Neredeyse her gün güzel olmak için çaba harcıyor insanoğlu. Sadece ağır depresif zamanlarda ne insan içine çıkmak istiyoruz ne de kimseyle görüşmek ya da süslenmek. Mutlu olmanın güzel görünme ile de ilgisi olduğunu bildiğimizden mutlak surette güzel görünmeye çalışıyoruz.

Düşünsenize sabah kalkıyoruz ve duş alıyoruz; hemen ardından da genelde kadınlar tarafından daha atlanmadan yapılan rutin güzelleşme uygulamalarına bakalım.

  • Duş alma
  • Saçları kurutma ve bakım yapma
  • Makyaj (Allık, ruj, rimel, far, fondöten vs. )
  • Uygun kıyafet (kombinleme)
  • Krem ve bakım ürünleri kullanımı
  • Diş fırçalama

Eğer daha ayrıntılı yazacak olursak liste dilediğiniz kadar uzayabilir ama ben kısaca yazdım. Peki şimdi gelelim yazı başlığına… O kadar temizlendiniz, süslendiniz ve makyaj yaptınız. Hiç etrafınızdaki kadınlara baktınız mı? Yüzünde Loreal fabrikası taşıyan kadınlardan görmediniz mi hiç? Ya da kirpikleri, gözleri Maybelline elçisi gibi duran kadınlar? Hepsi etrafımızdalar… Ben bir çok erkek gibi, mümkünse hiç makyaj olmasın ama olacaksa da olabildiğince sade, doğal ve soft olsun isterim. Öyle abartılı makyajlarla bir kadın benimle sohbet edince dikkatimi toparlayıp iyi dinleyemiyorum.

Öte yandan makyajın fayda etmeyeceği bir takım kadınsal problemler de yok değil. Mesela burun estetiği son yıllarda makyajla da kamufle edilemeyen ya da çok rahatsız edici olmasa da düzeltilmek istenen burunların cerrahi müdahale ile düzeltilme talebindeki artış nedeniyle revaçta. Öte yandan çeşitli sebepler dolayısıyla formu bozulan göğüsler için estetik müdahale de bir hayli gözde. Peki bu müdahaleleri yaptırmadan önce ciddi bir araştırma yaptınız mı? Güzel olacağım diye üstüne para vererek çirkinleşmeyin, gelin bu yazımızdan faydalanın.

Meme toparlama günümüzde her kadın tarafından tercih edilebilecek bir uygulamadır. Estetik operasyonlar günümüz dünyasında büyük bir yer kaplamaktadır ve çok geniş bir sektördür. Plastik cerrahi son yıllarda kendini çok yenilemiş ve bir hayli gelişim göstermiştir. Bu sebeple estetik cerrahi sektörüne olan güvenin artmasıyla yapılan operasyon sayısı da artış göstermiştir. Estetik cerrahi içerisinde en temel işlemlerden bir tanesi de göğüs estetikleridir. Bayanların çok fazla tercih ettikleri bu işlem vücudu dengeli bir forma sokmaktadır. Aşırı boyut değişikliklerinin doğru bulunmadığı bu sektörde dengeli boyutlara ulaşmak en ideal olanı. Zaten ideal boyutlardaki göğüslerin daha da büyütülmesi ya da daha da küçültülmesi iyi sonuç vermemektedir. Kişinin meme toparlama estetiği yaptırması için belirli şartlara sahip olması gerekmektedir. Sigarayı bırakması, kilosunu koruması gerekmektedir. Ve gerçekten memeleri sarkmış ve uzamış olmalıdır.

Meme küçültme temelde iki farklı yönteme dayanmaktadır. Bunun için uygulanacak yöntemin iyi tanınması gereklidir. İlk yöntem kişinin koltuk altından girerek fasya adı verilen taşıyıcı bağların gerdirilmesidir. Normal derecedeki sarmalar için ideal olan bu yöntem son zamanlarda daha sık uygulanmaktadır. Memenin taşıyıcı bağlarının gerilmesi ile daha dik ve toparlanmış göğüslere sahip olmak mümkündür. Bir diğer yöntem ise memenin sarkmış olan bölümlerinin implante adı verilen madde kullanılarak güçlendirilmesidir. Bu taşıyıcı malzeme sayesinde çok daha güçlü bir yapıya kavuşan göğüsler ayrıca ilave bir işlem kullanılarak büyütülebilir. Bu işleme ilaveten vücudun herhangi bir bölümünden alınacak yağ dokusu göğse enjekte edilerek daha dolgun hale getirilmesi sağlanabilir. Kişi bu sayede iki kazanç birden sağlayacaktır. Hem fazlalıklarının olduğu bölgeden yağ alınarak şekle girecektir, hem de daha dolgun ve düzgün göğüslere kavuşacaktır. Göğüs toparlama işlemi genel olarak iki farklı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Her iki yöntem de sıkça başvurulan yöntemlerdir.

Göğüs toparlama estetiği ile çok daha düzgün ve hoş göğüslere kavuşmak mümkündür. Fakat boyutlarında bir değişiklik yaramaz. İki farklı yöntem kullanılarak uygulanan göğüs toparlama estetiği oldukça tercih edilmektedir. Bu sayede bayanlar çok daha güzel bir forma ve yapıya kavuşacaklardır.

Estetik Cerrahi & Diş & Saç ekimi merkezi
İsveç klinik