Mim kervanını sürdürüyorum yine ve 1,5 ay öncesinden Aycan ve Mesut tarafından mimlenmiş olmam neticesinde gecikme için affımı diliyorum. Bu mim, sorular ve cevapları içeriyormuş. Ben de okudum azıcık ve gayet keyifli bir mim yazısı olduğuna kanaat getirdim. Sevdim yani bunu 🙂 Bir çok soru var ve bazıları gerçekten kazık durumda. Onları da cevaplarken nasıl bir halet-i ruhiye içinde olacağımı az çok tahmin edersiniz diye düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum. Sözle daha fazla dalaşmadan geçelim sorulara ve cevaplara:

Mantığın mı yoksa duyguların mı ön plandadır?

Bu konuda kesin bir şey söylersem sizi kandırmış olurum ama genel manada bakıldığında ben yoğun olarak mantığını kullanabilen bir insan olmadım hiçbir zaman. Genelde insanlar mantığını kullanırlar, bense duygularımın, heveslerimin esiri olurum. Tabi, mantığımı devreye soktuğum zamanlar da oluyor da bu çok nadir.

İnsanlar niye mutlu değiller? Niye gözlerinin önündeki mutlulukları görmüyor ve şükretmesini bilmiyorlar.

Çünkü ellerindekinin değerini bilmiyor ve kaybettikten sonra ya da kaybedeceklerini anladıklarında pişmanlık duyuyorlar. Aslına bakarsak şükrettiklerini sanıyorlar ama kaybedilenin bir daha geri dönüşünün zor olduğunu anlayamıyorlar. Ben de bu insanlardan biriyim, her ne kadar bu günüme şükür diyorsam da mutluluğumun neden bu kadar kısa sürdüğü konusunda kendimi iğneliyorum.

zıplayan kedi ve kadın

Çok para harcayıp, keşke almasaydım ya da harcamasaydım dediğin bir şey var mı?

Valla mutlaka vardır ama şu an hatırlayamıyorum. Ha hatırladım, bir çok kıyafetim var (özellikle t-shirtler) onların bazılarını bir kez falan giyip kenara atıyorum ya ona canım sıkılıyor. Bir giydiğini bir daha giymeyenlerden değilim, sakın yanlış anlamayın, o kadar param yok 🙂

Haklı olduğun bir konuda kendini savunur musun? Yoksa susmak adelet mi dersin?

Kesinlikle savunurum hatta kavga edip kırıp dökebilirim ama söz konusu kişi sevdiğim bir insansa elimdekileri sunar sonra da geri çekilir ve susarım. Adaletin bir gün mutlaka yerini bulacağına dair inancım tam.

Tok gözlü müsün? Yoksa her şeyim olsun diyenlerden misin?

Tok gözlüyüm ya, herşeye ihtiyacım yok. Eşim ve ailem sağ salim olsunlar, çocuklarıma bırakacak kadar param ya da malım olsun başka bir şey istemem. Diğer erkekler gibi şu arabam olsun, şu kol saatim olsun, şurada yazlığım olsun gibi bir düşüncem yok. Maaşım ortalama şartlarda bir memur maaşı olsun yeter. Ha ama sanat konusuna gelecek olursak aç gözlüyüm, maymun iştahlıyım. Mesela bütün enstrümanlardan oluşan dev bir stüdyom olsun, bütün yeni çıkan filmler benim de olsun, sayısız kitaplık bir kütüphanem olsun derim. Bunu da kendime çok görmem yani. Bir de şey: Süper bir bilgisayarım olsun, mümkünse Mac olsun, fotoğraf makinem de en azından 18-105 kit lensli bir Nikon olsun isterim.

Bu mim çok öncesinden yazıldığı için ve ben geç kaldığım için mimleme olayını sizlere bırakıyorum. Bana ulaşın sizi mimleyeyim 🙂