Bir çok insan gibi ben de geçmişe özlem duyuyorum. Geçmişte yaşadıklarımızı şimdi yaşayamadığımız ya da yaşasak bile eski tadı alamadığımız için keyfi yeterince tadamadığımız bir yaşam sürüyoruz. Ben de düşündüm ki anıları canlandırmak ve biraz olsun nostalji yaşamak için bir şeyler yapılabilir. Ve bunun için de en eski anılarımızdan biri olan mektup arkadaşlığını bir grup halinde yapalım istedim.

mektup arkadaşlığı

Mesela blogspot sitelerde yapılan “Happy Box” etkinliği gibi bir şey yapabiliriz. Örnek veriyorum 20 kişilik bir kontenjan belirleriz. Bu kontenjan dolunca kişileri bir kağıda yazar ve çekiliş yaparız. Herkes bir kişi ile eşleşir ve eşleştiği kişiye mektup yazar. Peki mektupta neler mi olur? Bir örnek vereyim biz Mehmet ile bu tip bir şey yaptık. Çok da güzel oldu ama bunu daha geniş kitlelere yaymak istiyorum. Mektupta şunlara yer verdim ben: Biraz kendimden bahsettim, altına beğendiğim bir kaç filmi ve bir kaç şiiri yazdım. Zaten bir baktım ki mektup bitmiş 🙂 Siz de ilgi alanlarınıza göre bir şeyler karalayabilirsiniz. Bu oldukça kolay.

Eğer siz de bu tip bir etkinlikte yer almak isterseniz buradan ya da iletişim formundan bana ulaşmanız yeterli. Haydi bakalım kalemleri çıkaralım 🙂