Başlıktaki selamı bir de burada dile getiriyorum. Ben geldim, evet kızılacak ve hatta kulağı çekilecek adamım. İnsan bir atalete düşmeyegörsün hep o devinim içinde hiçbir şey yapmadan kalıyor. Bu durumda insanlar yazmayan ama blogu olduğu yerde duran bir adamı takip etmek istemiyorlar. Haklılar da aslında. Ben de olsam yazmayan bir blog yazarını niye takip edeyim ki diye düşünürüm. Şimdi bu yazıda size şundan dolayı yazamadım, yok öyle oldu, böyle oldu demeyeceğim. Desem neyi değiştirir ki zaten.

Kısa kısa bir şeylerden bahsederek yazımı sonlandırmak niyetindeyim. Öncelikle bu 1 aylık ayrılık esnasında 4 kitap okudum.

 • Dinçer Sümer – Toplu Oyunları 1 – Mitos Boyut Yay.
  • Eski Fotoğraflar
  • Gül Satardı Melek Hanım
  • Katip Çıkmazı
  • Maviydi Bisikletim
 • Nejat İşler – Gerçek Hesap Bu – Can Yay.
 • Orhan Pamuk – Kırmızı Saçlı Kadın – Yapı Kredi. Yay.
 • Yusuf Atılgan – Anayurt Oteli – Yapı Kredi Yay.

Şimdilerde ise “Olasılıksız” ve “Empati” gibi ses getirmiş kitapların yazarı olan “Adam Fawer“ın “OZ” adlı kitabını okumaya başladım. Gerçi okur yorumlarına göre önceki kitapları kadar iyi değilmiş ama olsun. Sırada da bir çok kitap var. Mesela “Hayvanlardan Tanrılara Sapiens – İnsan Türünün Kısa Bir Tarihi” adlı kitabı okuma listeme aldım. Hatta satın aldım.

Son 1 ayda film izlemedim hiç. Zaten ülke film gibi, ne ararsan var. Allah milletimize akıl sağlığını korumayı nasip etsin. Zira en çok ihtiyacımız olan şey aklımız.

Bu arada bir web sitesi yaptım. Bir marka tescili yaptım sayılır, işlemler devam ediyor. Bir web sitesi daha yapıyorum. Sanırım gidene kadar onlardan ayrı 2 tane daha yapacağım. Tatilde de boş durmadık hani. Ek olarak bir kuzenimin düğünü bir kuzenimin nişanı oldu. Onları da atlattık ama yarın (aslında bugün) en yakın arkadaşımın düğünü var. Onu da atlattık mı düğün mevsimini kapatırım, evlenecek olan varsa da evlenmesin 🙂 Bu arada çeyrek altın burada 215 TL, merak eden varsa diye yazdım.

Son olarak bir iş teklifi aldım, maaşı oldukça iyi ama bedenen yorulacağım ve Türkiye genelinde bayağı gezmem gerekecek. Yine de para biriktirmek için ideal diye kabul ettim. Sonumuz hayrolsun inşallah.

Blog yazarlığından önce insanlığını örnek aldığım dostum Sezer, blogunda kitap çekilişi yapıyor. Bence katılmalısınız, kitaplar da pek bir güzeller hani. Kelimeler Benim kitap çekilişi
Bundan sonra yazmayı düşündüğüm başlıkları da buraya hem kendime not olarak hem de okuyucuma (yani sana) bilgi olarak bırakayım:

 • Blog yazarlığı üzerine kısa bir yazı (nedir, benim geçmişim, nasıl para kazanılır, neler yapılmalı vs.)
 • Dedemin (rahmetli) mesleği üzerine bir yazı
 • Oğlum (köpeğim) Patron üzerine bir yazı

Eh yazacaklarım şimdilik bu kadar. Uzun zaman yazmadığım için affınıza sığınırım. Bir de öperim.