Hepimiz zaman zaman sanat ve televizyon dünyasında ya da iş dünyasının zirvesinde olanların yaşamlarındaki basamakları merak etmiş, araştırma gereği duymuşuzdur. Bir çok farklı ismin geldikleri noktalara kadar yaşadıkları zorlukları, pes etmeyişlerini ve sonunda başarıya merdiven dayayarak çıkmalarını görmüş, bazen örnek alıp bazen de şiar edinmişizdir. Özellikle yaptıklarını desteklediğimiz ve kendisine hayranlık duyduğumuz ünlü isimlerin biyografileri hedeflerimizi belirlemede önemli bir rol oynadığından her daim merak edilenler sıralamasında üst sıralarda bulunmuştur.

Türkçe olarak kısaca “Bir başkası tarafından yazılmış özgeçmiş” adıyla nitelendirebileceğimiz biyografi kavramını şöyle tanımlayabiliriz: Geniş kitleler tarafından tanınan birinin başarılarının yanısıra ortaya sunduğu ürün ya da hizmetlerin ve yaşam öyküsünün bir başkası tarafından taraf tutmadan yazılması “Biyografi” olarak adlandırılabilir.

Siz de tanıdığınız ve yaptıklarını beğendiğiniz bir ünlünün yaşam öyküsünü okumak ya da biyografi eklemek isterseniz biyografim.net adresine ulaşabilirsiniz. Bir çok ünlü ismin yaşam öyküsünün yayınlandığı ve sürekli yeni isimlerin eklendiği bu sitede aradığınızı bulacaksınız.