Genel manada insanlar şanssız olduklarını iddia ederler. Ben şimdiden söyleyeyim, onlardan değilim. Aksine çok şanslı olduğuma inanıyorum. Hayatımın bir çok alanında şans, kader, kısmet, felek; ne derseniz deyin o tılsım hep yanımda. Çok şükür ki hiç yanımdan ayrılmadı. Aslında ben de biraz Pollyanna’yımdır. Olaylara hep iyi tarafından bakmaya çalışırım. Pollyanna olduğun için şanslı olduğunu zannediyorsun diyebilirsiniz ama gerçekten şanslıyım. Bakın biraz bahsedeyim size.

 Şanslı anlarım: 

 

Kendimi şanslı hissettiğim ilk anlardan biri bir çekilişte IPOD Classic 80 GB kazanmış olduğum andı. Sadece çekiliş formu doldurup kazanmıştım.
Daha sonrasında yine bir çok çekilişten bir çok hediye kazandım ama hepsinden tek tek bahsetmek bir hayli zaman alır. Çeşitli gıda ve kozmetik ürünlerinden tutun da çeşitli elektronik eşyalara, domaine, temaya, hostinge kadar bir çok hediyeye merhaba dedim. En son da geçenlerde bir Logitech bluetoothlu klavye kazandım. Tüm bluetoothlu cihazlarda kullanılabiliyor. Mesela telefonumu bağlayıp mailllerime kolayca cevap yazabilirim artık 🙂
Mesela iddaa’da da şanslıyımdır. Gerçi son zamanlarda çok oynamasam da eskiden öyleydim. En zor zamanlarda kazandığım oluyordu. Özellikle lig ve takım analizlerine bakıyor, istatistiki iddaa tahminleri ile sonuca gidiyordum. Bu da şanslı olduğum alanlardan biriydi elbette. Sanırım en son 2,5 ay önce bir 110 Lira kazandım. Bahisleri iyi bilen ve sürekli oynayan arkadaşlarım var. Tahminkrali olarak biliyorum onları. Bu arkadaşlarım dışında yakın olmasa da tanıdığım sürekli iddaa oynayan; hatta tabir-i caizse onla yatıp onla kalkan insanlar var. Tabi onların ne kadar iyi analiz edip ne kadar başarılı sonuçlar çıkartabileceklerine dair fikrim yok ama yakınımdaki 3 arkadaş gerçekten tahminkrali olarak sayılabilir. 

Dediğim gibi ben şanslı bir insanım. Mesela bir başka örnek; tiyatroya başlamama vesile olan Yusuf Ağabey ile tanışmasaydım ne gazetecilik yapmış, ne Corel Draw kullanabiliyor ne de web tasarımla ilgileniyor olurdum. Mesela gitar kursuna gitmemiş olsaydım eşimle de tanışmamış olacaktım. Özetle bana şanslı değilsin diyen taş olur valla 🙂