Öncelikle hosting firmasında yaşanan sorun nedeniyle tüm içerik vs. 11 Nisan tarihine geri döndü ve ben de bundan dolayı bu yazıyı yeniden yazmak zorunda kaldım. Bundan dolayı affınıza sığınırım.

Sakallarımı neden kestim?

Uzun yıllar (2010 Ocak’tan bu yana) sakallı, bıyıklı bir adam olarak karşınızdaydım. Birçokları beni böyle tanıyordu. Zaman zaman sakallarımı kessem de bıyıklarıma bu 7 yıllık süreçte kıyamamıştım. Arada bir minik düzeltmeler yapmış ama kökten kesmeye bir türlü razı olmamıştım. Uzun zaman bu şekilde yaşadıktan sonra farkettim ki çorba içerken ya da soslu, ketçaplı, mayonezli şeyler yerken bayağı zorluk oluyor. Ayrıca sakallarımın dökülmesi sebebiyle evin her gün süpürülmesi gerekiyordu. Bir de artık bir değişiklik yapma zamanı geldi diye düşünüyordum. İşte tüm bu sebeplerden dolayı radikal bir değişikliğe gittim ve sakallarımla bıyıklarımı 15 dakika içinde tarihin tozlu raflarına gönderdim.

Bu durumdan eşimi haberdar etmemiştim, işten geldikten sonra beni öyle görünce bir kaç gün “Başka bir adamla aynı evde yaşıyormuşum” gibi hissettim dedi ama sonunda o da alıştı ve böyle çok daha genç durduğumu söyledi. Ben de ve çevremdeki birçok insan da aynı fikirdeyiz ama sakal ve bıyıklarımı özlemedim değil. Belki yakın zamanda tekrar uzatırım. Büyük ihtimalle eskisi kadar uzun olmaz ama sinek kaydı da olmaz 🙂 Aşağıda eski ve yeni halimin fotoğrafları mevcut. Bir bakıp düşüncenizi söylerseniz sevinirim.

Bu yazı burada sonlanıyor ama söyleyeceklerim bitmedi. Bundan sonraki yazılarla ilgili hem kendime not olarak hem de size bilgi olarak neler yazacağımı belirteyim:

  • WordPress Eval Virüsü’nden nasıl kurtuldum?
  • Youtube’da yayınlanacak bir dizide nasıl ses operatörü ve oyuncu oldum?
  • Son 2 ayda hangi kitapları okuyup hangi filmleri izledim?

Yukarıdaki yazıları en kısa zamanda yazmayı planlıyorum. Umarım yoğunluk esnasında aklımdan çıkmaz da bu sözümü tutarım.