Evet, kesinlikle buna karar verdim. Ben normal değilim. Bunları da anlatmaya karar verdim artık, önceden anlatmıyordum ama bende garip bir şeyler olduğununa kanaat getirdim. Belki birileri bana bu konuda yardımcı olabilir.  Bugün sadece rüyamı anlatacağım. Daha önce de bu tip bir rüya yaşamıştım. Şimdi daha önceden gördüğüm rüyamı anlatmak istiyorum.
Bundan yaklaşık 5-6 sene önce yani 20’li yaşlarımın başındayken geçirdiğim manevi anlamda sıkıntılı süreçlerdi. Bir gece rüyamda sadece bir kelime gördüm ya da duydum, şimdi hatırlamıyorum. Gördüğüm kelimeyi sabah kalktığımda hatırlamıyordum. Hemen internetten baktım anlamına ve bir kutsal isim olduğunu öğrendim:

Wikipedia’ya göre:

LİLİTH: Musevilik ve Hıristiyanlık inançlarında Âdem’in ilk eşidir. Tevrat’ın ilk bölümü olan Yaradılış bölümünün 1. Bab’ında Âdem ile beraber bir dişi yaradıldığından, 2. Bölümde ise Âdem’in kaburga kemiğinden bir dişi yaratıldığı yazılıdır.

Haydi bunu bir yerlerde gördüm de bilinçaltıma girdi sonra da bir zamanda aklıma geldi diyelim ama peki ya bu sabah 6 gibi gördüğüm isme ne demeli? Bildiğiniz yabancı bir isimdi. Ve rüyanın gelişimi çok farklıydı. Bildiğin rüya değildi yani. Uyanık gibiydim. Onun ayrıntılarını da anlatmak istiyorum:

Dün gece bir sebepten ötürü biraz pişman bir şekilde uyumaya çalıştım ama uyuyamadım. Gece sürekli netteydim. Biraz tv izleyeyim karşısında uyurum dedim. Atletizm Şampiyonası’nın tekrarına denk geldim TRT’de ve onu izliyordum. 4 gibi uyuyakalmışım. Sabah 6 gibi kulağıma doğru üflenen bir nefesle uyandım. Sonra bu kişinin halam olduğunu ve televizyon karşısında uyuyakaldığım için televizyonu kapatmaya geldiğini bu sırada da uyuyup uyumamadığımı görmek için geldiğini düşündüm ama gözümü açtığımda kimsecikler yoktu. Hemen sonra bir baktım ki uyanmamışım. Bunu farkettiğimde uyandım. O nefes gerçekti, bunu biliyorum. Rüya değildi yani…

Sonra biraz daha uyumaya karar verdim ve rüyamda birinin bana bir isim söylediğini duydum. Bu ismi unutmamak için telefonuma kaydettim ve sabah kalktığımda ilk işim bu ismi aramak oldu. Kayda değer bir sonuç çıkmasa da ben burada bir mesaj olduğuna inanıyorum.

Kelimenedir?

Tam olarak ön ismi hatırlayamadım Lala ya da Lili Tusiar.   Ben önce Tusiar kelimesini arattım ve Türkiye Sigortacılık Derneği Araştırma ve Geliştirme Derneği olarak çıktı. Sonrasında lili ve lala kelimelerini arattım. Çıkan sonuçlar içerisinde ilginç ayrıntılar var. Mesela Ekşi’deki bir takım tanımlara göre

Leslie Caron’un her zamanki gibi moronluğa varan bir saftorik kızcağız rolünde göründüğü film. Bu sefer de çıraklığını yaptığı babası yaşındaki kuklacıya vurulur, ayrıca kuklaların da kendi başlarına konuşabildikleri falan sanmaktadır.

 Kuklaların kendi başlarına konuşması…

Nurullah Genç’in bir şiiri.

Pink Martini şarkılarından biri.

Aaron şarkılarından biri ( je vais bien, ne t’en fais pas isimli Fransız fiminin ana şarkısıymış.

 

 

 Orhan Veli’nin öpmediğini iddia ettiği kadın. (Lili, Eleni isminin kısaltılmasıymış)

Sezai Karakoç’un Liliyar isimli şiirinde seslendiği kadın ya da varlık.

Diğer tanımlamalar için buradan alayım sizi:

 

İşin en önemli kısmı, benim gibi olan bir çok insan vardır diye tahmin ediyorum. Birbirimizle paylaşalım bunları, yardıma ihtiyacım var çünkü…