Son yıllarda marka bilinirliği en önemli konulardan biri haline geldi iş dünyasında. Bilinen markalar diğerlerine oranla daha fazla güven veriyor. Bu apaçık ortada. Peki markanız belirli bir süre bilinir olup da zaman içerisinde bilinirliğini yitirirse ne olacak? Çok basit: Marka imajınız son derece büyük bir zarar görecek. İşte bu tip hatalara düşmemeniz için markanızın pazarlama çalışmalarını iyi yürütmeli ve tutundurma çalışmalarına ağırlık vermelisiniz.

Bu çalışmalar arasında üzerinde logonuzun ve iletişim bilgilerinizin bulunduğu çeşitli promosyon ürünlerini mevcut ve potansiyel müşterilerinize dağıtmak en bilinen yollardan bir tanesidir. Örnek olarak bir kalem üzerinde sizin logonuzun olması, o kalemin her kullanılışında markanızın hatırlanmasını sağlayacak ve akılda kalmanızı sağlayacaktır. Sizin sektörünüzle ilgili bir ürün ya da hizmet almak isteyen ama seçim konusunda kararsız kalan müşterilerin sizi seçmesini kolaylaştıracaktır.

Bu tip promosyon bazlı tutundurma çalışmalarında öne çıkan ürünlerden biri de baskılı koli bandıdır. Düşünsenize, taşınırken kolileri bantlamak için banta ihtiyaç duyan vatandaş sizin logonuzun yer aldığı koli bandını kullanıyor. Bunu eşyayı kolileyen aile bireyleri görüyor, nakliyeci görüyor, taşıma personeli görüyor, size yardıma gelen konu komşu görüyor… Bu zincir böyle devam eder. Ve görenlerin aklında kalıyorsunuz. Böylece markanızın tutundurma çalışmalarına ciddi anlamda bir katkı sağlamış oluyorsunuz.

baskılı koli bandı

Ayrıca tutundurma çalışmalarına yine bant üzerinden yaklaşacak olursak; her yıl artan bir istatistikle kırtasiye ihtiyacı yükseliyor.  Her yıl defterlerini ve kitaplarını kaplayan bir nesil var ve bu nesil her gün defter ya da kitaplarına bakıyor. Eğer siz, markanızın logosunu taşıyan bir çift taraflı bant sunarsanız akılda kalma ihtimaliniz artacaktır. Şöyle düşünün; her bir öğrencinin kitabı ya da defteri başka bir çok öğrenci tarafından görülüyor ve sizin markanızın logosu da öyle. Bu markanızın akıllara çivi ile kazınması demektir. Hatta çocukluk dönemlerinin hatırlanmaya en müsait dönemler olması sebebiyle de ömür boyu akılda kalmanız olasıdır. Tabi ki hediye paketlemede de çift taraflı bant kullanımı kolaylık sağladığından tercih ediliyor. Hediye paketleri için de çift taraflı bant kullanımında logonuzun, hatta küçük bir de sloganınızın yer alması sizi uçuran faktörlerden biri olabilir. Kısa vadede olmasa bile uzun vadede müşteri-marka güven skalası lehinize işleyecektir.

renkli bant

O kadar bahsettik bu tutundurma ve güven çalışmalarından; peki bu bantları uygun ve kaliteli olarak nereden temin edebilirsiniz biliyor musunuz? Arama motorlarında arama yapınca elbette karşınıza bir çok sonuç çıkacaktır. Benim size önereceğim işletme ise yıllardır müşteri memnuniyetini ön planda tutan anlayışı nedeniyle KRM Endüstriyel! Üstelik uygun fiyatları ile de yüz güldürüyor. Haftada altı gün hizmet veren işletmeye (0232) 472 04 45 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Markanızın tutundurma çalışmaları için biçilmiş kaftan olan bu hizmet, sizi rakipleriniz karşısında bir adım öne taşıyacaktır. Tabi bu noktadan sonra müşteri memnuniyetini sağlamak da tamamen sizin elinizde.