için hem yeni kurslar açılıyor, hem de yeni yöntemler geliştiriliyor. İngilizce özel ders de bu yöntemlerden biri.

Bu yöntem ile “anlıyorum ama konuşamıyorum” sözünün tarihin tozlu sayfalarına gömülmesi amaçlanıyor. Yöntem, belirli bir programın tüm katılımcılara uygulanması yerine, herkesin kendine özel bir programı olması temeline dayanıyor. Tek kişilik veya en fazla üç – dört kişilik sınıflarda özel ders verilmesi şeklinde gerçekleştiriliyor.

Bu yöntem pek çok firma tarafından kullanılıyor ve katılımcılara seviye belirleme sınavı yapılmasıyla başlanıyor. İngilizce konusundaki bilgileri ölçülen katılımcılara, seviyeleri ve bilgileri kapsamında program oluşturuluyor ve dersler bu doğrultuda gelişiyor.

İngilizce Özel Ders Veren Kursların Başarıdaki Etkisi

İngilizce öğrenmeye talebin artmasıyla açılan yeni kursların tamamı en başarılı kursun kendisi olduğunu iddia ediyor. Gönül ister ki bu iddia doğru olsun ve İngilizce eğitimi alan herkes bu dili layıkıyla öğrensin. Maalesef durum hiç de öyle değil.

İngilizce özel eğitim konusunda bir numara olduğunu iddia eden pek çok “merdiven altı” firma bulunuyor. Birebir ders verdiğini ve kişiye özel program oluşturduğunu söylene bu firmalar, üyelik ücretini aldıktan sonra insanları 15 ve üstü sınıflarda, sabit bir programa zorunlu kılıyor. Küçük sınıflarda ders verenler ise başarısız programlar ve yetersiz öğretmenlerle başarı oranını düşürüyor.

İngilizce eğitimi konusundaki başarılı kurslardan biri de Formula Lingua. Kadıköy Bağdat Caddesi’nde eğitim veren Formula Lingua, katılımcılarının başarı oranıyla dikkat çekiyor.

Formula Lingua’da İngilizce Özel Ders Programı

Formula Lingua’da İngilizce özel ders programı öncelikle İngilizce eğitimi geçmişi katılımcıdan dinlenerek başlıyor. Daha sonra kurs, uzmanlar tarafından oluşturulmuş dilbilim testi ile katılımcının dil öğrenimine olan eğilimini ölçüyor. Bu şekilde öğrenime etki edecek yollar belirleniyor.

Ardından İngilizce seviye belirleme testi uygulanıyor. Bu testten alınan verilerle eksikler belirleniyor. Bu eksikler dilbilimi testindeki verilerle birleştirilerek uzmanlar tarafından bir öğrenme programı oluşturuluyor. Uygun görsel, işitsel ve yazılı ders materyalleri ile deneme dersi yapılıyor ve ardından eğitime başlanıyor. Düzenli olarak takip edilen program ve raporlamalar sonunda başarıya ulaşılıyor.

Formula Lingua, Latince dil formülü anlamına geliyor. 2012 yılında filologlar tarafından kurulduğundan beri de, verdiği eğitim ve başarı oranıyla isminin hakkını veriyor. Bireysel ve kurumsal kurslar veren firma, hem konuşma kursları hem de mesleki eğitimler veriyor. Aradığınız İngilizce özel ders Kadıköy Bağdat Caddesi’nde Formula Lingua tarafından veriliyor. Hemen irtibata geçebilir veya internet sitesinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.