Yazılarımda hep bahsettiğim gibi, sevmek müstesna bir eylem. Karşılıksız sevmek elbette daha başka ama karşılığı olduğu zaman insan dünyayı yıkıp yeniden kurabilecek kadar güçlü hissediyor kendini. Burada sevmenin çeşitli biçimlerinden ve sevilecek insanların kimler olabileceğinden bahsedilebilir ama ben bu yazıda sevgilinize ya da eşinize nasıl bir hediye alırsanız onu daha fazla mutlu edersiniz konusuna değineceğim. Tabi ki bu alanda kendi tecrübelerimi ve fikirlerimi sunacağım, dolayısıyla bende işe yarayan şeyler sizde nispeten daha düşük etkiler gösterebilir. Onun için burada yazılanları olduğu gibi kopyalamak yerine size ve ilişkinize hitap eden kendinize özgü fikirler de ekleyin.

Bu yazıyı daha çok erkeklerin kadınlara vereceği hediye fikirleri ekseninde ele alacağım. Zira ben de bir erkeğim ve deneyimlerimden yola çıkarak yazıyorum ama kadınlar da bu yazıdan kendilerine göre fikirler çıkartacaklardır eminim.

 Sevgiliye hediye önerileri 

Öncelikle vereceğiniz hediyenin karşı tarafa mutluluk vermesi şart. Bu illa maddi bir hediye olmayabilir. Bazen yazacağınız bir şiir ya da birlikte geçirdiğiniz zamanları anlatan bir video bile maddi hediyelerden çok daha mutlu edebilir ve ömür boyu unutulmayacak bir anı olarak kalabilir. Dolayısıyla birlikteliğinize minik dokunuşlar yapan ve anlam manevi anlamı da olabilecek hediye fikirleriyle bu süreci zenginleştirmenizi öneririm.

İhtiyacı olan bir şey alın!

Kendinizden pay biçin, sevgiliniz size hiç ihtiyacınız olmayan bir hediye verse mi daha mutlu olursunuz yoksa gerçekten istediğiniz ya da ihtiyacınız olan bir hediye mi? Elbette sevgiliden gelen her hediye anlamlıdır ama ihtiyacınız olan bir hediyeyi almak sizi daha çok mutlu edecektir.

Heyecan duyduğu bir hediye alın!

Sevgilinizin yapmaktan hoşlandığı hobiyle ilgili ya da kendini iyi hissettirecek bir hediye almanız da son derece mantıklı. Mesela sevgiliniz resim yapıyorsa birkaç fırça ve boya almak onu mutlu edecektir. Ayrıca sizin kendisini iyi tanıdığınıza da kanaat getirecektir. Ya da kitap okumayı/film izlemeyi seviyorsa ona hediye olarak uzun zamandır istediği bir kitap setini alabilir ya da sinemaya götürebilirsiniz.

Onu çiçekle mutlu edin!

Her zaman klişe ya da sıradan gelebilir ama durum sandığınız gibi değil. Emin olun çiçek almak sevgiliye hediye edilebilecek en masum şeylerden biri. Birine çiçek hediye etmek, onu son derece narin ve güvenilir bulduğunuzu ifade eder bana göre. Dolayısıyla kadınların en sevdiği, kadınları en mutlu eden hediyelerden biri çiçektir. Tek bir gül alabileceğiniz gibi kır çiçekleri ya da papatyalardan oluşan bir buket de mutluluktan havalara uçması için yeterlidir.

Çocukluğuna döndürecek bir hediye alın!

Her erkek biraz çocuktur, evet biliyoruz ama inanın her kadın da en az erkekler kadar çocuktur ve çocukluğunu özler. İşte bundan dolayı sevgilinize onun çocukluk döneminden izler taşıyan hediyeler almak boynunuza sarılması için büyük bir etkendir. Mesela bebekler, leblebi tozları, o dönemin şeker ya da çikolataları çocukluğa döndürür. Hatta almışken kendinize de alın çünkü emin olun siz de çocukluğunuza dönmek isteyeceksiniz.

Ona bir şiir yazın ya da video çekin!

Şiir yazma yeteneğiniz olmasa da olur. Yazabiliyorsanız ne alâ ama yazamıyorsanız onunla geçirdiğiniz zamanları anlatan bir düzyazı ya da birlikte fotoğraflarınızdan oluşan bir slayt videosu da mutlu edecek ve manevi değeri yüksek hediyeler arasında yer alır.

İnsanlar sevildikçe daha çok severler. Sevginin değiştiremeyeceği pek az şey var dünyada. Siz de sevin, severken incitmemeye özen gösterin. Arada bir de hediyelerle sevdiğiniz insanları daha fazla mutlu edebileceğinizi bilin.