İnsanlığın her koldan ve oldukça hızlı gelişim gösterdiği günümüzde en fazla değişimi hangi sektörde görüyorsunuz sorusunun cevabı büyük oranda teknoloji olacaktır. Bu hepimizin kabul ettiği bir gerçek fakat teknolojinin hızlı gelişmesine bağlı olarak paralel şekilde gelişen ve genişleyen alanlar da mevcut. Bu yazıda bahsedilen alanlar içerisinden en belirgin olanlardan birini yani seyahat kavramını ele alacağım.

İnsanlık tarihiyle paralel bir şekilde ilerleyen seyahat kavramının atası olarak ülkemizde Evliya Çelebi gösterilir. Seyahat koşullarının günümüz şartlarına göre oldukça zor olması sebebiyle o tarihlerde seyahat kavramından uzun uzadıya bahsedebilmek mümkün değil. Belki de seyahate gönül vermiş çok sayıda insan vardı ama yazılı kaynaklarla günümüze ulaşmadığı için bilemiyoruz. Günümüzde ise Evliya Çelebi’nin zamanına kıyasla seyahat, oldukça kolay bir hal almış durumda.

Günümüzde seyahat kavramı

Hem seyahat rotalarının belirlenmesi hem de seyahat bütçelerinin artık daha az cebimizi yorması sebebiyle daha fazla yola çıkan insanlar olduk. Öte yandan teknolojinin, seyahat alanında da önümüze sunduğu kolaylıkları gözardı etmemek gerek. Akıllı telefonumuzdaki uygulamalarla seyahatimizi hem daha ucuza getirebiliyor hem de planlamasını daha sağlıklı yapabiliyoruz. Bu uygulamaların bize yetmemesi durumunda gideceğiniz lokasyona daha önce gitmiş olan blog yazarlarını ya da seyahat vloggerlarını okuyor, izliyor; bilgi ediniyoruz. Tüm bunların yanında sektörün profesyonellerinden destek almak da en sağlıklı yöntemler arasında başı çekiyor. Böylelikle sektörün içinden insanları, deneyimlerini yerinde görme şansına erişmiş olmak ise paha biçilemez. İşte bu tür şansları elde edebilmek ne yazık ki her zaman mümkün olmuyor. Turizm ve seyahat dünyasına yönelik ciddi ve kapsamlı etkinliklerde ise söz konusu fırsatı elde etmenin yolunu açabiliyoruz.

UzakRota Travel Summit

Sektörün nabzını tutan, gerektiğinde o nabzı normal koşullarına getiren seyahat etkinlikleri yok denecek kadar az ama bunun için üzülmeye gerek yok. Eğer vaktiniz varsa bu tür etkinlikler arasında başı çeken ve çok sayıda konuşmacıyı da (sektör profesyoneli) izleyicilerle buluşturan bir etkinlik var yakında. Dilerseniz UzakRota Travel Summit ile  bu şansı elde edebilirsiniz.

UzakRota Travel Summit her yıl olduğu gibi bu yıl da seyahat dünyasında ve bağlantılı sektörlerde adlarından çokça söz ettiren; kabul görmüş isimleri ağırlıyor. 17 Kasım 2017 Cuma günü Fairmont Quasar İstanbul’da yapılacak olan etkinlikte aşağıdaki isimler yer alıyor.

UzakRota Travel Summit konuşmacıları

Air Canada Ana Salonu

Neredekal Turizm Teknolojileri Salonu

Emirates Airlines Lüks Turizm Salonu

Henley & Partners Global Vatandaşlık Salonu

UzakRota Travel Summit kayıt ve adres

Bu son derece verimli ve sektörün nabzını tutan etkinlik son derece merkezi bir konumda düzenleniyor. Dolayısıyla ulaşım açısından uygun bir yer.

Etkinliğin ücreti ise 200 TL olarak belirlenmiş durumda. Ücret size yüksek gelmesin çünkü bu kadar konuşmacıyı birarada bulabileceğiniz platform sayısı sıfıra yakın. Zira her biri alanında uzman ve yılların getirdiği deneyimleri de aktarabilme becerisine sahipler.

Son söz olarak; seyahat dünyası ile ucundan kıyısından da olsa ilgiliyseniz ya da kariyerinizi bu alanda şekillendiriyor/şekillendirmeye karar vermiş durumdaysanız bir daha karşınıza çıkması zor bir etkinlik UzakRota Travel Summit. Dolayısıyla planınız da varsa erteleyerek bu etkinliğe koşun.