Müzik ruhun gıdası derler ya hani. İşte o çok doğru bir sözdür çünkü müziksiz kimse yaşayamaz. Şahsen ben sağır birinin müziksiz nasıl yaşadığını tahmin edemiyorum. Geçtiğimiz yıllara bakarsak ve biraz geriye gitmemiz gerekirse önceden müzik en büyük iletilme araçlarından birinin radyo olduğunu görebilirsiniz. Şimdi bunun yerini internet ve televizyon almış olsa da yine de radyodan müzik dinleyebilirsiz ki radyodan müzik dinlemenin keyfi bir başka olmakta. Benim size bu yönde tavsiyem ara ara müziği radyodan dinlemeniz. Hem biraz nostalji oluyor hemde karşınızda sizle konuşan biri oluyor. Burada da ortaya ben nasıl radyo dinleyeceğim sorusu çıkıyor. Bu sorunun cevabı çok basit. RadyoFm.Com ‘a tıklayarak yüzlerce radyoya erişebilirsiniz. Hemen hemen her radyoyu kesintisiz ve reklamsız bir şekilde takip edebilirsiniz.

Radyolar arasından da bir seçim yapmanız gerekirse seçiminiz Joy Türk’den yana olabilir. İsminden de anlayabileceğiniz gibi bu radyo Türkçe müzik yayını yapmakta. Yani yabancı şarkılara vs. hiç girmemekte. Joy Türk’ü diğer radyolardan ayıran en büyük özelliği kuşkusuz en iyi Türkçe Slow müzikleri paylaşması olsa gerek. Gerçekten kaliteli olan ve en çok dinlenenleri paylaşmakta. Öyle saçma sözleri olan, gereksiz bölümleri olan şarkılara yer vermemekte. Joy Türk’ün normalde 22 farklı konumda frekansı bulunmakta ve büyük ihtimalle siz bu 22 ilden birinde değilsiniz. Bu yüzden normal radyodan erişmek isteseniz erişemeyeceksiniz. Ancak RadyoFm ile erişmek isterseniz hiç bir sıkıntı yok. Türkiye’nin güney doğusunda da olsanız orta doğusunda da her türlü bu site üzerinden RadyoFm’i dinleyebilirsiniz. Joy Türk’ün en güzel yanlarından biri de aynı zamanda akustik müzik yayını yapması. Bunu da hem amatör kişilerle hemde profesyonel şarkıcılarla yapması çok iyi bir şey. Hep aynı müziği dinlemiş olmuyorsunuz ve bu yüzden dinlediğiniz müzikten daha geç bıkıyorsunuz. Buda yeni bir şarkı çıkana kadar size yetiyor zaten.

Kısacası arkadaşlar eğer sizlerde Slow Türkçe müzik dinlemek istiyor, akustik gibi farklı programlar istiyorsanız tek yapmanız gereken Joy Türk‘ü dinlemek. Gerisi çorap söküğü gibi gelecektir zaten.