Sebi Pharma (Sebi Simyacı) Yönetim Kurulu Başkanı ve Türk Mucit Şebnem Özen Türk Patent Enstitüsü’nün kimya alanında seçtiği mucit olarak Kore Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı’na katıldı ve bronz madalya ile ödüllendirildi.

Ödüle Doymayan Buluş!

Türk Mucit Şebnem Özen’in dünya patentli buluşu “Hücre Yenileyici Bileşen” İstanbul Uluslararası Buluş Fuarı’nda da bronz madalya ile ödüllendirilmişti. Benzersiz buluşun mucidi Şebnem Özen, Bosna Hersek Kadın Buluşçular Derneği NOVA tarafından da ödüle layık görülmüştü. Türk Mucit Şebnem Özen dünya patentli buluşunu temel alarak kurduğu Sebi Simyacı markası ile de Garanti Bankası Türkiye’nin Kadın Girişimcisi yarışmasında ödül alarak “Türkiye’nin Gelecek Vaat Eden Kadın Girişimcilerinden” olmuştu.

Türk Mucit Şebnem Özen’in bronz madalya ödülü Türk Patent Enstitüsü’nün resmi internet sitesi başta olmak üzere birçok saygın kuruluş tarafından haberleştirildi ve tebrik edildi.

Koreliler Sebi Simyacı’yı Çok Sevdi!

Türkiye’de büyük beğeni toplayan ve kısa sürede büyük başarı yakalayan Sebi Simyacı firması Korelilerin de ilgisini çekti. Standı ziyaret edenler ürünleri dikkatle inceledi ve ürünler hakkında sorular sordu. Özellikle ürünlerin parfüm içermemesi doğal bir kokuya sahip olması ziyaretçilerin büyük beğenisini topladı. Koreliler sıkça cilt lekelerinden yakındıklarını ve buna karşı bakım yapan ürünlere önem verdiklerini ifade etti.

Buluşun ve Bilimin Önemi Konuşuldu

Kore Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı dünya genelinde fikri mülkiyete, buluşa ve bilime ilgi duyan herkesin ilgisini çekti. Dünyanın her yerinden buluşçuların katıldığı etkinlikte inovasyonun, bilimin ve buluşların önemine değinildi. Fuar kapsamında birçok seminer düzenlendi.

Kore Uluslararası Buluşçular Derneği’nin (KIWIA) Başkanı Eun-Kyung Cho Sebi Pharma (Sebi Simyacı) standını bizzat ziyaret ederek firma ve ürünler hakkında bizzat bilgi aldı.

Kore Uluslararası Kadın Buluşçular Fuarı’nın ev sahipliğini Kore Fikri Mülkiyet Ofisi (KIPO) yaptı. Etkinlik Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO) tarafından da desteklendi. Güney Kore’deki birçok bakanlık da etkinliğe katkıda bulundu. KIWIE 2016’da düzenlenen etkinliklerde kadın mucitlerinin buluşlarının dünya çapında bilinmesinin son derece önemli olduğunu ama bunun fikri mülkiyetlerin korunarak gerçekleştirilmesinin gerekliliği ifade edildi.

Türk Mucit Şebnem Özen’in Ödüllü, dünya patentli buluşu Güney Kore’de de büyük takdir ve ödülle karşılandı. Türk Mucit Özen başarılarına ve ödüllerine bir yenisini daha ekledi

Şebnem Hanımın başlıca ürünleri;

Sivilce Nasıl Geçer
Sivilce İzleri
Sivilce Kremi