Şeffaf davetiyeler, PVC ve pleksi gibi arkasını gösteren malzemelerden üretilen davetiye türlerinden birisidir. Bu tarz davetiyeler genel olarak düğün, nişan, toplantı ve açılışlar gibi özel yerlerde kullanılmaktadır. Şeffaf davetiyeler, birçok farklı altın, gümüş, yaldız ve bakır gibi malzemeler ile bastırabilmek mümkündür. Bu gibi davetiye çeşitleri günümüzde oldukça popüler olmaya başlamıştır. Oldukça farklı ve şık tasarımlara sahip olan şeffaf davetiyeler pek çok malzemeden üretilmektedir.

Şık ve estetik tasarımlar ile oluşturulmuş davetiye çeşitleri içinde şeffaf olanlar düğün, nişan ve kına gibi etkinlikler için ideal bir tercih olabilmektedir. Şeffaf davetiyelerin üzerine bastırılan yazılar ve renk seçimleri için kabartmalı efekt yöntemleri kullanılmaktadır. Böylece bu tarz davetiyeler modern bir görünüm almakta ve şık bir tasarıma sahip olmaktadır.

Şeffaf Davetiye Modelleri

Şeffaf davetiyeler, şık ve zarif bir tasarım ile oluşturulmakta ve gösterişten çok fazla hoşlanmayan kişilerin tercih ettiği davetiye çeşitlerindendir. Fazla gösterişten hoşlanmamanın yanı sıra klasik davetiye türlerinden sıkılanlar içinde alternatif bir davetiyedir. Özellikle sade ama estetik bir tasarım arzu edenlerin tercih ettiği davetiyeler olarak bilinmektedir. Şeffaf davetiye modellerinin özellikleri ise şöyledir;

  • Genel olarak renkli kare zarflar içerisinde kullanılır.
  • Şeffaf davetiyenin kenar kısımları zarif şekillerle süslenmektedir.
  • Hem kenarları hem de içerikteki detaylar şık bir tasarıma sahiptir.
  • Şeffaf davetiyenin zarfında bulunan mühür ayrıntısı şık bir görünüm oluşturmaktadır.
  • Şeffaf davetiyeler arzu edilen şekillerde biçimlendirilebilir.
  • Ayrıca şeffaf davetiyeler için farklı tasarımlarda kişisel zevklere göre oluşturulabilir.

Şeffaf davetiye modelleri, farklı seçeneklerden hoşlanan kişiler için alternatif çeşitlerden birisidir. Düğün veya farklı konseptlere uyumlu olabilecek bir davetiye hazırlama arzusunda olanlar şeffaf davetiye modellerinden faydalanabilir.

Farklı Tasarımlar İçeren Şeffaf Davetiyeler

İlgi çekici ve göze hitap eden bir davetiye oluşturma arzusundaysanız şeffaf davetiyenin içerisindeki detaylara özen göstermek gerekmektedir. Özellikle tasarımı yapılacak olan davetiyelerin yazı stilini ve renk tonunu en iyi şekilde ayarlamak gerekmektedir. Gösterişli bir düğün için veya bir toplantı için şeffaf davetiyeler kullanılacaksa davetiye içeriğinin şık ve estetik bir görünüme sahip olması oldukça önemlidir.

Sade ve klasik bir konsepte göre davetiye tasarımı yapılacaksa bunun için beyaz ve krem renkleri tercih edilebilir. Gümüş yaldızlı şeffaf davetiyeler ise genel olarak modern bir atmosfer yaratacağı için uygun konseptlerde tercih edilmelidir. Şeffaf davetiye ile uyumlu olabilecek yazı stilleri ve mühür detayı da farklı bir tasarım yapabilmek için kullanılabilir.

Şeffaf davetiyeler naif ve zarif bir yapıda oldukları için genel olarak sıklıkla tercih edilir. Ayrıca şeffaf davetiye türleri yarı şeffaf ve tam şeffaf olarak ikiye ayrılmaktadır. Alan konseptine göre yarı şeffaf veya tam şeffaf davetiyeler hazırlanabilir. Bu davetiye çeşitlerini farklı birçok tasarım ve alan ile kombine edebilme şansına sahipsiniz.

Tüm davetiye örnekleri için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://davetiye.market/magaza/