Dünya üzerinde hem çocukların hem de büyüklerin eğlenmek amacıyla yaptıkları şeylerin başında oyun oynamak gelir. Geçmişte, yani elektronik ürünler hayatımıza girmeden önce sokak oyunları ile keyifli vakit geçiriliyordu ancak devir değişti. Hem yetişkinler hem de çocuklar önce oyun konsolları sonra da bilgisayarla tanıştı ve ardından da internet geldi.  Önceleri interneti sadece sohbet maksadıyla kullanırken teknolijinin de ilerlemesi ile birlikte oyunlar bilgisayara taşındı. Zaman içerisinde de çok sayıda oyun sitesi ortaya çıktı ve kaliteli oyunlar bulmak bir hayli zorlaştı. İşte bu noktada bir kaç farklı oyun sitesi kalite ve çeşitlilik bakımından diğerlerine nazaran bir adım öne çıktılar. Hem tasarım hem de çeşitlilik bakımından Oyun siteleri arasındaki farklar piyasadaki rekabet düzeyini yükseltirken kaliteyi de beraberinde getiriyor.

Oyun dünyasındaki siteler arasında önde gelenlerden biri olan Oyun Kolu adlı site de hem kaliteli hem de birbirinden farklı binlerce oyunu oynayabileceğiniz adreslerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Hem yetişkinler hem de çocuklar için çok sayıda farklı oyunu bulabileceğiniz bu adreste şu sıralar en gözde oyunlar arasında Araba Park Etme oyunları da yer alıyor. Son derece keyifli olan bu oyunların yanısıra araba yarışından tutun da futbol ve basketbol oyunlarına kadar bir çok farklı oyun türü de oyunseverlerin beğenisine sunuluyor.

80’li ve 90’lı yıllarda çocuk olanlar bilirler en çok oynadığımız oyunların başında Mario gelirdi. Kırmızı kasketi ile prensesi kurtarmaya çalışırdı ve biz onu kontrol ederdik. Tabi o zamanlar bilgisayar yoktu ve oyun konsollarının düşük kalitedeki grafikleri bile bizi mutlu etmeye yeterdi. Şimdilerde ise bilgisayarın artık her eve girmesiyle birlikte Mario ve Luigi kardeşler bilgisayarımıza taşındı. Üstelik daha kaliteli grafiklerle. Her ne kadar o zamanın çocukları şimdinin büyüklerine eski tadı vermeyecek olsa da yine de geçmişi hatırlamak ve anıları tazelemek için birebir.