İnsan hayatının yaklaşık üçte bir kısmı uykuda geçmektedir. Uyku insan bedeni için ve özellikle yorgun bedenler için oldukça önemlidir. Bilim adamları uyku sırasında kişi ve kişilerin üzerinde yaptığı inceleme de kişinin uyku sırasında bilinçaltı kısmında çeşitli duygu ve düşüncelerin geçtiği gözlenmiştir, tıp ve astroloji bilimi bu duruma rüya adını verir.

İnsanlar uykularında bir ya da birden fazla rüya görürler. Bununla ilgili de rüyalarının ne anlama geldiğini ya da ne anlama gelebileceğini araştırılar. Bu durumda insanlar gördükleri rüyaları, dünya ve ülke genelinde yer alan rüya tabirleri bloglarının bulunduğu sitelerde sorgulatırılar.
Rüya tabirleri için vakit oldukça önemlidir. Bunun için güneşin doğuşuna yakın olan zaman en iyi ve en doğru zamandır. Dünya genelinde birçok rüya tabiri internet adresleri bulunmaktadır. Ancak sitelerde ne arandığı bulmak kadar ve en doğru yorumları da görmek önemlidir. Rüya tabirleri ile  ilgili tercih edilen sitelerin başında www.ruyatabirleri.net internet adresi gelmektedir. Bu internet adresinde birçok rüya tabiri konuları sade ve yalın bir dille anlatılmıştır.