Süblimasyon baskı makinesi bugün neredeyse her hediyelik dükkanında kendine yer bulan, kişiye özel hediye denince akla gelen en önemli araçlardan biri. Kupalara, tabaklara ve daha bir sürü aklınıza gelebilecek malzemeye baskı yapabilen, en sıradan malzemeleri kişiye özel bir eşyaya dönüştüren süblimasyon baskı makinelerini gelin yakından inceleyelim.

Süblimasyon baskı aynı zamanda transfer baskı anlamına gelmektedir. Bilgisayardaki bir fotoğrafı birebir aynı şekilde önündeki malzemeye transfer etmesi sebebiyle bu isimle anılmaktadır.  Bu transfer standart bilgisayar yazıcılarının kağıt transferinden elbette farklıdır. Süblimasyon baskı makinelerinin içerisinde mikro boyutlarda boya tüpleri bulunur. Baskı işlemi başladığı zaman mikro tüplerdeki boyalar gaz yardımıyla açığa çıkar ve püskürtülerek incecik bir transfer kağıdına geçer. Bu transfer kağıdı da istediğiniz malzemeye farklı bir yapıştırma yöntemiyle işlenir. Böylece kişiye özel ürününüz oluşturulmuş olur.

Süblimasyon Baskı Makinesi Nereden Alınır?

Süblimasyon baskı makinesini pek çok teknoloji markette bulabilirsiniz ancak hem kaliteli hem de ucuz olması pek çok işletmecinin tercihi olacaktır. Bunun için Teknofinal.com sitesinin hem kalite hem de bütçe karşılayacağından şüphemiz yok.

Süblimasyon Baskı Makinesinin Kalitesi

3D süblimasyon baskı makinesi genelde hediyelik eşya satan işletmelerde tercih edilen araçlardan biridir. Kişiye özel ürünlerde vazgeçilmez bir araç olduğunu söylemiştik. Kişiye özel ürünler de hediyelik dükkanlarda en çok gidenlerden biri olmaya devam ediyor. Elbette sevdiğine, ailesine, arkadaşına hediye almak isteyen herkes sıradan hediyelerdense kişiye özel bir ürün tercih ediyor.İşletme sahipleri de elbette giderlerini kısmak adına daha kalitesiz, daha ucuz baskı makinelerine yönelebilir. Ancak baskı makinesinde kalitesiz bir şey tercih etmenizin uzun vadede size daha çok masraf yapacağını unutmamalısınız.

Boyası çabuk biten, canlı renkleri malzemeye aktaramayan, soluk baskı yapan, transfer esnasında  bardak, tabak gibi kırılabilen malzemelere zarar veren kalitesiz makinelerden ziyade kaliteli, adı duyulmuş, başka kullanıcılardan iyi referans alan baskı makinelerini tercih etmeniz çok önemlidir.

Süblimasyon baskı makinesi fiyatları size ilk etapta fazla geliyor olabilir ancak fiyatını misliyle çıkaracağından şüpheniz olmasın. Pek çok kişisel ürünü aynı makineden çıkarabileceğinizi unutmayın.