İnceleme İnternet - Teknoloji

Silinen dosyaları ücretsiz kurtaran program! #EaseUS!

Yazar: Çağrı

Teknolojinin hayatımızın baş köşesine şöyle birkaç adımda gelip iyice yerleşmesinden sonra değişen çok şey oldu. Bundan 20 sene öncesinde bilgisayarlar falan daha yeni yeni hayatımıza giriyordu. Cep telefonlarından da çok söz edebilmek mümkün değildi. Dolayısıyla teknoloji ve teknolojik cihazlarla bu kadar ağır kanka olmamıştık ama devir değişti canım okuyucu. Silinen dosyaları ücretsiz kurtarma programı aramayan kendini şanslı saysın. Sene artık 2017 ve teknolojinin yapışkan bir küçük kardeş gibi dibimizden ayrılmamasının acılarını yaşıyor olabiliriz. Hayır, her şeyden haberdar olmasınlar istiyoruz ama Zuckerberg bile dizüstü bilgisayarının kamerasını bantla kapatıyorsa gerisini siz düşünün. Güvende değiliz; ne sen ne de ben.

Öte yandan geçtiğimiz paragraf boyunca pek iyi anmadığım teknolojinin hayatımıza kattığı değerler de var. Mesela artık kaybolmak tarih oldu; navigasyon denen zımbırtı kaybolsak bile bizi yine yolumuza sokabiliyor. Üstelik neredeyse dünyanın her yerinde. Bununla da bitmiyor; bankacılık işlemlerini şakkadanak yapabiliyor, sevdiklerimizin fotoğraf ya da videolarını şrank diye çekebiliyoruz. Notlar alırken deftere, kaleme ihtiyacımız olmuyor.

Sonra zaman geçiyor ve “Hayatımızı kolaylaştırıyor lan bu” diye övdüğümüz teknolojiden kaynaklı olarak sinir harpleri yaşayabiliyoruz. Eski lise arkadaşlarımızla buluşmamızda çektiğimiz fotoğrafları ararken harddiskten yanlışlıkla üniversite hayatımızdan kalan fotoğrafları siliyoruz. Sonrasında çeşitli küfürlerle ısınan bujilerimizi soğutmaya çalışıyoruz ama nafile. Giden gidiyor hatta giderken şu sözler kulaklarımızda yankılanıyor: “Giden gitmiştir, gittiği gün bitmiştir.” Ama işin lacivert kısmı öyle değil canımın için okuyucu. Anıları ya da notları biriktirdiğimiz yılların bir anda ortadan kaybolması bizi hayata rest çekmeye itecek kadar acı veriyor. İşte bu durumu yaşayanlar için hikaye kısmını bitirip fayda kısmına geçiyorum.

Silinen dosyaları nasıl kurtarırım? Silinen dosyaları ücretsiz kurtarma programı: EaseUS

Şimdi öncelikle geçmiş olsun arkadaşım fakat hemen endişeye kapılma. Silinen fotoğrafları, videoları, belgeleri ya da aklınıza gelebilecek her türde dosyayı ücretsiz biçimde kurtarmak elimizde. Ayrıca sevgi içimizde ama konunun bununla alakası yok 🙂

Geçtiğimiz ilkbahar aylarında kardeşimin telefonundan sildiği yaklaşık 900 civarı fotoğraf ve videodan oluşan dosyaları geri getirmeyi başardığımda kendimi kahraman gibi hissetmiştim. Aslında yaptığım çok da bir şey yoktu. Sadece programa taraması gereken ilgili kısmı belirttim ve arkama yaslandım. Sonuç itibariyle işlem başarılı olmuştu. İşte şimdi size silinen dosyaları geri getirme programı öneriyorum. Bu programla telefondan silinen dosyaları geri getirme işlemi yapabildiğiniz gibi harddisk, flash bellek, hafıza kartı gibi cihazlardan da dosya geri getirme yapabilirsiniz. Hatta çoğu zaman format atmış bile olsanız geri getirebilirsiniz. Programımızın adı EaseUS ve şuradan tamamen ücretsiz biçimde indirebilirsiniz: https://www.easeus.com/datarecoverywizard/free-data-recovery-software.htm

Ücretli versiyonunu da kesinlikle öneririm çünkü ücretsiz sürümde tarayıp tespit ettiğiniz silinmiş verilerinizin 2gb’a kadar olan kısmını kurtarabiliyorsunuz. Pro olan yani ücretli versiyonda ise kurtarmanın sınırı yok. Buna ek olarak ücretli versiyona ilaveten WinPE adlı versiyonda ise çöken, miadını doldurmuş, açılmayan cihazlardan da kurtarma yapılabiliyor. Çok önemli verileriniz varsa kesinlikle değer.

EaseUS silinen dosyaları kurtarma programı nasıl kullanılır?

İlk olarak yukarıdaki adresten programı indirin ve kurulumunu yapın. Kurulum konusunda sorun yaşarsanız yazın, yardımcı olurum.

cagri.m.alkan@gmail.com adresine mail gönderirseniz daha hızlı görür ve cevaplarım.
Programı indirip kurduktan sonrası da gözünüzü korkutmasın, kullanımı son derece basit. İleri iler diyerek kurup Türkçe arayüzü sayesinde rahatça kullanacaksınız. Yine de kullanamazsanız ya da aklınıza takılan bir şey olursa ya en alttaki yorum bölümünden ya da sağdaki mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

Çağrı

Ekim 87'den bu yana nefes alıp veren bir beşer. Çokça şaşar.

Yorum bırak

7 yorum

  • Yazılarınız çok güzel tebrik ediyorum ve sürekli takip ediyorum. Ben de bir öğretmen ve anne olarak çocukların evde yapabileceği basit etkinlikler içeren bir sayfa açtım. İnceler destek verir ve önerilerde bulunursanız bu şekilde İlerlemeyi düşünüyorum

    https://berlin7586.blogspot.de/?m=1

    • Çok teşekkür ederim güzel kanaatiniz için. Açıkçası Blogger tabanlı sitelerle ilgili bilgiye sahip değilim ama genel manada çok hoş durduğunu, içeriklerin de doyurucu olduğunu söyleyebilirim 🙂 Bu arada üst kısımdaki görsel bilgisayarda bayağı büyük çıkıyor. Biraz rahatsız edici.

  • Bugüne kadar bir çok dosya kurtarma proğramı kullandım genellikle verilerde hasarlar meydana geliyor hiç biri %100 verim veremiyor malesef.

  • İnanılmaz yararlı bir yazı olmuş ellerinize sağlık. Bir kere Microsoft Word’de 250 sayfalık çalışmalı kaydetmeden çıkmıştım. Kafamı duvarlara vurasım geldi o an. Sonra araştırmaya koyuldum ve word belgelerinin kurtarıldığını da öğrendim.

  • Daha önceleri verilerim silinmişti. Ben bu konuda recover my files programını kullanmıştım baya faydasını gördüm. Bu önerini de deneyeceğim 🙂