NAK Arama Kurtarma, Bursa’nın Nilüfer ilçesinde gönüllü kişilerin katılımı ile kurulmuş bir ekiptir. “Herkesin, insanlar için karşılıksız yapabileceği iyi bir şey vardır” düşüncesiyle yola çıkarak ve kendi güç ve becerilerini keşfeden gönüllülerin iyiliğe doğru yola çıkmasıyla oluşmuştur.

NAK Arama Kurtarma Gönüllü Ekibi beklenmeyen ve istenmeyen felaketlerde insanların yanında olmanın gururunu taşımakta ve ekibe katılan gönüllü sayısı sürekli artmaktadır. Birleşmiş Milletler-OCHA(Office for the Coordination of Humanitarian Affairs) üyesi olan Bursa merkezli en aktif, gönüllü arama kurtarma ekibi uluslararası ekip olma yolunda da çalışmalar yapmaktadır.

NAK hangi alanlarda çalışmaktadır?

Enkaz, doğada kaybolma, doğa sporları ve kazaları, trafik kazaları,  heyelan, sel, toprak kayması, trafik kazaları, suda boğulma sonucu kaybolma, çığ, orman yangını, bina yangını ve benzer doğal veya insan kaynaklı her türlü afet ve acil durum sürecinde yardıma koşmaktadır.

Hayat kurtarmak için gönüllü çalışan NAK Arama Kurtarma, kurtarma operasyonu gerektiren her yere en hızlı bir şekilde ulaşmaya çalışmakta, ulaşmakta ve kurtarılacak insanların yanında olmakta ve kurtarmaktadır. Kurtarılacak insan ister dağda ister ovada olsun, kurtarma vakti ister gece, ister gündüz olsun, kurtarma mevsimi ister kış, ister yaz olsun…

NAK Arama Kurtarma Gönüllü Ekibi daima kurtarılacak insanın yanındadır. Siz de ekip gönüllüsü olmasanız bile,  ekibin çeşitli ihtiyaçlarını giderebilmek ve memlekete faydalı bir hizmette bulunabilmek adına yardım gönüllüsü olabilirsiniz.

Destek olmak isterseniz sponsor sayfası ziyaret edebilirsiniz.