Muhafazakar oteller, Türkiye’nin geniş kitlelere ulaşan alternatif turizminde lider konumdaki konaklama tesisleridir…

Türkiye; turizm cenneti olarak nitelendirilen, her yıl binlerce turisti topraklarında ağarlayan bir ülkedir. Tarihi eserleri, antik mekanları, doğal güzelliklerle bezeli geniş toprakları ile tüm ülkenin turist çekme potansiyeli vardır.

Kuzeyinden güneyine, tüm şehirlerinde farklı bir güzellik olan ülkemizde yabancı turistler kadar yerli turistler de mevcuttur. Ülkesini gezmek veya yıllık tatillerini deniz ve kumsallarda geçirmek isteyen herkes yıl içinde seyahat ve konaklama yapmaktadır.

Türkiye son dönemlerde normal otellerden ayrı olarak muhafazakar oteller alanında da oldukça gelişmiştir. İslami şartlara uygun hizmet veren İslami oteller muhafazakar kesimin ilgisini çeken ve konaklamak istediği tatil mekanlarıdır.

Muhafazakar Otel nedir?

 

islami otellerİslam dininin emir ve yasaklarına uygun biçimde yaşayan kesime hizmet veren, sunduğu yiyecek ve içeceklerinde helal şartlarına özen gösteren, bay ve bayan ayrı alanları ile tesettüre uygun olan otellere muhafazakar oteller denmektedir.

İslami oteller olarak da adlandırılan bu otellerde konaklama ve tatil koşulları diğer normal oteller ile hemen hemen aynıdır. Alınan hizmet bakımından hiçbir farklılık bulunmayan bu muhafazakar otellerde misafirlerin istekleri ön planda tutulmaktadır. Misafirler dini inançları gereği yapmak istedikleri her şeyi otel bünyesinde bulabilirken yapmak istemedikleri her şey otel konseptinden çıkarılmıştır.

Muhafazakar Otellerde Konaklama…

Siz de İslami şartlara uygun bir tatil geçirmeyi mi planlıyorsunuz? Muhafazakar oteller için hizmet veren İslami tatil yerleri web sitesi sayesinde bunu yapmak artık oldukça kolay hale gelmiş durumda. Web sitesi üzerindeki İslami oteller modern ve geniş mimarileri, yüksek kaliteli hizmet anlayışları ve en önemlisi muhafazakar şartlara uygun olarak oluşturdukları içerik ve hizmetleri ile ön plana çıkmakta.

islami tatil yerleriKış sezonlarında erken rezervasyon fırsatları ile, yaz sezonunda ise sürekli olarak anlık online veya telefon ile rezervasyon hizmeti alabileceğiniz muhafazakar otellere buradan ulaşabilirsiniz.

Alternatif Turizmin Gelişimi

İslami tatil Türkiye’de uzun yıllardır hizmet veren bir alternatif turizm koludur. Muhafazakar oteller her geçen yıl yeni açılanlar, konsept değiştiren normal otellerle sayısını arttırmaktadır. 2016 yılı itibari ile siyasi ve askeri sebepler dolayısı ile yurtdışından gelen turistlerin sayısının azalması ile de İslami oteller daha gözde hale gelmiştir.