İletişim, çeşitli varyasyonları ile hayatımızda yer almış ve almaya da devam edecek bir olgudur. Bu bağlamda düşünüldüğünde iletişim için kullanılan yöntemler arasında birincil başlık dijital iletişim olarak ön plana çıkmaktadır. Bu iletişim yolları arasında ise yine kaliteli ve ucuz; hatta mümkünse ücretsiz seçenekler daha fazla rağbet görmektedir. Yine bu seçenekler arasında yıllar önce MSN varken şimdilerde ise Skype birincil seçenek statüsünde kabul görüyor. Yine bu seçeneklerin çevrimiçi ve anlık iletişim uygulamaları olduğunu bilmekte fayda var.

Skype nedir?

Skype, global çerçevede kullanılan; pc, mobil cihazlar, tabletler gibi bir çok cihaza uygun olan bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Tamamen ücretsiz, kullanımı kolay ve görüntülü-sesli görüşmeye de olanak sağlayan yapısı sayesinde kullanıcılarını tatmin etme düzeyi en yüksek anlık iletişim yoludur. Çeşitli ücretlendirme yolları ile daha spesifik iletişim olanağı da sağlamaktadır. Arkadaşlarınızla ortak bir konferans bile sağlayabilirsiniz.

Aynı zamanda dosya transferi için de son derece sağlıklı ve stabil bir sonuç sağlaması ile de bilinen Skype, internet hızınız ile doğru orantılı ve kaliteli bir iletişim imkanı sunar.

Muadili olan uygulamalar arasında en sağlıklı sonuçları sunan Skype, dünya üzerine sayısı milyonlarla ifade edilen kullanıcıya sahiptir.

Skype nasıl kullanılır?

  • İlk olarak Skype’ı indirin.
  • Ardından kurulumu sağlayın.
  • Kurulumu takiben Skype adı ya da Microsoft hesabınızla giriş yapabilirsiniz.
  • Herhangi bir hesaba sahip değilseniz “Hesap oluştur” sekmesinden yeni bir hesaba sahip olun.
  • Tebrikler artık bir Skype hesabına sahipsiniz.