Havayolu ulaşımı ile yolculuklarını gerçekleştirecek olan kişiler genellikle firmaların düzenlediği kampanyalar ile bu yolculuklarını gerçekleştirmektedir. Çok fazla acil uçuş ihtiyacı ülkemizde oluşmadığından genellikle kişilerin havayolu yolculukları çok öncesinden belirlenmektedir. Bu sayede erken rezervasyon ile ucuz uçak bileti alma imkânları bulunur. Bu imkânların değerlendirilmesi için de kişilerin bir an önce internet sitelerine giderek ucuz uçak bileti seçeneklerini kullanmaları gerekmektedir. Gidecekleri noktaya genellikle birçok farklı havayolu firması hizmet vermektedir. Bu firmalar da yılın her döneminde kampanyalar yaparak bilet fiyatlarını daha düşük seviyelere çekerler. Bu sayede kişiler diğer ulaşım seçeneklerine ödedikleri ücretler ile havayolu ulaşımını kullanabilirler.

alobilet

AnadoluJet firması son dönemde yaptığı indirimler ile oldukça dikkat çekmektedir. Sürekli olarak büyük kampanyalar düzenleyen firma bu kampanyalarında çok uzun tarih aralıkları sunmaktadır. Yolculuklarını yapacak olan kişilerin kampanyaları değerlendirmek için bu tarihlerin arasında kalması gerekir. Bu sebeple de kampanyalar kişilerin planlarına uyduğu sürece önemlidir. Tarihlerin geniş aralıklarda verilmesi de bu olasılığı arttırmaktadır ve kampanyalara çok daha fazla yolcu katılabilir. Bunun yanı sıra şehir belirtmeyen ve direkt olarak yurtiçi ya da yurtdışı olarak belirlenen Anadolujet kampanyaları da çok kullanışlı olmaktadır. Çünkü şehir bazında açılan kampanyalarda belirli sayıda kişiler kampanyayı tercih edebilir. Bazı durumlarda kişiler gidecekleri şehre yakın uçuşları dahi kampanyayı kaçırmamak adına almaktadır ve sonrasında karayolu ile devam etmektedir.

Bu Anadolujet kampanyalarını kaçırmamak için kişilerin sürekli olarak güncellenen ve çok sayıda kullanıcısı olan siteleri tercih etmesi gerekir. Son dönemde birçok kişi kampanyaları Alo Bilet Hattı sitesi üzerinden değerlendirmektedir. Siteye giren kişiler bilet arama işlemlerini gerçekleştirdikleri anda karşılarına kampanyalar dâhilinde olan ekonomik biletler çıkmaktadır. Bu biletler arasından seçim yapacak olan kişiler de birkaç dakika içerisinde rahatlıkla kararlarını verirler. Sonrasında ödeme işlemlerine geçen yolcular bu aşamada da hiçbir sorun yaşamadan işlemlerini tamamlarlar. Ödeme seçeneklerinde genellikle kredi kartlarını kullanan kişiler sonrasında fatura bilgilerini de girerek alışverişlerini tamamlarlar. Aldıkları biletler kendilerine sanal ortam üzerinden eksiksiz bir biçimde iletilecektir.