Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Avantajları

Özel hastaneye gittiğinizde, bankoda işlem sırası beklerken çoğu kişinin sadece 15 TL ödeyerek muayene olduğuna şahit olmuşsunuzdur. Şahit olduğunuz bu durum tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde artık mümkün!

Tamamlayıcı sağlık sigortası kullananların sayısı her geçen gün artarken, siz neden fark ücreti ödemek durumunda kalıyorsunuz? Tamamlayıcı sağlık sigortasının sağladığı avantajlara gelin birlikte göz atalım.

Neden tamamlayıcı sağlık sigortası?

Her ne kadar devlet hastaneleri için iyileştirme çalışmaları yapılsa da yoğun talebe vaktinde cevap verilemiyor. Ameliyat, doktor muayenesi ve fizik tedavi gibi ihtiyaç duyulan sağlık hizmetlerine devlet hastaneleri aylar sonraya randevu veriyor. Hal böyle olunca çoğu kişi özel hastanelere yöneliyor ancak ödenmesi gereken fark ücreti bütçeleri de zorlamıyor değil.

İşte bu fark ücretini sizin yerinize hastaneye ödeyen tamamlayıcı sağlık sigortası, sıra beklemeden, dilediğiniz zaman dilediğiniz hastaneden geniş kapsamlı sağlık hizmeti almanızı sağlayan bir sigorta türüdür.

Medical Park, Medicana ve diğer SGK ile anlaşmalı özel hastanelerde kullanılan tamamlayıcı sağlık sigortası yatarak ve ayakta gerçekleşen tedavi masraflarını %100 karşılar. Ayrıca ambulans, tıbbi danışmanlık, diş bakım paketi ve evde bakım gibi ücretsiz sağlık hizmetleri de sunar.

Yatarak tedavilerin, laboratuvar tetkiklerinin, görüntüleme işlemlerinin limitsiz, doktor muayenelerinin ise yılda 10 defa karşılandığı tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanmanın şartı çok basit. SGK veya GSS aktifliği olan 0-80 yaş arası herkes tamamlayıcı sağlık sigortasının sunduğu avantajlardan yararlanabilir.

Tamamlayıcı sağlık sigortası 0-80 yaş arası herkesi güvence altına aldığından dolayı çocuklarınızla birlikte aile poliçesi satın alabilirsiniz.  Tamamlayıcı sağlık sigortasını aile poliçesi olarak satın alanlara %10 indirim yapılır. Hatta poliçeyi satın alan kişi vergi mükellefi ise %15 vergi iadesi de alabilir.

Hangi sigorta şirketinden tamamlayıcı sağlık sigortası alınmalı?

Tamamlayıcı sağlık sigortası almaya karar veren kişilerin belki de en çok zorlandığı konu hangi sigorta şirketini tercih etmeleri gerektiğini bilmemesi. Türkiye’de tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketleri, sigortalılarına aşağı yukarı aynı teminat kapsamını sunar.

Tamamlayıcı sağlık sigortası yapan sigorta şirketlerinin birbirinden farklılaştığı nokta genellikle ayakta tedavi limiti, ücretsiz sunduğu ek teminatlar ve fiyatlarıdır. Kendiniz için en iyi tamamlayıcı sağlık sigortasını seçmek istiyorsanız, sigorta şirketleri arasında karşılaştırma yapmanız gerekir.

Tamamlayıcı sağlık sigortalarını kolayca karşılaştırabileceğiniz ve hızlıca teklif alabileceğiniz internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Karşınıza gelen karşılaştırma ekranında tamamlayıcı sağlık sigortalarının kapsamını ve fiyatlarını sigorta şirketi bazında inceleyebilirsiniz. Alanında uzman sigorta danışmanlarından da tavsiye isteyebilir böylelikle hem ihtiyaçlarınıza hem de bütçenize uygun tamamlayıcı sağlık sigortası satın alabilirsiniz.

Bugün sağlıklı olabilirsiniz ancak yarın başınıza gelebilecekleri tahmin edemezsiniz. Zaman hızla ilerlerken, maddi açıdan sizi yıkıma sürükleyecek sağlık problemleri için tamamlayıcı sağlık sigortası almayı artık ertelemeyin.

Kendinizi, çocuklarınızı ve hatta aile büyüklerinizi güvence altına alın, geleceğe daha güvenle bakın!