Sıcaklarla bunaltan ve deniz kenarlarındaki tatil beldelerine gitmemizi sağlayan yaz mevsimi yerini yavaş yavaş sonbahara bırakırken alternatif tatil rotaları da netleşmeye başladı. Özellikle kış turizmi ve sonbahar turizminde gözde yerlerden vazgeçen ve alternatiflere yönelen tatilseverlerin yeni gözdeleri İç Ege otelleri oluyor. Termal turizmin cazibesini hisseden ve gözlerden uzak sakin bir tatille yıl boyu yaşanılan yorgunluğu atarak son derece rahatlamış ve arınımış biçimde dönmek isteyen bir çok insan Pamukkale, Kozaklı ve Afyon gibi bölgelerin rahatlığını dilden dile anlatıyor.

Travertenleri ile dünya turizminde de cazibe merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerleyen Pamukkale otelleri bu yolda ciddi manada ilerleme kaydediyor. Sakin doğasının da etkisiyle bir gelenin bir daha gelmek istediği yerlerden biri olan Pamukkale, sakinlik arayanların tercih listesinin başında geliyor.

Nevşehir’e bağlı olan Kozaklı da son dönemde tatilseverlerin rotalarına sıklıkla girmeye başladı. Termal tatil için bir tercih yapmak isteyenlerin alternatifleri arasında kendine sağlam bir yer edinmeye başlayan Kozaklı otelleri, kaliteden ödün vermeyen anlayışları ile de ayrı bir cazibe yaratıyor.

Yıllardır, termal tatili konusunda kimsenin eline su dökemediği ve özellikle sağlık turizmi konusunda ülkemizin demirbaşlarından olan Afyon otelleri kaliteli hizmetin uygun fiyata sağlandığı ve müşteri memnuniyetini esas alan anlayışları ile dikkat çekiyor.

Eğer siz de sakin ve arınmış olarak işinizin başına dönmek isteyenlerdenseniz; bu önerileri dikkate almanızı öneririm.