Son güncelleme:

 

Her birimiz hayatımızı birlikte ve sorunsuz geçirebileceğimiz bir insanla hayatımızı birleştirmek isteriz. Flört dönemleri de yoğunlukta bu amaca hizmet eden dönemlerdir. Kimi zaman birbirimizi kırsak ya da kızdırsak, fikir ayrılıkları yaşasak da hep mutlu olmayı, dahası mutluluğu paylaşmayı amaçlarız.

İnsanların mutluluğu arama ve mutluluk sunabilme çabasının en belirgin örneklerinden biri de “hediye vermek” olarak belirtilebilir. Kendisine hediye sunulan bir insanın ne kadar büyük bir mutluluğa sahip olacağını kestirmek güç değil. Bu bağlamda ben de sevgiliye hediye alacaklara bir takım önerilerde bulunacağım.

Bir kadına ya da erkeğe; hangi cinsiyete olursa olsun amaca ve ihtiyaca yönelik bir hediye almak en mantıklı seçenektir. Hem mutlu eder hem de pozitif bir etki sağlar. Eğer herhangi bir ihtiyaç yoksa hoşa gidecek ve bakılınca ya da kullanılınca güzel anılar anımsatacak bir hediye seçimi mantıklı olabilir.

Malum çok yakında Sevgililer Günü… Bu aralar kadınlara; parfüm, kitap, kıyafet, takı gibi çeşitli hediyeler alınabilir. Bunun yanında neredeyse hiç bir kadın çiçeğe ve romantik bir akşam yemeğine hayır diyemez. Ayrıca minik bir tatil kaçamağı da sevimli bir seçenektir.

Erkeğe alınabilecek hediyeler ise ne yazık ki daha kısıtlı. Ben kendimden de biliyorum, erkekler için ne yazık ki az sayıda seçenek mevcut. Erkeklere yüzük, tespih, kazak, parfüm gibi ürünler, elektronik eşyalar (erkekler bunlara ilgilidir) ya da sevilen bir dergiye abonelik hediye edilebilir. Okuma oranı çok düşük olsa da kitap hediye etmek de kişiye göre mantıklı seçimlerden biridir. Ben şöyle parmaklarıma yakışacak bir yüzük ya da tespihi isteyebilirim. Tabi aslında beni ve benim gibi biraz kültür-sanat ile ilgilenenleri en çok mutlu edecek olan hediyeler kitap, dergi aboneliği ve film dvdleri olabilir. Yalnız neredeyse her erkek şık duran bir yüzüğe hayır diyemez.

Hediye seçimi için zorlanıyorsanız ve bu bahsettiğim seçenekler size sıcak gelmediyse konu altından yorumlarınızla başka hediye seçenekleri de sorabilirsiniz.