İster şirket hesabı isterse kişisel hesap olsun, İnstagram’da takipçi artırmak her kullanıcı için sıkıntılı bir dönem olabilir. Özellikle şirket hesaplarında ürünlerini daha geniş kitlelere sunmak için reklam vermenin yanı sıra takipçi sayısını artırmak  yoğun bir çalışma süreci gerektirir. Bu yoğun dönemi atlatabilmeniz için bu yazımızda sosyal medyada takipçilerinizi artırmanın birkaç yöntemini sizler için derledik.

Sosyal mecralar arasında bir diğer popüler uygulama ise Tiktok. Bu uygulama videolarınızı çekip takipçilerinizle paylaşabileceğiniz bir platform. 800 milyon kullanıcı sayısına ulaşan Tiktok’ta popüler olmak sanıldığı kadar da zor değil.

Takipçi Sayısı Artırma Yolları

İnstagram ve Tiktok gibi milyonlara hitap eden uygulamalarda, diğer sosyal medya fenomenleri gibi takipçi sayılarınızı hem satın alarak hem de birkaç düzenli etkileşimle nasıl artıracağınızı öğrenebilirsiniz. Gelin birlikte bu yöntemlere bir bir göz atalım.

Hesabınızla İlgili Paylaşımları Beğenme

Paylaşımınızla doğru orantılı diğer içerikleri beğendiğiniz taktirde bu etkileşim size takipçi olarak geri dönüyor. Araştırmalar her 200 beğeninin ortalama 12 takipçi olarak geri döndüğünü ortaya koyuyor.

Bununla birlikte takipçilerinizi artırmanın bir diğer yolu ise Instagram takipçi satın al bölümüdür. Google aramasına bu ibareyi yazdığınızda karşınıza yüzlerce takipçi satın alma sitesi çıkacaktır. Bütçenize göre istediğiniz paketi seçip takipçilerinizi artırabilirsiniz. Dilerseniz yukarıdaki kalın ifadeli alana tıklayarak bu alanda en etkili kurumlardan birinin hizmetlerini inceleyebilirsiniz.

İlgi Çekici Görseller ve Videolar Kullanın

Fotoğraf ya da videolarınız için gerekli ışık, ses ve görüntü teknikleri öğrenin. Özellikle içeriklerinizi filtrelemek beğeni sayınızla birlikte takipçilerinizi de artıracaktır.

Paylaşımlarınızı Aynı Saatte Yapmaya Özen Gösterin

Yapılan araştırmalar, marka veya kişisel hesaplardan paylaşılan içeriklerin gün aşırı aynı saatte yapıldığında daha fazla görüldüğünü ve takipçi artırdığını göstermektedir.

Takipçilerden Gelen Mesajları Önemseyin

Sizi beğenen kişilerden gelen eleştirilere uygun dilde karşılık verin. İyi, kötü sizinle iletişime geçmek isteyen takipçilerinizle ilgilendiğinizi göstermelisiniz.

Biyografi Kısmını Es Geçmeyin

Takipçilerinizin sayfanıza girdiğinde ilk baktıkları kısmın başında biyografi bölümü yer alır. Etkili kullanmak sizin elinizde. Bir web siteniz varsa bu kısımda yayınlayabilir, Youtube, Tiktok gibi hesabınız var ise bu platformdaki hesaplarınızın daha fazla kişi tarafından görülmesini sağlayabilirsiniz.

Takipçi Satın Almaktan Korkmayın

Takipçi sayısının fazla olması, sayfanıza giren kişiler üzerinde önemsendiğiniz imajı yaratır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, bir anda 10K takipçi satın almamaktır. Çünkü sizi takip etmek isteyenler tarafından paylaşımlarınızla takipçi sayınız arasında bir bağlantı kurulmaktadır. Örneğin 10K takipçiniz var ise içeriklerinizin beğeni sayısı 100 kişiyi geçmiyorsa bu sizin sahte takipçi satın aldığınızı ortaya çıkarır.

Tiktok video paylaşım platformu kullanıcıları, takipçi sayınıza göre popülerliğinizi kıyaslar. Bu bağlamda birçok internet sitesinden takipçi satın almak mümkün. Dilerseniz arama motorlarına Tiktok takipçi satın al yazabilirsiniz ama yine de daha güvenli bir yer arıyorsanız az önceki kalın yazılmış ifadeye tıklamak en mantıklı yoldur.

Hashtag Kullanın

Hastag kullanımı, ürünlerinizi ya da paylaşımlarınızı belirli bir kitleye ulaştırmanın en kolay ve basit yöntemlerinden biridir. Fakat hashtag kullanırken bile bazı kurallara uymanız gerekmektedir.

  • # işaretinden sonra boşluk bırakmadan, paylaşımınızın içeriğine uygun olan kelimeleri kullanın.
  • #ff, #instafollow, #followback, #instagood gibi hashtag kullanımları paylaşımınızın daha fazla kişi tarafından görmesini sağlayacaktır.

Takipçilerinize Sorular Sorun

Marka ya da kişisel hesabınızda içeriklerinize yorum yapılması, sizi takip edenlerin sizi daha çok önemsemesini, sizin hakkınızda daha fazla fikir sahibi olmasını sağlayacaktır. Dolayısıyla paylaşımlarınızın içeriğinde sizi takip edenlere konuyla ilgili sorular sormanız, yorum yapılma olasılığını artıracaktır.

Reklam Vermekten Çekinmeyin

Genelde şirket hesaplarının kullandığı bir yöntem olan reklam vermek, paylaşımınızı daha fazla insanın görmesi için en kolay yöntemdir ancak oldukça maliyetlidir. Bununla birlikte dilerseniz Türk takipçi satın alabilirsiniz.

Takipçi satın almayı tercih ettiyseniz, bir diğer dikkat etmeniz gereken kısım ise, satın aldığınız takipçilerin yabancı uyruklu olmamasıdır. Takip edeceğiniz kişi ya da şirket hesabının fake olmasını istemezsiniz değil mi? takipciblog.com adresine girdiğinizde Türk takipçi satın al kısmından size en uygun ve fiyatı da üzmeyecek şekilde takipçiler edinebilirsiniz.

takipciblog.com üzerinde 3D güvenli ödeme, PAYTR ile ödeme imkanına sahip olursunuz. Ayrıca 7 gün 24 saat Whatsapp üzerinden iletişim kurma özgürlüğü de mevcut.

Öte yandan güven konusunda sorun yaşayanlara da iyi haber: Takipciblog üzerinde sipariş verilirken alınan bilgiler kimse ile paylaşılmaz, site otomatik işler ve anında gönderim yapar.