Arkadaşlar merhaba,

Son bir kaç yıldır kullandığım ve memnun kaldığım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ve Medical Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hakkında bilgi vermek istiyorum.

Öncelikle şunu söyleyeyim fiyatlar bence makul, tek kişi yıllık 500 – 600 TL civarında tutuyor, taksite de bölüyorlar 8-9 taksitle falan ödeniyor. En önemlisi de SGK ile anlaşması olan bütün özel hastanelerde geçmekte hastane ağı tüm Türkiye’ye yayılmış, 15 TL katkı payını ödüyorsun sonra da her şeyden faydalanıyorsun. Doktor muayenesi sonrasında diyelim MR çektireceksin ya da röntgen onlarda için de ya da tahliller yaptırdın diyelim onlarda içinde. Yani kısaca hastanede ne gerekiyorsa yaptırıyorsun sadece 15 TL ödeyip çıkıyorsun. Ameliyat falan olursan  hiç para ödemiyorsun, bu işleme de yataklı tedavi deniyor. İstersen sadece yataklı tedaviyi alıyorsun istersen de hem yataklı hem ayaktan tedaviyi alabiliyorsun.

Şimdi asıl mesele şu; sigorta şirketleri diyor ki sigortayı yaptırmadan önce ki rahatsızlıklarını ödemem. Mesela kalbinde sorun var ya da şeker hastasısın, kanser tedavisi görüyorsun ya da bir rahatsızlıktan dolayı ameliyat olacaksın. Bu gibi hastalıkları ödemiyor. Burada önemli olan sağlıklı iken bu sigortayı almak. Benim arkadaşımın yeni bebeği oldu ona da yaptırdım. Valla o kadar rahat ettim ki anlatamam meğer bebeklerin ne çok hastane gideri oluyormuş. Rutin aylık kontrolleri tabi bununla beraber yapılan testler, tahliller bir ton para, tamamlayıcı sigortamız olduğu için sadece 15 TL ödeyip çıkıyoruz.

Bu arada bir site buldum orada önceden gelen hastalıklarını ve planlanmış ameliyatlarını da ödeyen sigorta yapabiliyorlar tek şartları var Medical Park hastanelerini kullanmamız. Bununla ilgili de bir arkadaşım babasına yaptırdı ve çok memnunlar. Sitenin adı sağlık sigortaları net ama bu şekilde arattırdığınızda çok firma görebilirsiniz özellikle de şu keçinin oynadığı reklamlardaki firmayla karıştırmayın, sitenin adı sagliksigortalari.net

Web sayfasına girdiğinizde iletişim bölümünde telefon numaralarını aradığınızda karşınızda bu konularda uzman arkadaşları bulabilirsiniz, ne zaman arasam sağ olsunlar hep yardımcı oldular, size de şiddetle tavsiye ederim.