Yaşamın her alanında ana diliniz dışında bir dil biliyor olmak sizi 1-0 öne geçirecek bir kazanımdır fakat özellikle iş dünyasında yabancı dil faktörü birçok aday arasından işi sizin almanızı oldukça kolaylaştırır. Bundan dolayı eğer hiç bilmiyorsanız en azından İngilizceyi, eğer İngilizce biliyorsanız bir başka yabancı dili öğrenmeniz faydanıza olacaktır. Peki, bir dil öğrenmeye karar verdiniz diyelim bu durumda ilgili dili nereden ve nasıl öğreneceksiniz? Bu soru dil öğrenmek isteyen neredeyse herkesin aklındaki başlıca soru işaretlerinden biridir. Gelin bu yazıda İngilizce kursları açısından kısa kısa bilgi edinelim.

İngilizce öğrenmek zor mu?

Kimse size bir şeyin kolay olduğunu söyleyemez, bu biraz hayal satmak olur ama inanın sandığınız kadar da zor değil. Bu alanda çeşitli uygulamalar ve kurslar mevcut. Eğer imkanınız varsa yurtdışında hem yaşamak hem de dil öğrenmek seçeneğini değerlendirmenizi öneririm. Bu en mantıklı seçenek olacaktır ama eğer imkanınız kısıtlıysa kesinlikle eğitmen kadrosu ve öğrenci memnuniyeti ile kendini kanıtlamış kursları tercih etmelisiniz. İstanbul özelinde bakacak olursak; Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Avrupa Yakası’nda ise Mecidiyeköy bu tür kurslar için en geniş seçeneklerin sunulduğu yerler. Hayatın çok hızlı aktığı ve genel manada iş dünyasının kalbinin attığı lokasyonlar olan bu yerlerde birçok İngilizce kursu bulabilirsiniz. Mecidiyeköy İngilizce kursları açısından diğer ilçelere göre çok daha seçeneğin bir arada sunulduğu bir konumda. Aynı şeyi aslında Kadıköy’ün yanı sıra Beşiktaş için de söyleyebiliriz.

Hangi İngilizce kursu daha iyi?

Bu soruya net olarak bir cevap vermek oldukça güç ancak sektördeki uzun yılların verdiği deneyim ve eğitmen kadrosunun yeterliliği sebebiyle Türk Amerikan Derneği’nin kursları bu iş için biçilmiş kaftan. Her yaştan ve meslek grubundan öğrencilerin kendi ihtiyaçlarına göre eğitim alabildiği, kampanyaları ile de göz dolduran bu derneğin kurslarını tercih etmenizi önerebilirim. Kendileri Şişli İngilizce kursları ile de göz dolduran bir eğitim seviyesine sahip. Aynı zamanda bu derneğin yurtdışı eğitimi ve yurtdışı yaz okulu seçenekleri olduğunu da belirtmek gerek. ABD, Avustralya, Kanada ve İngiltere’de bu Türk Amerikan Derneği aracılığıyla eğitim alabilirsiniz. Tüm bunlar haricinde akademik İngilizce kurslarının da başarılı sonuçlar verdiği öğrenciler tarafından belirtiliyor. Türk Amerikan Derneği’nde sadece İngilizce kursu alabileceğinizi sanıyorsanız fena halde yanılıyorsunuz. Bu kurumda İngilizce dışında Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca ve Rusça dil kursları da mevcut.

Kurslar ve eğitimler hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz tadmecidiyekoy.com adresini ziyaret edebilirsiniz.