Arkadaşlar, bir çoğunuz bilmiyor ama uzun bir süredir kısa film çekmek için fikirsel çaba gösteriyordum. Tabi biraz tembel ve rahat bir adam olduğumdan sadece fikirde kalıyordu. Sevgilimin ve tiyatrocu kardeşlerimin de baskısıyla başlamaya karar verdim. Aslında olayın özünü şöyle anlatayım:

Kısa filmlerim için uzun bir zamandır senaryo yazıyor ve düzenlemeler yapıyordum ama bir türlü sonuca ulaştıramıyor, ya yarım bırakıyor ya da vazgeçiyordum. Bir sabaha işe gitmek üzere evden çıkarken aynada kendimle karşı karşıya geldim. Saçlarımın azalmaya başladığına (Türkçesi kelleşmek) şahit oldum. Yaşımı hesapladım ve 25 olduğuma kanâat getirdim. Sonra da şunu dedim kendime ” Lan salak, yaşın ilerliyor, 1 gün daha yaşayacağının bir garantisi yok. Ne zaman çekeceksin!” Bunları dedikten sonra kendimi dikkate aldım ve artık başlamam gerektiğini kendime ifade ettim.

İlk olarak filmin başrol oyuncusu olacak kadın oyuncu arayışına girdim. Bir arkadaşım ile yapacaktım ama kendisi uzun bir süre bizden ayrı kalınca bir başka arkadaşıma sordum. O da kabul etti ama çeşitli sebeplerden İstanbul’a taşınması gerekti. Sonra da tiyatrocu kardeşim Haluk’un arkadaşı olan Kübra ile tanıştık. Ve kendisine konuyu açtım. O da kabul etti ve dolayısıyla beni mutlu etti. Yardımcı erkek oyuncu olarak kendimi seçtim. Diğer oyuncuları da ailem ve arkadaşlarımdan ayarladım.

Sonra senaryoyu elden geçirdim ve mekan seçimlerini yaptım. İç mekan çekimi için halama ait olan yazlığı kullanmaya karar verdim. Otobüs çekimi için de kardeşim Damla’nın üstün çabalarıyla bir otobüs firmasıyla sponsporluk karşılığında anlaştık.

Ardından konu geldi çekim ekipmanlarına, onu da Kadir kardeşim sayesinde profesyonel bir şekilde sonuca kavuşturduk. Yani görüntü yönetmenim o olacak.

Ayrıca filmin müzikleri için İşteş Gezen Fiiller ve yine Haluk kardeşimin bir ablası ile görüşme halindeyiz. Filmin kapak fotoğrafı için ise Cem ağabeyimden yardım alacağım.

İşin sonu ve aldığı şekil şu: Perşembe günü Kübra ve diğer set arkadaşları olarak bir ön görüşme yapacağız. Ardından da Cumartesi günü çekimlere başlayacağız.

 Ha unutmadan filmin adı: Ihlamur 🙂

Bakalım zaman ne gösterecek 🙂