Sıcaktan ve nemden bunaldığımız ve dışarı çıkmak istemediğimiz şu yaz günlerinde evde yapılacak en keyifli şeylerden bir tanesi de oyun oynamaktır. Siz yine de annenizin “Ya evin içinde oyun mu oynanır” demesini istemiyorsanız açın bilgisayarınızı ve oradan oyun oynayın.

Çeşitli oyun sitelerinde bir çok farklı kategoride mutlaka beğeneceğiniz oyunlar çıkacaktır. Şahsen ben de bunaldığım zamanlarda friv oyunları ile zaman geçirmeye çalışıyorum. Bu noktada oyunseverlerin beğenileri ve ilgi alanları elbette aynı olmayacaktır. Kimileri spor oyunları arasında gezinirken kimileri de macera içerikli oyunlara merak salmıştır. Bunların yanısıra bayan miniklerimizin ilk tercihi ise barbie oyunları ve giydirme oyunları olmaktadır. Erkek miniklerimiz ise daha çok araba ve motor oyunları ile zaman geçirmektedir.

Yaşı biraz daha ilerleyen genç kesim ise dövüş oyunları ile yaz sıcağında dışarı çıkmamanın yolunu bulup, zaman geçiriyor. Böylece hem annesinin kızmayacağı bir biçimde oyununu oynuyor hem de felaket derecesindeki sıcaklıktan biraz olsun kurtulmuş oluyor.

Tüm bunların yanında kardeşimin de siz oyunseverlere bir önerisi olacak. Macera içerikli oyunları sevenlere Ben 10 oyunları önerisini yapan kardeşim biraz olsun bilgisayar başından kalkarsa sevineceğim ama…  🙂