Orman Ürünlerinde Bilinmesi Gerekenler            

Orman ürünleri tarafında kereste kullanımı son zamanlarda inşaat sektöründe bir hayli artış göstermiştir. Bunun nedeni ise çatı ve mekânların iç ve dış kaplamalarında kullanılır.  Bu artış sebebiyle duyulan ihtiyaç da haliyle artış göstermektedir. Ağaç tomruklarının belirli bir yöntem ile özel makinaları tarafından belirlenen ebatlarla oluşturulan ürünlerdir. Yapım aşamasında ve kullanım alanlarına göre bazı çeşitlere ayrılır. Bunlar; inşaatlık, çam, kızılçam, köknar kerestedir. Bu saydıklarımdan daha fazla çeşitleri vardır. Bayındır Tomruk olarak orman ürünleri teminatını siz değerli müşterilerimiz için kaliteli olarak üst düzey ekonomik açıdan ise bütçenizi sarsmayacak fiyatlar ile siz değerli müşterilerimizin hizmetine sunuyoruz.

Kereste Sınıfları

Yukarıda da bahsettiğim üzere kullanım alanlarına göre bazı çeşitleri vardır. Bunlardan en çok kullanılanı ve en önemlisi inşaatlık kerestedir. Genelde inşaat alanında kullanıldığı için inşaatlık kereste daha fazla kullanılır. Ağaç türlerine göre de keresteler çeşitlere ayrılabilir. Bu ayrımdaki ölçüt ağaçların kalitesi ve dayanıklılığıdır. Silinmiş kereste ise 1.sınıf ürün türüne girip hammaddesi Sibirya çam ağaçları olup dört yanı planlanmış yani silinmiş ve özel fırınlarla fırınlanmış olan çeşididir. Boyları genelde 300 cm ve enleri ise 8 ila 22 cm olup kalınlıkları ise 2,2 silindikten sonra 1,6 cm olur. Kullanım alanı ise kapı yapımıdır. Ülkemizde hammadde yetersizliği sebebi ile bazı çeşitleri ithal edilir. Sınıflandırırsak eğer 1. 2. 3. 4. Sınıf keresteler olarak sınıflandırabiliriz. Orman ürünlerinde 1.sınıf ürünler genelde sert ve dayanıklıdır. Bu sebeple genelde inşaat alanında veya tekne yapımında kullanılırlar. 4.sınıf kerteler ise yumuşak oldukları için daha çok yakıt ihtiyacını gidermek için kullanılırlar.

Orman Ürünleri Türleri

Firma olarak hizmet anlayışımız kaliteli ürünleri siz değerli müşterilerimize temin etmektir. Bu çalışma ilkesiyle yola çıkan firmamız 2009 yıldan beri müşterilerimizin yüzlerini güldürmek için işini en üst düzeyde yapan elemanlarla çalışıp en iyi hizmeti ayaklarınıza getiriyoruz. Bize ulaşmak için 0212 451 51 01 numaralarımızdan irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.

Kaynak: www.bayindirtomruk.com
www.bayindirtomruk.com/category/orman-urunleri