Aralık 2019 tarihi, dünyada en önemli tarihlerden biri olarak bilinir. Türkiye içinse bu tarih Şubat tarihidir. Dünyayı bulaşıcı hastalığıyla karıştıran Covid-19 vakaları, 2020 Şubat ayı itibariyle Türkiye’ye ulaşarak tüm dünyada etkisini sürdürdüğünü bizlere göstermiştir. Günümüzde birbirinden farklı şekilde Covid-19’a karşı alınan tedbirler hakkında hijyene dayalı birçok önlem bulunmaktadır. İlk akla gelenler; sosyal mesafeyi koruma, eldiven kullanarak hijyeni sağlama ve dışarıda yabancı herkes ile yapılan temaslarda maske kullanılma durumları söz konusudur. Hem maske hem de eldiven kullanımı, virüs yayılmasını önleyen en önemli etkenler olarak biliniyor. İnsanlar da bu kurallara uyarak, zorunlu bir kural şeklinde Türkiye’de bu iki ürüne yoğun şekilde ihtiyaç duyuyor. 

Firmalar, maske üretimi konusunda son zamanlarda yoğun üretime geçmiş durumda ve günde yüz binlerce ve hatta milyonlarca maske üretimi kadar satışı da sağlanıyor. Maskelerin hijyene uygun şekilde korunması ve steril şekilde taşınması konusunda özel kutular imal ediliyor. Kullanıcılara steril ve sağlıklı bir biçimde ulaşması beklenen maskelerin en doğru şekilde maske kutusu baskı yapılarak en uygun ve steril baskılara sahip olmak da önemli oluyor. Tek kullanımlık maskelerin, hijyen kurallarına uygun şekilde, zarar görmeden transfer yapılması, üretimden son kullanıcıya erişmesi konusunda kutularla satışı sağlanır. Bunun en büyük nedeni ise doğrudan hijyen olmaktadır. Çünkü açık havada maske dağıtımı hem hijyene uygun değil hem de sürekli havayla temas etmesi nedeniyle sağlığı koruma konusunda yetersiz kalabilir.

Maskelerin imalathaneden kullanıcıya ulaştırılması konusunda maske kutuları kullanılır. Maske kutuları konusunda ise hem maskelerin korunması, hijyenik açıdan temiz tutulması hem de darbeden, yıpranmadan korunarak teslimatı sağlanması konusunda çeşitli maske kutuları üretiliyor. 100, 500, 1000’li şekilde maske kutu baskı yapan firmalar bu noktada özel üretim sağladıkları gibi imalathanenizin adını da yazarak istediğiniz markaya ait olması şekilde kutu üretimleri yapmaktadır. Hijyen ve steril bir unsur olması istenen maskelerin dizaynı ve kutu dizilişi sayesinde de bir maske alırken diğer maskeye herhangi bir temasınız olmayacağı için her zaman bir önceki maskeler, temiz ve hijyenik olarak kalacaktır. İnsan sağlığına önem veren markalar, hijyen ve sağlık kuralları açısından da maske kutuları konusunda istedikleri tasarımı yapacak baskı firmaları arıyorlar.

Maske Kutularının Özellikleri Nelerdir? 

Maske kutuları, özel bir görsel ile dikkat çekmesi dışında marka isminin de yer alması sayesinde tanıtım yapan bir özelliğe sahip olur. İstenen renklerde ve görsellerde maske kutuları basılabilir. Standart ölçüleri 20x20x10 cm olan bu maske kutuları 100 ve katları şeklinde istenen nitelikte üretilmektedir.

Amerikan bristol kâğıt kullanılan maske kutu üretiminde 1. sınıf 250 gram kağıt kullanılmaktadır. Kutuların iç kısımları beyaz, CE ve ISO belgesi olması gereken imalathaneler üzerinden basımı yapılması istenir. Ve boyutlarının en iyi özelliği de 50 tane maskenin kutuya rahatlıkla sığacağı, istenildiğinde de tek tek çıkartabileceğiniz özelliğe sahip olması ön plandadır. Bununla ilgili gereken ARGE, firmalar tarafından yapılmış ve doğru ideal değerler bulunmuştur.

Herhangi bir şekilde üretimini yaptığınız maskelerin havadan, sudan, tozdan korunması için 50’li şekilde kutuların üretimi konusunda maske kutusu 50li baskı arayışıyla ilgili olarak doğru firmalara ulaşabilmek önemlidir. Sağlığı birebir etkileyen ve önemli etken olan maske kutuları hakkında 100, 500, 1000’li şekilde, seriye ait biçimde üretim noktasında dilediğiniz her zaman baskı yaptırabilirsiniz. Fiyatlandırma konusunda doğrudan net bir fiyat vermek mümkün değildir. Hem maske kutusu boyutları hem de maske kutu kalitesi önemli detaydır. Bununla beraber fiyatı etkileyen bir diğer unsur da renk, metin, grafik gibi detaylar oluyor. Brosur.com.tr’ye ulaşarak standart bir sayıda sipariş yerine özel sayıda sipariş verdiğinizde, birim başı maliyet oldukça düşük şekilde baskı yaptırabilirsiniz. İlgili firmalara ulaşarak bilgi ve yardım alabilirsiniz.