Sevmek en güzel eylemlerden biridir. Ciddi diyorum, öyle boş bir cümle olarak bakmayın bu cümleye. Sevdiğiniz zaman dünyayı fethedecek gibi olmanız da bu yüzden. Hatta biraz daha ileri gidersek; sevmek ciddi bir zanaattir. Sevdiğiniz zaman karnınızda kelebekler uçuşabilir ya da uykusuz geceler geçirebilirsiniz. En olmadı içinizde salak bir gülümseme belirir ve nereye giderseniz gidin peşinizden gelir. Hele bir de sevgi karşılıklı ise, üstüne bir de masumane ve en safi duygularla seviyorsa iki taraf da; daha büyük mutluluk az bulunur.

Zaman ilerledikçe sevgililik kimi zaman sona ererken kimi zaman da bende olduğu gibi evlilikle taçlanabilir. Hatta belki ilerleyen zamanlarda çocukla… İşte burada es geçtiğimiz bir nokta var: Evlendiğiniz zaman “Eşim” diye tanımladığınız kişi aslında halen “Sevgiliniz!” Yani evlenmiş olmanız onu sevmekten vazgeçtiğiniz anlamına gelmiyor, aksine size hayat boyu “eşlik” edecek birini hayatınızın baş köşesine koyduğunuzu ifade ediyor. Dolayısıyla eşinizi bazı özel günlerde sevindirmeniz size de mutluluk sağlayacaktır; çünkü eşiniz mutlu olduğunda onun mutluluğu size de yansıyacaktır. Bunu sadece eşiniz için değil, sevgiliniz için de yapın.

İşte böyle durumlarda hediye seçimi oldukça önemli. Aslında sevgiliye alınabilecek hediyeler, eşinize alınabilecek hediyelerden farklı değil. Netice itibariyle eşiniz de sevgiliniz de sizin hayat yolundaki eşlikçiniz. Sevgiliye hediye alırken genelde ihtiyaca yönelik hediyeleri öneriyorum ben şahsen ama bazı minik sürprizler ve minik hediyeler de yıllarca unutulmayacak anılar sunabiliyor. Mesela son yıllarda baskılı kupalar revaçta. Şöyle çok minik bir fotoğrafınızla birlikte sizin şarkınızın sözlerinin bir kısmının olduğu kupa çok hoş olmaz mı? Ya da mesela minik oyuncak arabalar da çok hoş hediyelikler gibi geliyor bana. Bir de puzzle (yap-boz) çok moda bu aralar. Gerçi ben çok sevmiyorum böyle ayrıntılı şeyleri ama seveni çok 🙂

Siz hediye vermeden önce bir sürpriz organizasyon düzenleyenlerdenseniz, mutlaka gül şeklinde konfetiler kullanın. Hayır, deneyeni gördüm gerçekten çok hoş bir ambiyans oluşturuyor. Sürprizden sonra ise hayat arkadaşınıza hediyesini verebilirsiniz. Tabi burada kişiye özel hediye seçenekleri arasından tercih yapmanız da bir hayli zor. Bu durumda hayat arkadaşınızın yakın arkadaşlarından da bilgi almanızı öneririm.  Zira bu bilgileri aldıktan sonra daha sağlıklı seçimler yapabilirsiniz.