Merhaba arkadaşlar, uzun bir süredir blogu ihmal ediyordum. Tanıtım yazıları da almış başını gidiyordu. Baktım böyle olmayacak dedim otu çöpü bile olsa yazayım. Hoş, her şey yazmaya değer ya neyse.

Bugün izinliydim ve dün geceden bir arkadaşta kalmıştım ama gelen bir telefon üzerine saat 10.45’te uyanmak zorunda kaldım. Baktım, dün gece televizyonun karşısında uyumuşum ve televizyon açık kalmış. Neyse, biraz kanalları gezeyim dedim. Star TV’de Melek Baykal’ın “Melek” isimli programında kaldım. Anneler ve annelik üzerine bir şeyler konuşuyorlardı. Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin ve Türkiye’de en beğendiğim isimlerden biri olan Tuba Ünsal vardı. Keskin kısaca diyor ki: “Anneler, çocuklarını babalarıyla dışarıya gönderirken “Aman sırtına havlu koyayım” gibi davranışlarda bulunmasınlar. Nasıl kayınvalideleri gelinlere öneriler sunduğunda hoşlarına gitmiyorlarsa; babalar da kendi çocuklarıyla bir şeyler yaparken eşlerinin karışmasından rahatsız olabilir. Anneler nasıl kendi başlarına anneliği öğreniyorlarsa babalar da kimsenin karışması olmadan öğrenmeli” diyor.

Keskin ayrıca, Einstein’in bir sözü ile konuşmasını bitiriyor: “Bütün insanlar dahidir. Yeter ki balıktan ağaca çıkmasını beklemeyin!”